НЕЙРОБІОН® АДВАНС

МНН: Vitamin B1 in combination with vitamin B6 and/or vitamin B12
Державна реєстрація: UA/20293/01/01 з 13.12.2023 по 13.12.2028
Дата останнього оновлення інструкції: 26.12.2023
АТХ-код: A11DB Vitamin B1 in combination with vitamin B6 and/or vitamin B12
Температура зберігання: не вище 25 °C
Ціна в аптеках: інформація про ціни відсутня

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

НЕЙРОБІОН® АДВАНС

(NEUROBION® ADVANCE)

Склад:

діючі речовини:

1 таблетка, вкрита плівковою оболонкою, містить тіаміну нітрату (вітаміну В1) 100 мг, піридоксину гідрохлориду (вітаміну В6) 50 мг, ціанокобаламіну (вітаміну В12) 1 мг;

допоміжні речовини:желатин, целюлоза мікрокристалічна, натрію крохмальгліколят (тип А), натрію кроскармелоза, гіпромелоза, кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат, оболонка таблетки: Opadry AMB II 88A190022 Clear (полівініловий спирт, тальк, гліцеринумонокаприлокапрат, натрію лаурилсульфат), Opadry II OY-GM-7305 White (гіпромелоза, полідекстроза, титану діоксид (Е 171), макрогол), віск бджолиний білий, віск карнаубський.

Лікарська формаТаблетки, вкриті плівковою оболонкою.

Основні фізико-хімічні властивості:білі або майже білі круглі двоопуклі таблетки, вкриті плівковою оболонкою.

Фармакотерапевтична група

Препарати вітамінуВ1в комбінації з вітаміном В6та/або вітаміном В12. Код АТС  А11DВ.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка

Препарат містить вітаміни B1, B6 і B12, які діють як коферменти і, відповідно, є речовинами, невід’ємними для метаболізму. Їхню роль у метаболізмі різних тканин, у тому числі периферичних і центральних нервових клітин, а також їхніх супутніх клітин, потрібно розглядати у зв’язку з підтриманням структурних і функціональних властивостей нервової системи. Всі вони, вітаміни B1, B6 і B12, відіграють незамінну роль у метаболізмі, регенерації і підтриманні функціонування нервів завдяки різним нейротрофічним і нейропротекторним ефектам. Це може пояснити, чому неврологічні ознаки і симптоми (наприклад поколювання, порушення відчуттів (оніміння або гіперчутливість), алодинія, нейропатичний біль, парестезія, порушення порога відчуття, сприйняття, швидкості провідності нерва, відчуття температури) можуть домінувати у разі дефіциту цих вітамінів.

Тіамін (вітамін B1)

Тіамінпірофосфат є активною формою вітаміну B1, щодля ряду ензимів (таких як піруватдегідрогеназа та транскетолаза) діє як кофермент. У результаті цього вітамін B1головним чином бере участь у метаболізмі вуглеводів, хоча він відіграє роль у синтезі ліпідів та амінокислот.Нервові клітини отримують енергію виключно шляхом ферментативного окислення і декарбоксилювання глюкози, тому так важливо забезпечити надходження достатньої кількості вітаміну В1.Тіамін також бере участь у проведенні нервових імпульсів. Крім того, результати експериментів вказують на антиноцицептивну активність.

Дефіцит вітаміну B1 може спостерігатися, наприклад, у пацієнтів із цукровим діабетом, літніх людей, пацієнтів зі шлунково-кишковими захворюваннями, пацієнтів на гемодіалізі, з мальабсорбцією, хронічним алкоголізмом або підвищеною потребою у вітаміні В1. До основних клінічних проявів і розладів через дефіцит вітаміну В1 у людей належать порушення з боку нервової і серцево-судинної системи. При дефіциті вітаміну В1 впродовж днів чи тижнів можуть з’являться такі ранні симптоми, як підвищена втомлюваність, дратівливість, слабкість, ломота в тілі, відчуття печіння у кистях рук і стопах ніг, порушення відчуття, атаксія при ходінні, розлад травлення, дратівливість, депресія.

