УНДЕВІТ

Термін державної реєстрації препарату УНДЕВІТ (реєстраційне посвідчення UA/7922/01/01) закінчився 01.02.2018.
Зверніть увагу, якщо препарат було зареєстровано і виготовлено до дати закінчення реєстрації, він може продаватись.
«Лікарські засоби, випущені в обіг під час строку, протягом якого лікарський засіб було
дозволено до застосування в Україні, можуть застосовуватися в Україні до закінчення їх
терміну придатності, визначеного виробником та зазначеного на упаковці»
ст. 9 Закону України «Про лікарські засоби»

При зміні препарату обов’язково проконсультуйтесь з лікарем.
Державна реєстрація: UA/7922/01/01 з 01.02.2013 по 01.02.2018
Дата останнього оновлення інструкції: 02.08.2017
Температура зберігання: не вище 25 °C
Ціна в аптеках: інформація про ціни відсутня

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

УНДЕВІТ

Склад лікарського засобу :

діючі речовини:

1 драже містить

вітаміну А

вітаміну Е

вітаміну В1

- 3300 МО,

- 10 мг,

- 2 мг,

вітаміну В2

- 2 мг,

вітаміну В6

- 3 мг,

вітаміну В12

- 2 мкг,

вітаміну С

- 75 мг,

вітаміну РР

- 20 мг,

вітаміну Вс

- 0,07 мг,

рутину

- 10 мг,

вітаміну В5

- 3 мг;

допоміжні речовини:борошно пшеничне, патока крохмальна, тальк, олія мінеральна легка, цукор, віск жовтий, ароматизатор «м’ятний аромат».

Лікарська формаДраже.

Драже жовто-оранжевого кольору з характерним запахом. За зовнішнім виглядом драже повинно мати кулеподібну форму. Поверхня драже має бути гладкою та однорідною за забарвленням.

Назва і місцезнаходження виробника.

ПАТ «Київський вітамінний завод».

04073, Україна, м. Київ, вул. Копилівська, 38.

Web-сайт: www.vitamin.com.ua.

Фармакотерапевтична група.Полівітамінні комплекси без добавок. Код АТС  А11В А. |із|

Полівітамінний препарат, властивості якого зумовлені вітамінами, що входять до його складу і беруть активну участь практично у всіх біохімічних реакціях організму. Раціонально підібраний склад сприяє виявленню більш вираженої і різнобічної біологічної дії препарату.

Ретинол (вітамін А)відіграє ключову роль у синтезі білків-ферментів і структурних компонентів тканин, необхіднийдля формування епітеліальних клітин, кісток і синтезу родопсину, підтримує розподіл імунокомпетентних клітин, синтез імуноглобулінів та інших факторів захисту від інфекцій.

Вітамін Е - жиророзчинний вітамін, який чинить антиоксидантну і радіопротекторну дію, бере участь у біосинтезі гема і білків, проліферації клітин та в інших найважливіших процесах клітинного метаболізму.

Вітамін Е поліпшує споживання тканинами кисню. Чинить ангіопротекторну дію, впливаючи на тонус і проникність судин, стимулюючи утворення нових капілярів.

Тіамін (вітамін В1)- важливий кофермент у метаболізмі вуглеводів, бере участь у функціонуванні нервової системи.

Рибофлавін (вітамін В2) - важливий каталізатор процесів клітинного дихання та зорового сприйняття.

Піридоксин (вітамін В6)як кофермент бере участь у білковому обміні та синтезі нейромедіаторів.

Ціанокобаламін (вітамін В12) є фактором росту, необхідний для нормального перебігу процесів кровотворення та визрівання еритроцитів, бере участь у синтезі амінокислот, нуклеїнових кислот і мієліну.

Кислота аскорбінова (вітамін С) бере участь в окислювально-відновних процесах, є необхідною для росту та формування кісток, шкіри, зубів, ендотелію капілярів і для нормального функціонування нервової та імунної системи.

