ХОРІОМОН

МНН: Chorionic gonadotrophin
Державна реєстрація: UA/19396/01/01 з 16.05.2022 по 16.05.2027
Дата останнього оновлення інструкції: 25.12.2023
АТХ-код: G03GA01 Chorionic gonadotrophin
Температура зберігання: не вище 25 °C
Ціна в аптеках: інформація про ціни відсутня

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

ХОРІОМОН

( CHORIOMON)

Склад:

діюча речовина: Human Chorionic Gonadotropin (hCG);

1 флакон містить 5000 МО хоріонічного гонадотропіну людини (ХГЛ);

допоміжн а речовина:лактоза, моногідрат;

розчинник: натрію хлорид, вода для ін’єкцій.

Лікарська форма Порошок та розчинник для розчину для ін’єкцій.

Основні фізико-хімічні властивості: ліофілізат, що поставляється в комплекті з розчинником. Білий ліофілізат або маса, яка злипається. Розчинник (натрію хлорид 0,9%) – прозорий та безбарвний розчин без запаху. При розчиненні утворюється прозорий та безбарвний розчин, вільний від видимих ​​сторонніх часток.

Фармакотерапевтична група

Гонадотропіни та інші стимулятори овуляції. Гонадотропні гормони. Код АТС  G03G A01.           

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка

Хоріонічний гонадотропін людини (ХГЛ) – активний інгредієнт препарату Хоріомон –  виробляється в плаценті. ХГЛ отримують з сечі вагітних жінок. Його біологічна активність багато в чому аналогічна активності лютеїнізуючого гормону (ЛГ), який продукується передньою долею гіпофіза, проте має значно більший період напіввиведення, тобто володіє більш тривалою активністю.

У жінок препарат Хоріомон стимулює виробництво естрадіолу і прогестерону. Він активний в заключній фазі дозрівання фолікула, сприяє його розриву і секреції естрогенів, тим самим покращуючи функції жовтого тіла.

Фармакокінетика

Фармакокінетика Хоріомону після підшкірного введення демонструє велику мінливу варіабельність. За даними, зібраними в ході досліджень Хоріомону, після одноразової підшкірної ін’єкції 10000 МО максимальний рівень ХГЛ у сироватці крові досягається приблизно через 16 годин після введення. Пікові концентрації ХГЛ (Cmax) становили 338 ± 100МО/л при AUC0-t 22989 ± 4802 МО×год/л. Після досягнення Cmax рівень ХГЛ в сироватці знижується з періодом напіввиведення приблизно 37 годин. Виведення ХГЛ відбувається переважно нирками.

Фармакокінетичних досліджень за участю пацієнтів з порушеннями функції печінки та нирок не проводилось.

Клінічні характеристики

Показання.

Для стимуляції овуляції  та індукції лютеїнізації після стимуляції росту фолікулів у жінок з ановуляцією та олігоовуляцією.

У межах програми допоміжних репродуктивних технологій (ДРТ), зокрема заплідненняin vitro: для запуску остаточного дозрівання фолікулів та лютеїнізації після стимуляції росту фолікулів.

Протипоказання.

Підвищена чутливість до хоріонічного гонадотропіну людини або будь-якої з допоміжних речовин.

Наявність неконтрольованих негонадних ендокринопатій (наприклад, розлади щитовидної залози, надниркових залоз або гіпофіза).

Пухлини молочної залози, матки, яєчників.

Аномальні (неменструальні) вагінальні кровотечі без відомої/діагностованої причини.

Вади розвитку репродуктивних органів, несумісні з вагітністю.

Міоматозні пухлини матки, несумісні з вагітністю.

Пухлини гіпоталамуса або гіпофіза.

Збільшення яєчників або кісти, які не зумовлені синдромом полікістозних яєчників.

Позаматкова вагітність у попередні 3 місяці.

Активні форми тромбоемболічних розладів.

Первинна недостатність яєчників.

Настання менопаузи.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

З огляду на відсутність досліджень сумісності цей лікарський засіб не можна змішувати з іншими лікарськими засобами. Це насамперед стосується препаратів, що стимулюють овуляцію (наприклад, ХГЛ) або містять кортизон, особливо у високих дозах.