Піридоксин (вітамін B6)

Піридоксальфосфат, біологічно активна форма піридоксину, є визначальним коферментом у метаболізмі амінокислот. Шляхом декарбоксилювання він бере участь в утворенні фізіологічно активних амінів (таких як серотонін, гістамін, адреналін), а також в анаболічних та катаболічних процесах шляхом трансамінування.

Піридоксальфосфат відіграє незамінну роль у роботі центральної нервової системи, особливо в метаболізмі нейромедіаторів, що контролюється ферментами. Піридоксальфосфат відіграє ключову роль в метаболізмі сфінголіпідів, тому що є каталізатором першого етапу біосинтезу сфінгозину. Сфінголіпіди є незамінними компонентами мієлінової оболонки нервових клітин.

Дефіцит вітаміну В6 у дорослих може мати негативний вплив на нерви, що призводить до полінейропатії і судом, а також можливого погіршення когнітивних функцій. Уражаються також інші системи та органи тіла, такі як шкіра (себорейний дерматит), слизові оболонки, система кровообігу та імунна система. Недостатність вітаміну В6 може також викликати нудоту, блювання, депресію, розлади метаболізму оксалатів та анемію. Існують різні групи осіб з підвищеним ризиком, які потребують більшої кількості вітаміну В6, наприклад пацієнти з цукровим діабетом, літні людини, пацієнти зі шлунково-кишковими захворюваннями тощо. Недостатнє споживання і низький рівень вітаміну B6 асоціюються з погіршенням імунної функції та підвищеною схильністю до розвитку інфекцій, особливо у літніх людей. Вітамін B6 важливий тим, що як його дефіцит, так і надмірна кількість можуть викликати симптоми периферичної нейропатії.

Ціанокобаламін (вітамін B12)

Вітамін B12 у формі коферментів (5-дезоксіаденозилкобаламін і метилкобаламін) бере участь у метаболізмі нуклеїнових кислот і синтезі ДНК, особливо у кровотворенні, синтезі мієліну та підтриманні функціонування мієлінових оболонок, а також у синтезі епітеліальної тканини. Вітамін В12 бере також участь у синтезі нейромедіаторів і є одним з основних компонентів у метаболізмі жирних кислот і вуглеводів.

Ризик розвитку дефіциту вітаміну В12 можливий у різних категорій, наприклад у пацієнтів із цукровим діабетом, літніх людей, пацієнтів з шлунково-кишковими розладами та інших. Підвищений ризик розвитку дефіциту вітаміну В12 спостерігається, зокрема, у вегетаріанців та веганів, тому що їжа тваринного походження є єдиним джерелом вітаміну В12. У групі особливого ризику перебувають також немовлята, у матерів яких наявний дефіцит вітаміну В12. Мальабсорбція вітаміну В12, що призводить до його дефіциту, може виникнути на різних етапах травлення. Небезпечним та серйозним станом, що виникає через мальабсорбцію і дефіцит вітаміну В12, є аутоімунний гастрит, який називається злоякісною анемією, що характеризується руйнуванням слизової оболонки шлунка, а також присутністю антитіл до парієтальних клітин і наявністю внутрішнього фактора. Дефіцит вітаміну B12 може призвести до неврологічних симптомів, таких як парестезія, оніміння, порушення ходи, поліневрит (особливо сенсорний, у дистальних ділянках кінцівок) та інші. Іншими симптомами можуть бути анемія, атрофія зорового нерва, зміна психічного стану тощо.

Комбінація вітамінів B1, B6 і B12

Нейротропні вітаміни B1, B6 і B12 окремо і у комбінації у результаті біохімічної синергії мають особливе значення для метаболічних процесів у нервовій системі, що виправдовує їхнє комбіноване використання. Всі три нейротропні вітаміни В сприяють здоров’ю нервів за рахунок різних механізмів дії, і всі три є незамінними.

Крім того, у більшості категорій пацієнтів, таких як літні люди, пацієнти з цукровим діабетом, пацієнти зі шлунково-кишковими захворюваннями, наприклад пацієнти із запальним захворюванням кишечника, пацієнти після перенесеного хірургічного втручання на шлунково-кишковому тракті (наприклад, баріатричне оперативне втручання), пацієнти з гастритом, целіакією, повторюваним блюванням і тривалою діареєю тощо, спостерігається дефіцит нейротропних вітамінів.