Рутин разом з аскорбіновою кислотою бере участь в окислювально-відновних процесах, виявляє антиоксидантні властивості, запобігає окислюванню і сприяє депонуванню аскорбінової кислоти у тканинах. Обидва компоненти зміцнюють судинну стінку (сприяють утворенню міжклітинної речовини і знижують активність гіалуронідази), зменшують проникність і ламкість капілярів.

Нікотинамід бере участь у процесах тканинного дихання, вуглеводного та ліпідного обміну.

Кислота фолієванеобхідна для нормального утворення клітин крові; разом з вітаміном В12 стимулює еритропоез, бере участь у синтезі амінокислот, нуклеїнових кислот, в обміні холіну.

Кальцію пантотенатвходить до складу коферменту А, необхідний для нормального функціонування циклу трикарбонових кислот, синтезу АТФ, продукування гормонів та антитіл, синтезу ацетилхоліну, засвоєння з кишечнику іонів калію, глюкози, вітаміну Е.

Після прийому внутрішньо препарат добре абсорбується з тонкого кишечнику в системний кровотік, проникає в усі органи і тканини. Продукти метаболізму виводяться із сечею, жовчю.

Показання для застосування.

Як профілактичний та лікувальний засіб для поліпшення обмінних процесів і загального стану в осіб середнього і літнього віку, у тому числі при передчасному старінні, астенічному синдромі, а також у період реконвалесценції після інфекційних захворювань, у післяопераційному періоді, після тривалої терапії антибіотиками широкого спектра дії.

Протипоказання.

Підвищена чутливість до компонентів препарату; нефролітіаз, тяжкі порушення функції нирок, подагра, гіперурикемія, еритремія, еритроцитоз, тромбоемболії, непереносимість фруктози, синдром мальабсорбції глюкози-галактози, гіпервітаміноз А і Е, тиреотоксикоз, хронічний гломерулонефрит, хронічна серцева недостатність, саркоїдоз в анамнезі, активна пептична виразка шлунка та дванадцятипалої кишки (у зв’язку з можливим підвищенням кислотності шлункового соку).

Належні заходи безпеки при застосуванні.

При застосуванні препарату необхідна повноцінна білкова дієта, яка сприяє кращому засвоєнню та обміну вітамінів, особливо водорозчинних.

Препарат з обережністю призначати при тяжких ураженнях печінки, виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки та у період вагітності, хворим на гострий та хронічний нефрит, при декомпенсації серцевої діяльності, жовчокам’яній хворобі, хронічному панкреатиті.

З обережністю застосовувати хворим на ішемічну хворобу серця, цукровий діабет, з новоутвореннями (за винятком випадків, що супроводжуються мегалобластною анемією), сечокам’яною хворобою.

Можливе забарвлення сечі у жовтий колір, що є цілком нешкідливим фактором і пояснюється наявністю у препараті рибофлавіну.

Препарат містить борошно пшеничне у складі допоміжних речовин, що слід враховувати хворим на целіакію.

Особливі застереження.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

У період вагітності або годування груддю препарат застосовувати лише за призначенням лікаря. Жінкам, які приймали високі дози ретинолу, можна планувати вагітність не раніше, ніж через 6-12 місяців, оскільки існує ризик неправильного розвитку плода під впливом високого вмісту вітаміну А в організмі. У період вагітності для запобігання ризику тератогенного ефекту добову дозу препарату не слід перевищувати 1 драже на добу.

Не слід приймати великі дози ретинолу (понад 10000 МО) жінкам у період годування груддю через загрозу розвитку у дітей гіпервітамінозу А.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.Вплив на здатність керувати автомобілем або працювати зі складними механізмами не виявлений.

Діти.Дітям віком до 14 років препарат не призначати.

Спосіб застосування та дози.

Препарат призначають дорослим і дітям старше 14 років внутрішньо, після їди: з профілактичною метою - по 1 драже 2 рази на добу, для лікування - по 2 драже 3 рази на добу протягом 20-30 днів. Повторні курси проводять через 1-3 місяці.