Специфічних досліджень взаємодії з Хоріомоном не проводилося, про будь-які клінічно значущі взаємодії з лікарськими засобами не повідомлялося. ХГЛ може реагувати на перехресну реакцію при радіоімунному аналізі гонадотропінів, особливо лютеїнізуючого гормону. Лікарі повинні інформувати лабораторію про пацієнтів, які отримують ХГЛ, якщо проводиться визначення рівня гонадотропіну.

Особливості застосування.

Простежуваність

Щоб покращити простежуваність біологічних лікарських засобів, назва та номер серії препарату, що вводиться, мають бути чітко зафіксовані.

Хоріомон не слід застосовувати для зменшення маси тіла. ХГЛ не впливає на обмін жирів, розподіл жиру та апетит.

Протягом десяти днів після введення Хоріомон може впливати на імунологічне визначення рівня ХГЛ в сироватці крові або сечі, що потенційно може призвести до хибнопозитивного тесту на вагітність.

Реакції гіперчутливості

Можливі реакції гіперчутливості, як генералізовані, так і місцеві; анафілаксія; повідомлялося про набряк Квінке. Якщо підозрюється реакція гіперчутливості, потрібно припинити прийом Хоріомону та оцінити інші потенційні причини реакції.

Позаматкова вагітність

Безпліддя у жінок, яким застосовують допоміжні репродуктивні технології (ДРТ), збільшує частоту позаматкової вагітності. Тому важливим є раннє підтвердження за допомогою УЗД того, що вагітність є внутрішньоматковою. Перед лікуванням з приводу неадекватної ендогенної стимуляції статевих залоз слід провести обстеження пацієнтів, щоб виключити анатомічні відхилення статевих органів або негонадні ендокринопатії (наприклад розлади щитовидної залози або надниркових залоз, діабет). Первинну недостатність яєчників слід виключити шляхом визначення рівня гонадотропіну.

Багатоплідна вагітність, пологи та аборт

Під час вагітності, що настає після індукції овуляції гонадотропними препаратами, підвищується ризик переривання вагітності та багатоплідної вагітності. У разі багатоплідної вагітності, особливо високого порядку, підвищується ризик несприятливих наслідків для жінки в перинатальний період. Батьків слід проінформувати про потенційні ризики багатоплідної вагітності перед початком лікування.

Вроджені вади розвитку

Частота вроджених вад розвитку після застосування допоміжних репродуктивних технологій (ДРТ) може бути вищою, ніж після спонтанного зачаття. Вважається, що це пов’язано з факторами, що сприяли розвитку безпліддя (наприклад, вік матері, характеристики сперми).

Судинні ускладнення

Після лікування гонадотропінами, включаючи Хоріомон, повідомлялося про тромбоемболічні події, як у поєднанні із синдромом гіперстимуляції яєчників (СГСЯ), так і окремо. Внутрішньосудинний тромбоз, який може виникнути у венозних або артеріальних судинах, може призвести до зменшення припливу крові до життєво важливих органів або до кінцівок. У жінок із загальновизнаними факторами ризику тромбоутворення, такими як особистий або сімейний анамнез, тяжке ожиріння або тромбофілія, можливе підвищення ризику розвитку венозних або артеріальних тромбоемболічних явищ під час або після лікування гонадотропінами. У таких жінок переваги застосування ЕКЗ мають бути порівнянні з ризиками. Однак слід зазначити, що і під час спонтанної вагітності також існує підвищений ризик тромбоутворення.

Доброякісні та злоякісні новоутворення

Повідомлялося про як доброякісні, так і злоякісні новоутворення в яєчниках та інших репродуктивних органах у жінок, які отримували різні схеми лікування безпліддя. Поки не встановлено, чи збільшує терапія гонадотропінами базовий ризик цих пухлин у безплідних жінок.