До того ж комбінація вітамінів B1, B6 і B12 продемонструвала синергічний ефект при спільному застосуванні з нестероїдними протизапальними лікарськими засобами для лікування болю.

Фармакокінетика

Не очікується, щоб комбіноване застосування вітамінів B1, B6 і B12 якимось чином несприятливо впливало на фармакокінетику кожного з цих вітамінів окремо.

Тіамін (вітамін B1)

Вважається, що вітамін B1, який приймають перорально, надходить в організм за допомогою

дозозалежного подвійного транспортного механізму: активної абсорбції - до концентрації 2мкмоль і пасивної дифузії - при концентраціях понад 2 мкмоль. Абсорбція відбувається переважно у проксимальній ділянці тонкого кишечника. Абсорбція тіаміну відбувається після фосфорилювання у епітеліальних клітинах; вважається, що проходження крізь стінку кишечника здійснюється за допомогою певного носія.

Після абсорбції слизовою оболонкою кишечника тіамін транспортується до печінки через портальну систему кровообігу. У печінці тіамін фосфорилюється тіамінкіназою до тіамінпірофосфату (ТПФ) та тіамінтрифосфату (ТТФ).

Вітамін B1 виявляється в усіх тканинах організму; особливо високі концентрації спостерігаються у головному мозку, скелетних м’язах, печінці, серці і нирках.

Вітамін B1 виводиться переважно із сечею або у незміненому вигляді, або у вигляді кількох метаболітів (приблизно 20).

Біологічний період напіввиведення тіаміну у людей становить приблизно від 9,5 до 18,5 дня, а період напіввиведення - приблизно 4 години. Запаси вітаміну в організмі можуть зберігатися впродовж 4-10 днів.

Піридоксин (вітамін B6)

Вітамін B6 (піридоксин, піридоксаль та піридоксамін) швидко абсорбується, переважно у верхніх відділах шлунково-кишкового тракту, та транспортується до органів та тканин у зв’язаному з альбуміном вигляді (особливо у формі піридоксальфосфату).

Вітамін B6 переважно фосфорилюється печінкою, при цьому утворюється біологічно активна форма піридоксальфосфат. Для проходження через клітинну мембрану фосфорильований вітамін В6 має бути гідролізований лужною фосфатазою, щоб вивільнився вітамін В6. Транспортування у клітині відбувається шляхом простої дифузії з подальшим рефосфорилюванням, а також останнім часом висувається гіпотеза спеціалізованої системи захоплення піридоксину в кишечнику, опосередкованої певним носієм. Максимальні концентрації досягаються через 3,5-4 години. Біологічний період напіввиведення піридоксальфосфату становить 15-25 днів, а період напіввиведення - приблизно 3 години. Запаси вітаміну B6 в організмі можуть зберігатися впродовж 14-42 днів.

Вітамін B6 виводиться із сечею. Основним продуктом, який виводиться, є 4-піридоксинова кислота. Її кількість залежить від дози прийнятого вітаміну B6. Вітамін B6 секретується у грудне молоко і проникає крізь плаценту.

Кобаламін (вітамін B12)

Абсорбція вітаміну В12 зі шлунково-кишкового тракту відбувається двома різними механізмами. Активний механізм опосередкований внутрішнім фактором, який секретується парієтальними клітинами слизової оболонки шлунка. Після вивільнення гаптокорину під дією шлункового сокувідбуваєтьсязв’язування вітаміну В12 із внутрішнім фактором. Утворюється комплекс вітамін В12-внутрішній фактор, який зв’язується зі специфічним рецепторним білком на люмінальній поверхні слизової оболонки клубової кишки. Комплекс потрапляє у клітини слизової оболонки шляхом опосередкованого рецепторами ендоцитозу. За цим механізмом абсорбується не більше 1,5-2 мкг прийнятого перорально вітаміну В12.

