29 вересня – всесвітній день серця

Всесвітній день серця щорічно святкується 29 вересня за ініціативи Всесвітньої федерації серця, ВООЗ та ЮНЕСКО.
У 2021 році цей день проходить під девізом «Використовуйте серця, щоб об’єднати людей з розбитими серцями». Це заклик для громадськості підтримувати осіб з захворюваннями серця у непростих сучасних умовах пандемії COVID-19.

На сьогодні серцево-судинні захворювання є головною причиною смерті в свщорічноіті:  вони забирають понад 17 мільйонів людських життів. Україна не є виключенням, щороку у нас через серцево-судинні хвороби помирає біля півмільйона осіб.

На думку лікарів, до основних факторів ризику розвитку серцево-судинних захворювань належить:
– підвищений артеріальний тиск
– високий рівень холестерину в крові
– зайва вага
– тютюнокуріння
– малорухливий спосіб життя
– стреси

Ліки від захворювань серцево-судинної системи є у програмі Доступні ліки. А ще можна додати препарати до Домашньою аптечки, підібрати аналоги та слідкувати за терміном їх дії.

Цікаві факти про серце:
  • Людське серце починає битися і виконувати свої функції на 21 день після зачаття і повністю зупиняється тільки після смерті
  • У здорової людини частота серця – 72 удари на хвилину. За один день серце робить 100 000 ударів, а за рік – 3600000.
  • Серце, має власний електричний імпульс, якщо його витягти з тіла людини, воно все одно буде продовжувати битися, але тільки в тому випадку, якщо цей орган забезпечується киснем.
  • Жіноче серце б’ється швидше чоловічого. Серце жінки в середньому робить 78 ударів на хвилину, а серце чоловіка – 70 ударів.
  • Завдяки роботі серця, кров надходить практично в усі клітини людського організму, за винятком рогівки ока
  • Сміх є не тільки хорошим засобом проти стресу, але і чудовим ліками для серця. Під час сміху об’єм крові, який перекачує серце, збільшується на 20%