Група ризику розвитку раку молочної залози
Жовтень 18, 2021
Щодня 40 українок дізнаються діагноз «рак молочної залози» (РМЗ) і для багатьох він звучить як вирок.
Хоча РМЗ на І стадії виліковний у 95% випадків. Але за даними дослідження Індекс здоров’я 17,7% українців (кожен шостий) відмовляються від отримання медичної допомоги через побоювання щодо вартості лікування.
Мета проєкту «Стань зіркою свого життя – Лікуйся безоплатно» – довести, що лікування раку доступне не тільки для багатих і знаменитих, а й для звичайних людей із середнім і низьким рівнем достатку.
За даними ВООЗ, 21% усіх випадків смерті від раку молочної залози у світі спричинено вживанням алкоголю, зайвою вагою і ожирінням, а також фізичною інертністю.

- родичі першої лінії (мама, бабуся, сестра, тітка), які хворіли на рак грудей;
- відсутність вагітностей та пологів;
- перша вагітність у 30 років і старше;
- вік старше 40 років;
- ранній початок менструацій — у віці до 12 років;
- пізня менопауза — після 55 років;
- безперервне вживання гормональних контрацептивів протягом тривалого часу, а також гормональної замісної терапії у менопаузі;
- цукровий діабет;
- надмірна вага та ожиріння;
- куріння;
- зловживання алкоголем;
- гіпертонічна хвороба;
- перенесений раніше рак грудей або рак яєчника;
- вплив джерел радіації.
Про те, де можна пройти профілактичну діагностику цього захворювання, дізнавайтеся у чат-боті “Лікуйся”
Чат-бот “Лікуйся” — це інструмент в месенджерах Telegram та Viber, який допоможе кожному, хто стикнувся з діагнозом “Рак молочної залози”, зорієнтуватися, в якому медичному закладі, які медичні послуги і в якому обсязі можна отримати безоплатно. Це стосується як послуг з діагностики онкологічних захворювань, так і їх лікування. Користувач чат-боту може вибрати послугу та отримає покрокову інструкцію для її отримання та обрати заклад охорони здоров’я, який надає відповідні послуги. Чат-бот “Лікуйся” допоможе відстояти право на безоплатну медичну допомогу, запобігатиме проявам корупції в мед.закладах, зокрема унеможливить нелегальну оплату послуг чи лікарських засобів, які є в переліку НСЗУ як безоплатні.

