ГАСТРОПІН

Термін державної реєстрації препарату ГАСТРОПІН (реєстраційне посвідчення UA/9066/01/01) закінчився 15.11.2018.
Зверніть увагу, якщо препарат було зареєстровано і виготовлено до дати закінчення реєстрації, він може продаватись.
«Лікарські засоби, випущені в обіг під час строку, протягом якого лікарський засіб було
дозволено до застосування в Україні, можуть застосовуватися в Україні до закінчення їх
терміну придатності, визначеного виробником та зазначеного на упаковці»
ст. 9 Закону України «Про лікарські засоби»

При зміні препарату обов’язково проконсультуйтесь з лікарем.
Державна реєстрація: UA/9066/01/01 з 15.11.2013 по 15.11.2018
Дата останнього оновлення інструкції: 21.01.2018
Температура зберігання: не вище 25 °C
Ціна в аптеках: інформація про ціни відсутня

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ГАСТРОПІН

Склад лікарського засобу:

діючі речовини:1 мл препарату містить: настойки коренів валеріани (Valerianae radix) (1:5) (екстрагент – етанол 70 %) – 0,5 мл; настойки трави полину гіркого (Artemisia absinthium L., herba) (1:5) (екстрагент – етанол 70 %) – 0,4 мл; настойки трави красавки (беладони) (Belladonnae herba) (1:10) (екстрагент – етанол 40 %) – 0,1 мл.

Лікарська формаКраплі оральні.

Прозора рідина від жовтувато-бурого до червонувато-бурого кольору, з характерним запахом.

Назва і місцезнаходження виробника.

ПРАТ «Фітофарм».

Україна, 84500, Донецька обл., м. Бахмут, вул. Сибірцева, 2.

Назва і місцезнаходження заявника.

ПРАТ «Фітофарм».

Україна, 02152, м. Київ, проспект Павла Тичини, будинок 1В, офіс А 504.

Фармакотерапевтична група

Засоби, що застосовуються при функціональних порушеннях шлунково-кишкового тракту.Код АТС   А03В.

Знеболювальна дія крапель при гастралгії зумовлена дією суми алкалоїдів красавки. Препарат чинить помірну спазмолітичну дію, має седативний ефект за рахунок валеріани; настойка полину нормалізує функції шлунка, рефлекторно спричиняє посилення секреції шлункового соку, покращення процесу травлення.

Показання для застосування.

У складі комплексного лікування: функціональної диспепсії, хронічного гастриту зі зниженою секреторною функцією шлунка, дискінезії жовчовивідних шляхів за  гіпертонічним типом.

Протипоказання.                                                                                                                                            Підвищена чутливість до препарату. Підвищена шлункова секреція. Виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки. Рефлюкс-езофагіт. Захворювання шлунково-кишкового тракту, що супроводжується непрохідністю. Жовчокам'яна хвороба. Затримка сечі або схильність до неї.

Захворювання серцево-судинної системи, при яких збільшення частоти серцевих скорочень може бути небажаним: миготлива  аритмія; тахікардія, хронічна серцева недостатність, ішемічна хвороба серця, мітральний стеноз, тяжка артеріальна гіпертензія. Депресія та інші захворювання, що супроводжуються пригніченням діяльності центральної нервової системи. Епілепсія. Глаукома. Міастенія. Гіпертермічний синдром. Тиреотоксикоз. Гостра кровотеча. Наявність в анамнезі кровотеч з органів малого таза. Анемія.

Незалежні заходи безпеки при застосуванні.

Ефект препарату знижується в осіб, які палять і вживають гостру та гарячу їжу.

Особливі застереження.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Прийом препарату у період вагітності протипоказаний. У разі необхідності лікування Гастропіном годування груддю потрібно припинити.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Препарат може впливати на швидкість реакції, тому при його застосуванні слід утримуватися від керування автотранспортом і роботи з іншими механізмами.

Діти.