Незалежно від внутрішнього фактора вітамін В12 може потрапляти у кровообіг шляхом ненасиченої пасивної дифузії. Пасивна дифузія забезпечує надходження в організм приблизно 1-2% всього абсорбованого вітаміну В12 і не змінюється у пацієнтів, яким було проведено гастродуоденальну хірургічну резекцію, а також у пацієнтів з іншими шлунково-кишковими захворюваннями, що впливають на опосередковану внутрішнім фактором абсорбцію вітаміну В12, та може відбуватися в усіх відділах тонкого кишечника. В організмі людини вітамін В12 зберігається у депо, найважливішим із яких є печінка (близько 1,5 мг), а також у нирках, серці, селезінці та головному мозку. Загальний вміст вітаміну В12 в організмі може бути різним, однак за більшістю оцінок становить ~ 2-3 мг. Швидкість циркуляції становить 2,5 мкг вітаміну В12 на добу, або 0,05 % кількості, що знаходиться у організмі. Біологічний період напіввиведення становить приблизно 1 рік.

Вітамін B12 секретується переважно у жовч та у великій кількості реабсорбується через ентерогепатичну циркуляцію. Якщо накопичувальна здатність організму перевищена внаслідок прийому високих доз В12, особливо парентеральним шляхом, то надлишок, який не може зберігатися в організмі, виводиться з сечею.

Клінічні характеристики

Показання.

Нейробіон® Адванс призначають дорослим для профілактики і лікування дефіциту вітамінів B1, B6 і B12, який за певних обставин може призводити до змішаної сенсорно-моторної полінейропатії, у разі недостатнього їх надходження в організм, порушення абсорбції або збільшення втрати цих вітамінів чи підвищення потреби у них.

Протипоказання.

Гіперчутливість до діючих речовин або до будь-якої із допоміжних речовин.

Через високий вміст діючих речовин препарат не можна застосовувати дітям (віком до 18 років).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Вітамін B6 (піридоксин) може знижувати терапевтичний ефект леводопи.

Інгібітори допа-декарбоксилази, такі як карбідопа або бензеразид, зв’язуються з піридоксальфосфатом і можуть призводити до зниження в організмі вмісту вітаміну B6.

Антагоністи піридоксину, такі як ізоніазид, циклосерин, пеніциламін або гідралазин, можуть знижувати ефективність вітаміну B6 (піридоксину).

Тривале застосування петльових діуретиків, таких як фуросемід, може прискорювати виведення, а отже, знижувати рівні вітаміну B1 (тіаміну) у сироватці крові, а також можуть зменшувати рівні вітаміну B6 (піридоксину) у сироватці крові.

Алкоголь погіршує абсорбцію і реабсорбцію вітаміну B1 (тіаміну).

Особливості застосування.

Пацієнтам слід припинити лікування і звернутися до лікаря, якщо в них з’являються будь-які нові симптоми.

Вітамін B12 (ціанокобаламін) може покращити стан при фолієводефіцитній мегалобластній анемії. Застосування лікарського засобу також може покращити стан завдяки наявності у його складі вітаміну B12 (ціанокобаламіну). Однак при цьому слід впевнитися, що прийом препарату не маскує правильний діагноз.

Цей лікарський засіб містить менше 1 ммоль натрію (23 мг) на таблетку, вкриту плівковою оболонкою, тобто він практично не містить натрію.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Вагітність

Потенційний ризик для людини невідомий. Лікар повинен визначити доцільність застосування лікарського засобу під час вагітності після ретельної оцінки співвідношення користь/ризик.

Годування груддю

Тіамін, піридоксин і ціанокобаламін секретуються у грудне молоко людини, однак ризики передозування для немовляти невідомі.

Лікар повинен визначити доцільність застосування лікарського засобу під час годування груддю після ретельної оцінки співвідношення користь/ризик.

Фертильність

Не проводилися клінічні випробування для підтвердження впливу комбінації вітамінів B1, B6, B12 на фертильність людини.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Нейробіон® Адванс жодним чином не впливає на здатність керувати транспортними засобами чи працювати з іншими механізмами.

Спосіб застосування та дози.

По 1 таблетці, вкритій плівковою оболонкою, один раз на добу.

Лише для перорального застосування. Таблетку слід ковтати цілою, запиваючи рідиною, під час або після прийому їжі.

Пацієнтам слід звернутися до лікаря, якщо симптоми зберігаються через 30 днів лікування або якщо симптоми погіршуються.

Діти.