У період вагітності для запобігання ризику тератогенного ефекту добова доза препарату не повинна перевищувати 1 драже на добу.

Курс лікування залежить від тяжкості та перебігу захворювання.

Передозування.При неконтрольованому прийомі препарату можливі симптоми: сонливість, судоми, в’ялість, головний біль, гіперемія обличчя, алергічні реакції (свербіж, шкірні висипання), зміни з боку шкіри і волосся, порушення функції печінки, нудота, блювання, діарея, біль в епігастрії, дратівливість, порушення ходи, біль у кістках нижніх кінцівок. Лікування симптоматичне.

Побічні ефекти.

З боку імунної системи: в осіб з підвищеною чутливістю можливі алергічні реакції, включаючи анафілактичний шок, ангіоневротичний набряк, гіпертермію; рідко - бронхоспазм в осіб з гіперчутливістю до вітамінів А, С, групи В.

З боку шкіри та підшкірної клітковини:висипання, кропив’янка, свербіж, почервоніння шкіри.

З боку травного тракту: диспептичні розлади, нудота, біль в епігастрії, відрижка, блювання, діарея, запор; рідко - можливе збільшення секреції шлункового соку.

З боку нервової системи: головний біль, запаморочення, підвищена збудливість, сонливість, пітливість.

Інші: можливе забарвлення сечі у жовтий колір, порушення зору.

При тривалому застосуванні препарату у високих дозах можливі: подразнення слизової оболонки травного тракту, аритмії, парестезії, гіперурикемія; транзиторне підвищення активності АСТ, лактатдегідрогенази, лужної фосфатази; зниження толерантності до глюкози, гіперглікемія, порушення функції нирок, сухість і тріщини на долонях і ступнях, випадання волосся, себорейні висипання.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Ундевіт не рекомендується призначати разом з іншими полівітамінними препаратами, оскільки можливе передозування останніх в організмі. Вітаміни А та Е взаємно посилюють дію і є синергістами. Ретинол знижує протизапальну дію глюкокортикоїдів. Не можна одночасно приймати з нітритами і холестираміном, тому що вони порушують всмоктування ретинолу.

Вітамін А не можна призначати з ретиноїдами, тому що їх комбінація є токсичною.

Препарати, що містять залізо, пригнічують дію вітаміну Е. Вітамін Е не можна застосовувати у поєднанні з препаратами заліза, срібла, засобами, що мають лужне середовище (натрію гідрокарбонат, трисамін), антикоагулянтами непрямої дії (дикумарин, неодикумарин). Альфа-токоферолу ацетат посилює дію стероїдних та нестероїдних протизапальних препаратів (натрію диклофенак, ібупрофен, преднізолон).

Вітамін С посилює дію сульфаніламідів (ризик виникнення кристалурії), пеніциліну, підвищує всмоктування заліза, знижує ефективність гепарину та непрямих антикоагулянтів. Всмоктування вітаміну С зменшується при одночасному застосуванні з пероральними контрацептивами.

Вітамін В6 послаблює дію леводопи, запобігає або зменшує токсичні прояви, які спостерігаються при застосуванні ізоніазиду та інших протитуберкульозних препаратів.

Тіаміну гідрохлорид, впливаючи на процеси поляризації у ділянці нервово-м’язових синапсів, може послаблювати курареподібну дію.

ПАСК, циметидин, препарати кальцію, алкоголь зменшують всмоктування вітаміну В12.

Фолієва кислота знижує плазмові концентрації фенітоїну, з іншими протиепілептичними засобами можливе взаємне зниження клінічної ефективності.

Рибофлавін несумісний зі стрептоміцином і зменшує ефективність антибактеріальних препаратів (окситетрацикліну, доксицикліну, еритроміцину, тетрацикліну і лінкоміцину).

Трициклічні антидепресанти, іміпрамін та амітриптилін інгібують метаболізм рибофлавіну, особливо у тканинах серця.

Термін придатності.1 рік.