Синдром гіперстимуляції яєчників (СГСЯ)

СГСЯ – це медичний стан, який відрізняється від неускладненого збільшення яєчників. Клінічними ознаками та симптомами СГСЯ легкого та середнього ступеня є біль у животі, нудота, діарея, легке та помірне збільшення яєчників та кісти яєчників. СГСЯ тяжкого ступеня може загрожувати життю. Клінічними ознаками та симптомами тяжкого СГСЯ є великі кісти яєчників, гострий біль у животі, асцит, плевральний випіт, гідроторакс, задишка, олігурія, гематологічні відхилення та збільшення маси тіла. У рідкісних випадках у зв’язку із СГСЯ може виникати венозна або артеріальна тромбоемболія. Також у зв’язку із СГСЯ повідомлялося про тимчасові відхилення результатів печінкових тестів, що свідчать про порушення функції печінки, з морфологічними змінами, виявленими при біопсії печінки, або без них.

СГСЯ може бути спричинений введенням хоріонічного гонадотропіну людини (ХГЛ) та вагітністю (ендогенний ХГЛ). Ранній СГСЯ зазвичай виникає протягом 10 днів після введення ХГЛ і може бути пов’язаний з надмірною реакцією яєчників на стимуляцію гонадотропіном. Пізній СГСЯ виникає більше ніж через 10 днів після прийому ХГЛ як наслідок гормональних змін під час вагітності. Через ризик розвитку СГСЯ за станом пацієнтів потрібно спостерігати протягом принаймні двох тижнів після введення ХГЛ.

Жінки з відомими факторами ризику високої відповіді яєчників можуть бути особливо схильними до розвитку СГСЯ під час або після лікування Хоріомоном. Під час першого циклу стимуляції яєчників за станом жінок, фактори ризику яких відомі лише частково, рекомендується ретельне спостереження щодо  ранніх ознак та симптомів СГСЯ.

Щоб зменшити ризик СГСЯ, перед застосуванням та через рівні проміжки часу під час лікування слід проводити ультразвукову оцінку розвитку фолікулів. Одночасне визначення рівня естрадіолу в сироватці крові також може бути корисним. При ДРТ існує підвищений ризик СГСЯ з 18 і більше фолікулами діаметром 11 мм і більше. Коли загалом є 30 і більше фолікулів, рекомендується відмовитись від прийому ХГЛ.

Перекрут яєчника

Повідомлялося про перекрут яєчників після лікування гонадотропінами, включаючи Хоріомон. Перекрут яєчника може бути пов’язаний з іншими станами, такими як СГСЯ, вагітність, попередні операції на черевній порожнині, перекрут яєчника в анамнезі та попередні або поточні кісти яєчника. Пошкодженню яєчника внаслідок зниження кровопостачання можна запобігти за допомогою ранньої діагностики та негайної деторзії.

Цей лікарський засіб містить менше 1 ммоль (23 мг)/дозу натрію, тобто практично вільний від натрію.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Хоріомон не показаний до застосування під час вагітності.

Клінічних даних про вагітності, які зазнали впливу препарату, немає. Потенційний ризик для вагітної невідомий.

Хоріомон не показаний до застосування при грудному вигодовуванні. Немає даних про екскрецію хоріонічного гонадотропіну людини з грудним молоком.

Фертильність

Хоріомон показаний до застосування при безплідді (див. розділ «Показання»).

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Хоріомон не впливає на здатність керувати автотранспортом або працювати з іншими механізмами.

Спосіб застосування та дози.

Терапію повинен розпочинати лише лікар, який має досвід лікування безпліддя.

Жінкам з ановуляцією або олігоовуляцією 5000 МО (один флакон) або 10000МО (два флакони) лікарського засобу Хоріомон вводять через 24–48 годин після досягнення оптимальної стимуляції росту фолікулів. У день ін’єкції хоріонічного гонадотропіну та наступного дня пацієнтці рекомендується мати статеві зносини.

У межах програми допоміжних репродуктивних технологій, таких як екстракорпоральне запліднення (ЕКЗ), 5000 МО (один флакон) або 10000МО (два флакони) лікарського засобу Хоріомон вводять через 24–48 годин після останнього введення препарату фолікулостимулюючого гормону (ФСГ) або людського менопаузального гонадотропіну (ЛМГ), тобто коли досягається оптимальна стимуляція зростання фолікулів.

Хоріомон можна вводити як внутрішньом’язово, так і підшкірно. Після розчинення порошку розчинником готовий до застосування розчин слід використати відразу. Будь-який невикористаний розчин слід утилізувати.

Діти.

Не застосовують.

Передозування.