Нейробіон® Адванс протипоказаний дітям (віком до 18 років) (див. розділ «Протипоказання»).

Передозування

Не описувалося жодних випадків передозування при прийомі тіаміну або ціанокобаламіну.

У публікаціях описуються нейропатії після тривалого застосування (6 місяців і більше) вітаміну В6 у середній дозі більше 50 мг на добу, які поступово зникали після відміни вітаміну.

Лікування передозування полягає у відміні препарату та вживанні інших заходів відповідно до клінічних показань.

Побічні реакції.

Нижче наведено небажані явища, класифіковані за системами органів та частотою. Частота визначалася таким чином: дуже часто (≥ 1/10); часто (≥1/100, < 1/10); нечасто (≥1/1000, <1/100); рідко (≥ 1/10000, < 1/1000); дуже рідко (<1/10000), включаючи окремі повідомлення; частота невідома (частоту неможливо оцінити на основі доступних даних).

Оскільки більшість небажаних ефектів були виявлені за даними спонтанних повідомлень у післяреєстраційний період, неможливо точно оцінити їхню частоту.

Порушення з боку імунної системи: висипання, гіперемія шкіри, анафілаксія.

Частота невідома: реакції гіперчутливості, такі як пітливість, анафілактичний шок, тахікардія та шкірні, зокрема акне, екзема, реакції зі свербежем і кропив’янкою.

Порушення з боку травної системи: підвищення кислотності шлункового соку.

Частота невідома: скарги з боку шлунково-кишкового тракту, такі як нудота, блювання, діарея і біль у животі.

З боку шкіри та підшкірної клітковини

Частота невідома: екзематозні ураження шкіри, акне та акнеподібні висипання спостерігались після застосування високих доз вітаміну В12.

Порушення з боку нирок і сечовивідних шляхів

Частота невідома: хроматурія (забарвлення сечі у червоний колір, яке спостерігається з перших годин після застосування і зазвичай зникає невдовзі після відміни препарату).

Порушення з боку нервової системи: нервове збудження, нездужання, запаморочення, головний біль.

Частота невідома: довготривале застосування (більше 6-12 місяців) вітаміну В6 у дозах понад 50 мг на добу може призвести до периферичної сенсорної нейропатії. Симптоми зменшуються поступово після припинення застосування вітаміну.

Повідомлення про підозрювані побічні реакції

Повідомлення про побічні реакції після реєстрації лікарського засобу має важливе значення.Це дає змогу проводити моніторинг співвідношення користь/ризик при застосуванні цього лікарського засобу. Медичним та фармацевтичним працівникам, а також пацієнтам або їхнім законним представникам слід повідомляти про усі випадки підозрюваних побічних реакцій та відсутності ефективності лікарського засобу через Автоматизовану інформаційну систему з фармаконагляду за посиланням:https://aisf.dec.gov.ua

Термін придатності.

2 роки.

Умови зберігання.

Зберігати при температурі не вище 25 °C. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка.

По 10 таблеток у блістері, по 3 блістери у картонній коробці або по 15 таблеток у блістері, по 2 блістери у картонній коробці.

Категорія відпуску.

Без рецепта.

Виробник.

Пі енд Джі Хелс Острія ГмбХ енд Ко. ОГ, Австрія.

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності.

Хосслгассе 20, 9800 Шпіттальан дер Драу, Австрія.

Про побічну реакцію або відсутність ефективності при застосуванні лікарського засобу Ви можете повідомити ТОВ «Д-р Редді’с Лабораторіз», Україна за телефонами (цілодобово):

+380442075197 або +380504143939; а також за електронною адресою: DrugSafetyUa@drreddys.com

 

На сайті наведено виключно офіційні оновлені інструкції без перекладів та скорочень.

Інформація про лікарські засоби представлена на сайті для ознайомлення, не є приводом для самолікування та не є рекламою лікарських засобів.

Важливо! До кожного лікарського засобу, який ви купуєте, обов’язково має додаватися інструкція про застосування лікарського засобу.

Тримайте всі інструкції до препаратів Домашньої аптечки під рукою – завантажуйте мобільний додаток Ліки Контроль БЕЗКОШТОВНО

 appStore2 images