Рожева стрічка
Рожева Стрічка — це міжнародний символ, який використовують особи і організації, залучені до руху з інформування суспільства про рак молочної залози.
Стрічку носять на одязі чи на сумці, причому не тільки жінки, а й чоловіки, зображують на плакатах, на сувенірній благодійній продукції. Навіть відома фраза “keep calm” (заспокойся) продовжена з використанням цієї тематики – “keep calm and think pink” (заспокойся й думай про рожеву стрічку).
Головна мета ініціативи «Рожева Стрічка» — поширення інформації про рак молочної залози шляхом:
- попередження — запобіганням появи раку грудей поширенням інформації і наукових досліджень у сфері;
- виявлення — зменшенням ризику виникнення хвороби завдяки самодіагностиці;
- лікування — поширенням інформації про різноманітні методи лікування;
- реабілітації — наданням підтримки і допомоги під час реабілітації.
Історія Рожевої стрічки
У 1992 році Олександра Пенні, головна редакторка жіночого журналу про здоров‘я «Сама», працювала над другим щорічним спеціальним випуском присвяченим Національному місяцю боротьби з раком молочної залози. Евелін Лаудер, тогочасний старший віце-президент компанії Есте Лаудер, прийняла запрошення виступити в ролі почесної гості-редакторки спеціального випуску 1992 року. Пенні та Лаудер розробили ідею створити стрічку-символ боротьби з раком молочної залози та розповсюджувати її через магазини косметичних компаній-гігантів в Нью-Йорку. Згодом Евелін також пообіцяла, що стрічку буде розповсюджено по всій країні. Але на той час ще не було прийнято остаточного рішення про колір стрічки.
Зокрема, 68-річна Шарлотта Гейлі, що пережила рак молочної залози, виготовляла стрічки персикового кольору та продавала їх разом із карткою на котрій зазначалось: «Річний бюджет „Національного інституту з боротьби з раком“ становить 1,8 мільярдів доларів і лише п’ять відсотків від цієї суми йде на попередження розвитку хвороби. Допоможіть нам розбудити наших законодавців та всю Америку — носіть цю стрічку». Її послання швидко розповсюдилось по всій країні. Ця концепція зацікавила Пенні та Евелін Лаудер і вони побачили можливість адаптувати ідею Гейлі для сумісної роботи. Але Гейлі відмовилася від їхньої пропозиції через те, що їй їхня діяльність видалася занадто комерційною. Після проведення переговорів з Лаудер та юридичних консультацій, виникла ідея використати «новий» колір. Запропоновано було виготовити рожеву стрічку, і саме цей колір став кольором міжнародного символу боротьби проти раку молочної залози.
Евелін почала продавати косметику з рожевою символікою. Гроші з продажів ішли на дослідження раку молочної залози. Евелін Лаудер у 1993 році заснувала Фундацію з дослідження раку молочної залози. На сайті Фундації зазначено, що за часу заснування вони вже профінансували майже 11 млн. годин досліджень. Дослідження відіграють важливу роль, адже, перш ніж розв’язувати проблему, її варто вивчити.