Виникнення гострої токсичності препарату Хоріомон є малоймовірним. Жодних ознак гострого передозування не було виявлено. Проте є вірогідність того, що дуже висока доза ХГЛ може спричинити синдром гіперстимуляції яєчників у жінок (див. «Особливості застосування»).

У разі передозування жінки повинні бути обстежені лікарем щодо наявності симптомів, які  свідчать про СГСЯ (див. «Особливості застосування»). Жінкам із легким або помірним СГСЯ може бути потрібний моніторинг споживання та виділення рідини. Може виникнути необхідність проведення парацентезу для аналізу асцитичної рідини. Жінкам із тяжким СГСЯ слід також контролювати споживання та виділення рідини, а також розглянути можливість тромбопрофілактики низькомолекулярним гепарином. Гематокрит є важливим показником ступеня виснаження внутрішньосудинного об’єму. Необхідно контролювати життєво важливі параметри та розглянути можливість госпіталізації жінок, які не можуть досягти задовільного контролю болю або підтримувати достатнє споживання рідини через нудоту чи мають критичний СГСЯ.

Побічні реакції.

Хоріомон може викликати реакції в місці ін’єкції, які зазвичай є слабкими та тимчасовими. Найбільш серйозною побічною реакцією є синдром гіперстимуляції яєчників (СГСЯ), який в більшості випадків успішно лікується, якщо своєчасно діагностувати та розпочати лікування.

 Порушення з боку імунної системи

Часті

місцеві реакції гіперчутливості

Рідкісні

генералізований висип або гарячка, загальна реакція гіперчутливості,                                  анафілактична реакція

 Шлунково-кишкові розлади

Часті

біль у животі, нудота, блювання та діарея

Нечасті

асцит

Загальні розлади та стани у місці введення

Часті  

синці, біль, почервоніння, набряк і свербіж у місці ін’єкції

Нечасті

втома

Розлади з боку нервової системи

Часті

головний біль

Психічні розлади

Часті

зміни настрою

Нечасті

неспокій

Порушення з боку репродуктивної системи та молочних залоз

Часті

синдром гіперстимуляції яєчників легкого або середнього ступеня тяжкості, біль в грудях, кісти яєчників

Нечасті

тяжкий синдром гіперстимуляції яєчників

Рідкісні

розрив кісти яєчника

Порушення з боку шкіри та підшкірних тканин

Рідкісні

ангіоневротичний набряк

Респіраторні, торакальні розлади та розлади з боку органів середостіння

Нечасті

плевральний випіт, асоційований з тяжким синдромом гіперстимуляції яєчників

Дослідження

Нечасті

збільшення маси тіла, пов’язане з тяжким синдромом гіперстимуляції яєчників

Судинні розлади

Рідкісні

тромбоемболія, пов’язана із синдромом гіперстимуляції яєчників

Термін придатності.3роки. Після розчинення препарат слід використати негайно.

Умови зберігання.

Зберігати при температурі не вище 25 °С в оригінальній упаковці для захисту від впливу світла. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Несумісність.

Враховуючи відсутність досліджень щодо сумісності, не слід змішувати Хоріомон з іншими лікарськими засобами. Це особливо важливо для препаратів, які стимулюють овуляцію (наприклад, ХГЛ) або містять кортизон, особливо у високих дозах.

Упаковка.

По 1 скляному флакону  з порошком у комплекті з розчинником (натрію хлорид 0,9 %) по 1 мл в ампулі у картонній коробці.

Категорія відпуску.

За рецептом.

Виробник.

ІБСА Інститут Біохімік С.А., Швейцарія.

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності.

Віа аль Понте 13, 6903 Лугано, Швейцарія.

 

На сайті наведено виключно офіційні оновлені інструкції без перекладів та скорочень.

Інформація про лікарські засоби представлена на сайті для ознайомлення, не є приводом для самолікування та не є рекламою лікарських засобів.

Важливо! До кожного лікарського засобу, який ви купуєте, обов’язково має додаватися інструкція про застосування лікарського засобу.

Тримайте всі інструкції до препаратів Домашньої аптечки під рукою – завантажуйте мобільний додаток Ліки Контроль БЕЗКОШТОВНО

 appStore2 images