Умови зберігання.Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка.По 50 драже у контейнерах (баночках).

По 50 драже у контейнері (баночці), по 1 контейнеру (баночці) у пачці.

Категорія відпуску.Без рецепта.


ИНСТРУКЦИЯ

по медицинскому применению препарата

УНДЕВИТ

Состав лекарственного средства:

действующие вещества:

1 драже содержит

витамина А

витамина Е

витамина В1

- 3300 МЕ,

- 10 мг,

- 2 мг,

витамина В2

- 2 мг,

витамина В6

- 3 мг,

витамина В12

- 2 мкг,

витамина С

- 75 мг,

витамина РР

- 20 мг,

витамина Вс

- 0,07 мг,

рутина

- 10 мг,

витамина В5

- 3 мг;

вспомогательные вещества: мука пшеничная, патока крахмальная, тальк, масло минеральное легкое, сахар, воск желтый, ароматизатор «мятный аромат».

Лекарственная форма.Драже.

Драже желто-оранжевого цвета с характерным запахом. По внешнему виду драже должно иметь шарообразную форму. Поверхность драже должна быть гладкой и однородной по окрашиванию.

Название и местонахождение производителя.

ПАО «Киевский витаминный завод».

04073, Украина, г. Киев, ул. Копыловская, 38.

Web-сайт: www.vitamin.com.ua.

Фармакотерапевтическая группа.Поливитаминные комплексы без добавок.

Код АТС  А11В А.

Поливитаминный препарат, свойства которого обусловлены витаминами, которые входят в его состав и принимают активное участие практически во всех биохимических реакциях организма. Рационально подобранный состав способствует проявлению более выраженного и разностороннего биологического действия препарата.

Ретинол (витамин А) играет ключевую роль в синтезе белков-ферментов и структурных компонентов тканей, необходим для формирования эпителиальных клеток, костей и синтеза родопсина, поддерживает деление иммунокомпетентных клеток, синтез иммуноглобулинов и других факторов защиты от инфекций.

Витамин Е - жирорастворимый витамин, который проявляет антиоксидантное и радиопротекторное действие, принимает участие в биосинтезе гема и белков, пролиферации клеток и в других важнейших процессах клеточного метаболизма.

Витамин Е улучшает потребление тканями кислорода. Оказывает ангиопротекторное действие, влияя на тонус и проницаемость сосудов, стимулируя образование новых капилляров.

Тиамин (витамин В1)- важный кофермент в метаболизме углеводов, принимает участие в функционировании нервной системы.

Рибофлавин (витамин В2) - важный катализатор процессов клеточного дыхания и зрительного восприятия.

Пиридоксин (витамин В6)как кофермент принимает участие в белковом обмене и синтезе нейромедиаторов.

Цианокобаламин (витамин В12)является фактором роста, необходим для нормального течения процессов кроветворения и созревания эритроцитов, принимает участие в синтезе аминокислот, нуклеиновых кислот и миелина.

Кислота аскорбиновая (витамин С) принимает участие в окислительно-восстановительных процессах, необходима для роста и формирования костей, кожи, зубов, эндотелия капилляров и для нормального функционирования нервной и иммунной системы.

Рутин вместе с аскорбиновой кислотой участвует в окислительно-восстановительных процессах, обладает антиоксидантными свойствами, предотвращает окисление и способствует депонированию аскорбиновой кислоты в тканях. Оба компонента укрепляют сосудистую стенку (способствуют образованию межклеточного вещества и снижают активность гиалуронидазы), уменьшают проницаемость и ломкость капилляров.

Никотинамид принимает участие в процессах тканевого дыхания, углеводного и липидного обмена.

Кислота фолиеваянеобходима для нормального образования клеток крови; вместе с витамином В12 стимулирует эритропоез, принимает участие в синтезе аминокислот, нуклеиновых кислот, в обмене холина.

