ТІОЗЗ-8

МНН: Thiocolchicoside
Державна реєстрація: UA/19734/01/01 з 10.11.2022 по 10.11.2027
Дата останнього оновлення інструкції: 14.07.2023
АТХ-код: M03BX05 Thiocolchicoside
Температура зберігання: не вище 30 °C
Ціна в аптеках: інформація про ціни відсутня

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

ТІОЗЗ-8

( THIOZZ -8 )

C клад:

діюча речовина:тіоколхікозид;

1 таблетка містить тіоколхікозиду 8 мг;

допоміжні речовини: маніт (Е 421), аспартам (Е 951), кросповідон, магнію стеарат.

Лікарська форма Таблетки, що диспергуються в ротовій порожнині.

Основні фізико-хімічні властивості:круглі, плоскі з обох боків із плоско скошеними краями, не покриті оболонкою таблетки від світло-жовтого до темно-жовтого кольору.

Фармакотерапевтична група

Міорелаксанти з центральним механізмом дії.

Код АТС  M03B X05.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка

Тіоколхікозид - напівсинтетичний міорелаксант, який одержують із глікозиду колхікозиду. Проявляє селективну афінність до гамма-аміномасляної кислоти (ГАМК) і гліцинових рецепторів.

Міорелаксуючий ефект проявляється переважно на супраспінальному рівні, за рахунок складних регуляторних механізмів, не виключений також гліцинергічний механізм дії.

Зв’язування тіоколхікозиду з ГАМК якісно і кількісно розділяється з його активним метаболітом - глюкуронізованою похідною.

Тіоколхікозид та його похідні не виявляють седативного ефекту.

Фармакокінетика

Всмоктування

Після прийому одноразової дози 8 мг тіоколхікозиду максимальна концентрація (Сmax) досягається протягом 30 хвилин і сягає значення 175 нг/мл. Значення площі під кривою «концентрація-час» (AUC) становить 417 нг•годину/мл.

Фармакологічно активний метаболіт SL18.0740 також виявляється при нижчій концентрації Cmax (11,7 нг/мл), що досягається через 5 годин після введення дози, і AUC 83 нг•годину/мл. Доступних даних щодо неактивного метаболіту SL59.0955 немає.

Після перорального застосування тіоколхікозиду в плазмі крові виявляються тільки два метаболіти: фармакологічно активний метаболіт SL18.0740 та неактивний метаболіт SL59.0955. Cmax обох метаболітів тіоколхікозиду досягається приблизно через 60 хвилин. Після одноразового перорального прийому 8 мг значення Cmax і АUC метаболіту SL18.0740 становлять приблизно 60 нг/мл і 130 нг•годину/мл відповідно. У метаболіту SL59.0955 значення набагато нижче: Cmax становить приблизно 13 нг/мл, а АUC - у межах від 15,5 нг•годину/мл (до 3 годин) до 39,7 нг•годину/мл (до 24 годин).

Розподіл

Об’єм розподілу тіоколхікозиду становить приблизно 42,7 л після застосування лікарського засобу в дозі 8 мг. Дані щодо об’єму розподілу метаболітів відсутні.

Метаболізм

Після перорального застосування тіоколхікозид швидко метаболізується до аглікон-3-диме-тилтіоколхікозиду або SL59.0955. Це, в основному, відбувається за рахунок кишкового метаболізму, що пояснює відсутність незміненого тіоколхікозиду після перорального застосування. Метаболіт SL59.0955 глюкуронізується до SL18.0740, який має рівносильну фармакологічну активність з тіоколхікозидом і, таким чином, забезпечує фармакологічну активність після перорального застосування тіоколхікозиду. SL59.0955 також деметилюється, перетворюючись на диметилтіоколхіцин.

Виведення

Після перорального застосування 14С-тіоколхікозид в основному виділяється з калом (79 %), а зі сечею - лише 20 %. У незміненому вигляді тіоколхікозід виводиться зі сечею або калом. Метаболіти SL18.0740 та SL59.0955 виявляються в сечі і калі, у той час як дидеметилтіоколхіцин виводиться тільки з калом.

Після перорального застосування тіоколхікозиду період напіввиведення метаболіту SL18.0740 становить 3,2-7 годин, метаболіту SL59.0955 - у середньому 0,8 години.

Клінічні характеристики

Показання.

Ад’ювантна терапія болісних м’язових контрактур у випадках гострих патологій хребта у дорослих та підлітків віком від 16 років.

Протипоказання.

Тіоколхікозид не можна приймати:

· пацієнтам з підвищеною чутливістю до діючої речовини або до будь-якої з допоміжних речовин лікарського засобу;

· пацієнтам із периферичним паралічем і гіпотонією м’язів;

· жінкам впродовж усього періоду вагітності або якщо планується вагітність;

· жінкам у період годування груддю;

· жінкам дітородного віку, які не використовують засоби контрацепції.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Даних про лікарську взаємодію немає. Однак рекомендується дотримуватися обережності при одночасному прийомі лікарського засобу з іншими міорелаксантами.