Препарат протипоказаний  дітям віком до 12 років.

Спосіб застосування та дози.                                                                                                                                 

Дорослим та дітям віком від 12 років призначати внутрішньо по 15-30 крапель з невеликою кількістю кип'яченої води 3-4 рази на добу за півгодини до їди. Тривалість курсу лікування визначає лікар залежно від досягнутого ефекту та переносимості препарату.

Передозування.                                                                                                                                                                                  При передозуванні препарату можуть виникнути: головний біль, запаморочення, загальна слабкість, нудота, блювання, біль у животі, тахікардія, зниження артеріального тиску, збудження, дратівливість, тремор, безсоння, гіпертермія, пригнічення центральної нервової системи, зниження гостроти слуху та зору, пригнічення активності дихального і судинного центрів, втрата свідомості.

Негайне припинення застосування препарату і вчасно вжиті заходи екстреної допомоги (промивання шлунка, застосування активованого вугілля) та симптоматичне лікування сприяють швидкому усуненню клінічних проявів передозування.

Побічні ефекти.

З боку нервової системи та психіки:сонливість, пригнічення емоційних  реакцій, психічна депресія, запаморочення, дизартрія, зниження працездатності, слабкість. Тривале застосування може спричинити так звану полинну епілепсію.

З боку шлунково-кишкового тракту:сухість у роті, відчуття спраги, порушення смакових відчуттів, дисфагія, зменшення моторики кишечнику аж до атонії, зменшення тонусу жовчовивідних шляхів та жовчного міхура, нудота, блювання, спастичний біль у животі.

З боку серцево-судинної системи:порушення серцевого ритму, включаючи екстрасистолію,відчуття серцебиття, тахікардія, ішемія міокарда.                                                                                   

З боку імунної системи: анафілактичні реакцї, ангіоневротичний набряк, анафілактичний шок.

З боку дихальної системи та органів грудної порожнини:зменшення секреторноїактивності та тонусу бронхів, що призводить до утворення в'язкого мокротиння, яке тяжко відкашлюється.

З боку шкіри та підшкірної тканини:кропив'янка, ексфоліативний дерматит, зменшення потовиділення, сухість шкіри.

З боку нирок та сечовидільної системи:утруднення сечовипускання.

Інші: фотофобія, параліч акомодації, підвищення внутрішньоочного тиску.

У разі появи будь-яких небажаних явищ необхідно звернутися до лікаря!

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Валеріана, яка входить до складу лікарського засобу, може потенціювати дію седативних, снодійних, аналгетичних, спазмолітичних та серцевих засобів.   

Алкалоїди красавки зменшують або припиняють дію м-холіноміметиків, антихолінестеразних речовин, потенціюють аритмогенну дію інгібіторів МАО, серцевих глікозидів, клофеліну, холінолітичні властивості хінідину, новокаїнаміду, ефекти  барбітуратів, адреноміметиків, антигістамінних препаратів, транквілізаторів. З ацетатом свинцю, солями кальцію, таніном, настойкою конвалії утворює осади.                           

При одночасному застосуванні будь-яких інших лікарських засобів слід повідомити лікарю.

Термін придатності. 2 роки.

Препарат не можна застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання.

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 оС. 

Зберігати у недоступному для дітей місці.         

Упаковка.

По 25 мл у флаконах.

Категорія відпуску.

Без рецепта.

 

На сайті наведено виключно офіційні оновлені інструкції без перекладів та скорочень.

Інформація про лікарські засоби представлена на сайті для ознайомлення, не є приводом для самолікування та не є рекламою лікарських засобів.

Важливо! До кожного лікарського засобу, який ви купуєте, обов’язково має додаватися інструкція про застосування лікарського засобу.

Тримайте всі інструкції до препаратів Домашньої аптечки під рукою – завантажуйте мобільний додаток Ліки Контроль БЕЗКОШТОВНО

 appStore2 images