Кальция пантотенатвходит в состав кофермента А, необходим для нормального функционирования цикла трикарбоновых кислот, синтеза АТФ, продуцирования гормонов и антител, синтеза ацетилхолина, усвоения из кишечника ионов калия, глюкозы, витамина Е.

После приема внутрь препарат хорошо абсорбируется из тонкого кишечника в системный кровоток, проникает во все органы и ткани. Продукты метаболизма выводятся с мочой, желчью.

Показания к применению.

Как профилактическое и лечебное средство для улучшения обменных процессов и общего состояния у лиц среднего и пожилого возраста, в том числе при преждевременном старении, астеническом синдроме, а также в период реконвалесценции после инфекционных заболеваний, в послеоперационном периоде, после длительной терапии антибиотиками широкого спектра действия.

Противопоказания.

Повышенная чувствительность к компонентам препарата; нефролитиаз, тяжелые нарушения функции почек, подагра, гиперурикемия, эритремия, эритроцитоз, тромбоэмболии, непереносимость фруктозы, синдром мальабсорбции глюкозы-галактозы, гипервитаминоз А и Е, тиреотоксикоз, хронический гломерулонефрит, хроническая сердечная недостаточность, саркоидоз в анамнезе, активная пептическая язва желудка и двенадцатиперстной кишки (в связи с возможным повышением кислотности желудочного сока).

Надлежащие меры безопасности при применении.

При применении препарата необходима полноценная белковая диета, способствующая лучшему усвоению и обмену витаминов, особенно водорастворимых.

Препарат с осторожностью назначать при тяжелых поражениях печени, язвенной болезни желудка и двенадцатиперстной кишки и в период беременности, больным острым и хроническим нефритом, при декомпенсации сердечной деятельности, желчекаменной болезни, хроническом панкреатите.

С осторожностью применять больным с ишемической болезнью сердца, сахарным диабетом, новообразованиями (за исключением случаев, сопровождающихся мегалобластной анемией), мочекаменной болезнью.

Возможна окраска мочи в желтый цвет, что является полностью безвредным фактором и объясняется наличием в препарате рибофлавина.

Препарат содержит муку пшеничную в составе вспомогательных веществ, что следует учитывать больным целиакией.

Особенные предостережения.

Применение в период беременности или кормления грудью.

В период беременности или кормления грудью препарат применять только по назначению врача. Женщинам, принимавшим высокие дозы ретинола, можно планировать беременность не ранее, чем через 6-12 месяцев, так как существует риск неправильного развития плода под воздействием высокого содержания витамина А в организме. В период беременности для предотвращения риска тератогенного эффекта суточная доза препарата не должна превышать 1 драже в сутки.

Не следует принимать большие дозы ретинола (свыше 10000 МЕ) женщинам в период кормления грудью из-за угрозы развития у детей гипервитаминоза А.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом или работе с другими механизмами. Влияния на способность управлять автотранспортом или работать со сложными механизмами не обнаружено.

Дети. Детям до 14 лет препарат не назначать.

Способ применения и дозы .

Препарат назначают взрослым и детям старше 14 лет внутрь, после еды: с профилактической целью - по 1 драже 2 раза в сутки, для лечения - по 2 драже 3 раза в сутки в течение 20- 30 дней. Повторные курсы проводят через 1-3 месяца.

В период беременности для предотвращения риска тератогенного эффекта суточная доза препарата не должна превышать 1 драже в сутки.

Курс лечения зависит от тяжести и течения заболевания.

Передозировка.При неконтролируемом приеме препарата возможны симптомы: сонливость, судороги, вялость, головная боль, гиперемия лица, аллергические реакции (зуд, кожные высыпания), изменения со стороны кожи и волос, нарушения функции печени, тошнота, рвота, диарея, боль в эпигастрии, раздражительность, нарушение походки, боли в костях нижних конечностей. Лечение симптоматическое.

Побочные эффекты.

Со стороны иммунной системы: у лиц с повышенной чувствительностью возможны аллергические реакции, включая анафилактический шок, ангионевротический отек, гипертермию; редко - бронхоспазм у лиц с гиперчувствительностью к витаминам А, С, группе В.

