Тест Домашня аптечка

0%

Чи всі ліки потрібно зберігати в дверцятах холодильника?

BIPHO!
HEBIPHO!

Ліки дійсно потрібно зберігати в прохолодному темному місці, але в холодильнику потрібно тримати ті ліки, яким дійсно потрібен холод. Температура зберігання вказана на упаковці, а також в мобільному додатку «Ліки Контроль»

Чи всі члени родини мають знати, де лежить домашня аптечка?

BIPHO!
HEBIPHO!

Дорослі так, але не діти. Коробка з ліками має бути недоступна для дітей. Не забувайте, підлітки – це також діти.

Ви приймаєте тільки ті препарати, які призначив лікар?

BIPHO!
HEBIPHO!

Насправді всі ми призначаємо собі ліки, наприклад від легкої застуди. Але варто усвідомлювати, ліки – не їжа. Не можна призначати собі препарати, бо вони допомогли моїй подрузі, або прочитали про них гарні відгуки в інтернеті. Ніколи не призначайте собі антибіотики – це небезпечно.

Якщо у таблетки чи капсули велике дозування, чи можна ділити її навпіл або на чотири частини?

BIPHO!
HEBIPHO!

Навпіл можна ділити тільки таблетки, які мають поділку. Наявність поділки означає, що діючі речовини в таблетці змішані ідеально і їх однакова кількість в кожній половинці таблетки.

Якщо дитина випадково прийняла ліки, чи потрібно викликати в неї блювоту?

BIPHO!
HEBIPHO!

Коробку з ліками необхідно тримати якнайдалі від дітей. Але якщо дитина випадково прийняла ліки, телефонуйте 103 і виконуйте поради диспетчера з надання першої допомоги.

Як часто ви перевіряєте терміни придатності препаратів домашньої аптечки?

BIPHO!
HEBIPHO!

Дуже ризиковано перевіряти ліки лише час від часу. Ви можете захворіти і в найбільш непідходящий момент виявити, що необхідний вам препарат прострочений. Ніколи не приймайте ліки, термін придатності яких закінчився, навіть якщо вони не змінили колір, форму та запах. Щоб не забувати про прострочені ліки, вкажіть термін придатності до своїх препаратів «Придатний до…» в Домашній аптечці мобільного додатку «Ліки Контроль», це безкоштовно. Прострочені препарати підсвічуватимуться червоним кольором. Можете додавати термін придатності одразу після перевірки ліків в аптеці. Коли термін добігатиме кінця, ми нагадаємо, що пора поновити запаси.

Часто в кіно ліки знаходять на поличці у ванній кімнаті. Як гадаєте, це правильне зберігання ліків?

BIPHO!
HEBIPHO!

Зайва волога може зіпсувати ліки. Також ліки не люблять засмагу, тому варто потурбуватись по сухе, темне і прохолодне місце.

Як думаєте, за даними ВООЗ, який % фальсифікованих ліків в країнах, які розвиваються (Україна в їх числі)?

BIPHO!
HEBIPHO!

В нас 10, але насправді, навіть 1% це катастрофа. За даними ВООЗ в країнах, які розвиваються (Україна у тому числі) кожен 10-й медичний препарат є фальсифікованим. У 2019 році українці купили 1,1 млрд. упаковок лікарських засобів, відповідно, ринок фальсифікованих лікарських засобів склав: 1,1 млрд. упаковок лікарських засобів*10%=110 млн. упаковок лікарських засобів Населення України – 42 млн осіб, тобто, в середньому, кожен українець спожив 2,6 упаковок фальсифікованих лікарських засобів. Всього за 2 хвилини можна навчитись перевіряти ліки з покроковою інструкцію в мобільному додатку «Ліки Контроль» в меню «Навчіться перевіряти ліки». Убезпечте себе від підробок, одного разу це може зберегти ваше життя. Завантажте безкоштовний додаток «Ліки Контроль» прямо зараз.

Як ви гадаєте, чи так вже небезпечно приймати фальшиві ліки?

BIPHO!
HEBIPHO!

Найчастіше фальсифікують антибіотики, знеболювальні , протипухлинні, кардіологічні препарати, препарати для покращення потенції, а також препарати, на які створено попит. Зараз це антисептики. А міф про те, що фальсифікують тільки дорогі препарати, всього лише міф. Як правило, фальсифіковані ліки: - Не містять діючої речовини Якщо мова йде про тривожні ліки (серцево-судинні препарати, протигіпертонічні, протиалергійні), коли важлива кожна хвилина, вживання фальсифікату може коштувати життя. - Містять менше дозування діючої речовини Хвороба переходить в хронічну форму, адже доза діючої речовини недостатня для лікування. Якщо говоримо про антибіотики, вживання таких підробок розвиває резистентність до антибіотиків. У випадку з Covid-19, дезінфекція рук та поверхонь спиртом, який містить, наприклад, не 96%, а 20% спирту, призводить до інфікування людей. - Містять іншу діючу речовину Щоб зекономити, злочинці замінюють дороговартісну діючу речовину її дешевим аналогом, який, наприклад, може викликати алергію, мати слабший лікувальний ефект. - Містять додаткові речовини Наприклад, щоб таблетка не розсипалася і мала гарний, блискучий вигляд фальсифікатори можуть додавати в підробку будівельні суміші. Тому завантажте додаток «Ліки Контроль», це завжди безкоштовно. Покрово перевірте ліки з домашньої аптечки в розділі «Навчіться перевіряти ліки», натисніть + додайте препарат до Домашньої аптечки - поставте аптечку на «Ліки Контроль».

Пересипаєте однакові ліки в одну баночку?

BIPHO!
HEBIPHO!

У кожної серії лікарських засобів своя дата виготовлення і, відповідно, термін придатності. Якщо Ви зсипати всі таблетки чи капсули в одну ємність, тоді не знатимете, коли в якої таблетки закінчиться термін придатності. Також не можна пересипати ліки в іншу ємність, бо можна забути, які це ліки і знову ж, ви ризикуєте прийняти прострочені ліки, адже не знатимете, коли спливе термін придатності.

Тест Домашня аптечка
Вітаємо! Ви відповіли на кожне запитання і ще раз повторили правила домашнього зберігання ліків. Поділіться цим тестом з друзями у Facebook, цікаво, скільки балів вони наберуть.
Вітаємо! Звання провізора домашньої аптечки ваше! Ви відповіли на кожне запитання і ще раз повторили правила домашнього зберігання ліків. Поділіться цим тестом з друзями у Facebook, цікаво, скільки балів вони наберуть.
Вітаємо! Це перемога! Звання провізора домашньої аптечки ваше! Ви правильно відповіли на кожне запитання і ще раз повторили правила домашнього зберігання ліків. Поділіться цим тестом з друзями у Facebook, цікаво, хто зможе зрівнятись з абсолютним чемпіоном.