ЗАСПОКІЙЛИВИЙ ЗБІР

Термін державної реєстрації препарату ЗАСПОКІЙЛИВИЙ ЗБІР (реєстраційне посвідчення UA/2125/01/01) закінчився 12.07.2018.
Зверніть увагу, якщо препарат було зареєстровано і виготовлено до дати закінчення реєстрації, він може продаватись.
«Лікарські засоби, випущені в обіг під час строку, протягом якого лікарський засіб було
дозволено до застосування в Україні, можуть застосовуватися в Україні до закінчення їх
терміну придатності, визначеного виробником та зазначеного на упаковці»
ст. 9 Закону України «Про лікарські засоби»

При зміні препарату обов’язково проконсультуйтесь з лікарем.
Державна реєстрація: UA/2125/01/01 з 12.07.2013 по 12.07.2018
Дата останнього оновлення інструкції: 21.01.2018
АТХ-код: N05CM50**
Температура зберігання: не вище 25 °C
Ціна в аптеках: інформація про ціни відсутня

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ЗАСПОКІЙЛИВИЙ ЗБІР

Склад лікарського засобу:

діючі речовини:1 г збору містить: м’яти перцевої листя - 333 мг, бобівника трилистого листя - 333 мг, валеріани кореневищ з коренями - 167 мг, хмелю шишок - 167 мг.

Лікарська форма Збір.

Суміш шматочків зелених листків м’яти, бобівника трилистого, бурих шматочків кореневищ з коренями валеріани, бурувато-жовтих шматочків шишок хмелю. Запах приємний; смак водного витягу гіркий.

Назва і місцезнаходження виробника.ПрАТ Фармацевтична фабрика «Віола».

69050, м. Запоріжжя, вул. Складська, 4.

Фармакотерапевтична група

Заспокійливий засіб. Код АТС  N05C M50.

Збір виявляє седативну активність: зменшує збудливість центральної нервової системи, посилює дію снодійних; виявляє також спазмолітичні властивості. Ефект зумовлюють біологічно-активні речовини, що містяться у компонентах збору: у листі м’яти перцевої - ментол, у кореневищах із коренями валеріани - складний ефір борнеолу та ізовалеріанової кислоти, вільна валеріанова та інші органічні кислоти, алкалоїди (валерін та хатинін), дубильні речовини, цукри, в шишках хмелю - ефірна олія, органічні кислоти, флавоноїди, алкалоїд хумулин, у листі бобівника трилистого - іридоїди, флавоноїди (рутин, трифолін), дубильні речовини, монотерпенові алкалоїди.

Показання для застосування.

Нервове збудження, безсоння, неврози серцево-судинної системи та інші стани, які потребують призначення седативних засобів.

Протипоказання.

Підвищена чутливість до будь-якого компонента препарату. Спазмофілія, бронхіальна астма. Депресія та інші захворювання, що супроводжуються пригніченням діяльності центральної нервової системи.

Належні заходи безпеки при застосуванні.

При прийомі препарату слід утримуватись від вживання алкогольних напоїв та уникати УФ-опромінювання.

Пацієнтам зі шлунково-стравохідним рефлюксом (печією) слід уникати застосування листя м’яти перцевої, оскільки може посилитися печія.

Особливі застереження.

Застосування у період вагітності або годування груддю. Не застосовувати у період вагітності або годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. Препарат може впливати на здатність керувати автомобілем і працювати з механізмами. Пацієнти не повинні керувати автомобілем або працювати з технікою.

Діти. Препарат застосовувати за призначенням лікаря у дітей віком з 12 років.

Спосіб застосування та дози.

2 столові ложки помістити в емальований посуд, залити 200 мл кип'яченої води, нагріти на водяній бані 15 хвилин, потім настояти при кімнатній температурі 45 хвилин і процідити. Сировину, що залишилася, віджати, одержаний об'єм настою довести кип'яченою водою до початкового об'єму 200 мл. Настій приймати внутрішньо у теплому вигляді по 1/2 склянки за 20-30 хвилин до їди, 2 рази в день. Курс лікування становить 2-4 тижні.

Передозування.

При перевищенні терапевтичних доз спостерігається підсилення побічної дії. Нераціональне застосування препаратів м’яти може призвести до болю у ділянці серця. Головний біль, загальна слабкість, зниження гостроти слуху та зору, відчуття серцебиття, психічне збудження. У разі передозування слід припинити застосування препарату і вжити заходів екстреної допомоги (промивання шлунка, введення активованого вугілля, натрію сульфат), симптоматичної терапії у відповідність з клінічним станом хворого.

Побічні ефекти.

З боку серцево-судинної системи: біль у ділянці серця;

з боку центральної нервової системи: зниження працездатності, пригнічення емоційних реакцій, депресія, стомлюваність, слабкість, сонливість, запаморочення, що потребує відміни препарату, а при вираженості цих ефектів - призначення кофеїну;

з боку травного тракту:нудота, спастичний біль у животі;

дерматологічні реакції:можливі випадки алергічних шкірних реакцій (у т.ч. гіперемія, висипання, свербіж, набряк шкіри, кропив’янка, контактний дерматит, фотосенсибілізація).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Посилює дію серцевих, седативних, аналгетичних та спазмолітичних засобів.

Термін придатності.

2 роки.

Умови зберігання.

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С у недоступному для дітей місці.

Упаковка.

По 50 г у пачках із внутрішнім пакетом.

Категорія відпуску. Без рецепта.

 

На сайті наведено виключно офіційні оновлені інструкції без перекладів та скорочень.

Інформація про лікарські засоби представлена на сайті для ознайомлення, не є приводом для самолікування та не є рекламою лікарських засобів.

Важливо! До кожного лікарського засобу, який ви купуєте, обов’язково має додаватися інструкція про застосування лікарського засобу.

Тримайте всі інструкції до препаратів Домашньої аптечки під рукою – завантажуйте мобільний додаток Ліки Контроль БЕЗКОШТОВНО

 appStore2 images