Со стороны кожи и подкожной клетчатки:высыпания, крапивница, зуд, покраснение кожи.

Со стороны пищеварительного тракта: диспептические расстройства, тошнота, боль в эпигастрии, отрыжка, рвота, диарея, запор; редко - возможно увеличение секреции желудочного сока.

Со стороны нервной системы: головная боль, головокружение, повышенная возбудимость, сонливость, потливость.

Другие: возможна окраска мочи в желтый цвет, нарушение зрения.

При длительном применении препарата в высоких дозах возможны: раздражение слизистой оболочки желудочно-кишечного тракта, аритмии, парестезии, гиперурикемия; транзиторное повышение активности АСТ, лактатдегидрогеназы, щелочной фосфатазы; снижение толерантности к глюкозе, гипергликемия, нарушение функции почек, сухость и трещины на ладонях и ступнях, выпадение волос, себорейные высыпания.

Взаимодействие с другими лекарственными средствами и другие виды взаимодействий.

Ундевит не рекомендуется назначать вместе с другими поливитаминными препаратами, поскольку возможна передозировка последних в организме. Витамины А и Е взаимно усиливают действие и являются синергистами. Ретинол снижает противовоспалительное действие глюкокортикоидов. Нельзя одновременно принимать с нитритами и холестирамином, поскольку они нарушают всасывание ретинола.

Витамин А нельзя назначать с ретиноидами, поскольку их комбинация токсична.

Препараты, содержащие железо, угнетают действие витамина Е. Витамин Е нельзя применять вместе с препаратами железа, серебра, средствами, имеющими щелочную среду (натрия гидрокарбонат, трисамин), антикоагулянтами непрямого действия (дикумарин, неодикумарин). Альфа-токоферола ацетат усиливает действие стероидных и нестероидных противовоспалительных препаратов (натрия диклофенак, ибупрофен, преднизолон).

Витамин С усиливает действие сульфаниламидов (риск возникновения кристаллурии), пенициллина, повышает всасывание железа, снижает эффективность гепарина и непрямых антикоагулянтов. Всасывание витамина С уменьшается при одновременном применении с пероральными контрацептивами.

Витамин В6 ослабляет действие леводопы, предохраняет или уменьшает токсические проявления, которые наблюдаются при применении изониазида и других противотуберкулезных препаратов.

Тиамина гидрохлорид, влияя на процессы поляризации в области нервно-мышечных синапсов, может ослаблять курареподобное действие.

ПАСК, циметидин, препараты кальция, алкоголь уменьшают всасывание витамина В12.

Фолиевая кислота снижает плазменные концентрации фенитоина, с другими противоэпилептическими средствами возможно взаимное снижение клинической эффективности.

Рибофлавин несовместим со стрептомицином и уменьшает эффективность антибактериальных препаратов (окситетрациклина, доксициклина, эритромицина, тетрациклина и линкомицина).

Трициклические антидепрессанты, имипрамин и амитриптилин ингибируют метаболизм рибофлавина, особенно в тканях сердца.

Срок годности 1 год.

Условия хранения. Хранить в оригинальной упаковке при температуре не выше 25 °С.

Хранить в недоступном для детей месте.

Упаковка. По 50 драже вконтейнерах (баночках).

По 50 драже вконтейнере (баночке), по 1 контейнеру (баночке) в пачке.

Категория отпуска. Без рецепта.

 

На сайті наведено виключно офіційні оновлені інструкції без перекладів та скорочень.

Інформація про лікарські засоби представлена на сайті для ознайомлення, не є приводом для самолікування та не є рекламою лікарських засобів.

Важливо! До кожного лікарського засобу, який ви купуєте, обов’язково має додаватися інструкція про застосування лікарського засобу.

Тримайте всі інструкції до препаратів Домашньої аптечки під рукою – завантажуйте мобільний додаток Ліки Контроль БЕЗКОШТОВНО

 appStore2 images