При одночасному застосуванні з препаратами, що пригнічують центральну нервову систему (ЦНС), у тому числі з алкоголем, антигіпертензивними засобами, курареподібними препаратами можливе посилення міорелаксації і пригнічення ЦНС, розвиток гіпотонії.

При одночасному застосуванні з антикоагулянтами підвищується ризик кровотеч.

Особливості застосування.

Тіоколхікозид не рекомендується застосовувати дітям віком до 16 років.

У разі виникнення нудоти дозу препарату слід знизити.

Тіоколхікозид може спричинити судоми у пацієнтів зі схильністю до виникнення судом або з епілепсією.

Відомо, що один із метаболітів тіоколхікозиду (SL59.0955) індукує анеуплоїдію (тобто нерівне число хромосом у клітинах, що діляться) у концентраціях, близьких до виявлених у плазмі крові людини, при застосуванні дози 8 мг 2 рази на добу перорально. Анеуплоїдія є фактором ризику тератогенності, ембріо-/фетотоксичності, спонтанного викидня, порушення чоловічої фертильності, а також розвитку раку. Тому слід уникати застосування препарату в дозах, що перевищують рекомендовані, та протягом тривалого часу.

Жінки дітородного віку повинні бути проінформовані про потенційний ризик у період вагітності та необхідність застосування ефективних засобів контрацепції.

Лікарський засіб містить аспартам, який є похідним фенілаланіну, що являє небезпеку для хворих на фенілкетонурію.

При застосуванні тіоколхікозиду зафіксовано випадки розвитку цитолітичного і холестатичного гепатиту. Серйозні випадки (наприклад, блискавичний гепатит) відзначали в пацієнтів, які одночасно приймали парацетамол. Пацієнтам слід розповісти про необхідність звернення до лікаря у разі будь-яких ознак печінкової токсичності.

Не можна перевищувати максимальної добової пероральної дози 16мг. Цю дозу необхідно розділити на дві рівні частини, які слід приймати з 12-годинним інтервалом. Якщо пацієнт забув прийняти дозу вчасно, її слід пропустити, щоб уникнути близького за часом прийому кількох доз.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Препарат протипоказаний під час вагітності та у період годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

У період лікування необхідно дотримуватися обережності, керуючи автотранспортом або займаючись іншими потенційно небезпечними видами діяльності, що потребують підвищеної концентрації уваги, оскільки частими побічними реакціями є сонливість та запаморочення, це слід враховувати при керуванні транспортними засобами та роботі з автоматизованими системами.

Спосіб застосування та дози.

Таблетку, що диспергується у ротовій порожнині, розсмоктують у роті з водою чи без води. Рекомендована і максимальна доза дорівнює 8 мг кожні 12 годин (тобто 16 мг на добу). Тривалість лікування обмежена 7 днями поспіль.

Діти.

Тіоколхікозид не слід приймати дітям і підліткам віком до 16 років з міркувань безпеки.

Передозування.

Дані про передозування відсутні.

Лікування: симптоматичне, підтримувальна терапія.

Побічні реакції.

Нижченаведені побічні реакції систематизовано відповідно до класів систем органів за MedDRA та частотою: дуже часто (³1/10), часто (³1/100, <1/10), нечасто (³1/1000, <1/100), рідко (³1/10000, <1/1000), дуже рідко (<1/10000), частота невідома (частоту не можна оцінити на основі наявних даних).

З боку імунної системи:нечасто - свербіж; рідко - кропив’янка; дуже рідко - анафілактичні реакції, артеріальна гіпотензія; частота невідома - ангіоневротичний набряк та анафілактичний шок.

З боку нервової системи:часто - сонливість, запаморочення; рідко - збудження і затуманення свідомості.

З боку травного тракту:часто - діарея, біль у животі; нечасто - нудота, блювання; рідко - печія.

З боку гепатобіліарної системи:частота невідома -цитолітичний і холестатичний гепатит.

З боку шкіри та підшкірних тканин:нечасто - шкірні алергічні реакції.

Повідомлення про підозрювані побічні реакції

Повідомлення про підозрювані побічні реакції, що виникли після реєстрації лікарського засобу, дуже важливі. Це дає змогу постійно спостерігати за балансом користь/ризик лікарського засобу. Працівників системи охорони здоров’я просять повідомляти про будь-які підозрювані побічні реакції через національну систему повідомлень.

Термін придатності

2 роки.

Умови зберігання

Зберігати при температурі не вище 30 °С. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка.

По 10 таблеток у блістері, по 1 блістеру у картонній коробці.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник.

Іпка Лабораторіз Лтд.

Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності.

П.О. Седжавта, Дістрікт Ратлам - 457002 (М.П.), Індія.

 

На сайті наведено виключно офіційні оновлені інструкції без перекладів та скорочень.

Інформація про лікарські засоби представлена на сайті для ознайомлення, не є приводом для самолікування та не є рекламою лікарських засобів.

Важливо! До кожного лікарського засобу, який ви купуєте, обов’язково має додаватися інструкція про застосування лікарського засобу.

Тримайте всі інструкції до препаратів Домашньої аптечки під рукою – завантажуйте мобільний додаток Ліки Контроль БЕЗКОШТОВНО

 appStore2 images