БІ-СЕПТ- ФАРМАК®

Термін державної реєстрації препарату БІ-СЕПТ- ФАРМАК® (реєстраційне посвідчення UA/8906/01/01) закінчився 26.07.2018.
Зверніть увагу, якщо препарат було зареєстровано і виготовлено до дати закінчення реєстрації, він може продаватись.
«Лікарські засоби, випущені в обіг під час строку, протягом якого лікарський засіб було
дозволено до застосування в Україні, можуть застосовуватися в Україні до закінчення їх
терміну придатності, визначеного виробником та зазначеного на упаковці»
ст. 9 Закону України «Про лікарські засоби»

При зміні препарату обов’язково проконсультуйтесь з лікарем.
МНН: Sulfamethoxazole and trimethoprim
Державна реєстрація: UA/8906/01/01 з 26.07.2013 по 26.07.2018
Дата останнього оновлення інструкції: 03.03.2018
АТХ-код: J01EE01 Sulfamethoxazole and trimethoprim
Температура зберігання: не вище 25 °C
Ціна в аптеках: інформація про ціни відсутня

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

Б І - СЕП Т - Ф АРМАК®

( BI - SEPT - FARMAK )

Склад :

діюча речовина: sulfamethoxazole, trimethoprim;

1 таблетка містить сульфаметоксазолу 400 мг, триметоприму 80 мг;

допоміжні речовини:лактози моногідрат; натрію лаурилсульфат; повідон; кремнію діоксид колоїдний безводний; натрію кроскармелоза; магнію стеарат.

Лікарська форма Таблетки.

Фармакотерапевтична група

Антибактеріальні засоби для системного застосування. Сульфаметоксазол та триметоприм. Код АТС  J01Е Е01.

Клінічні характеристики

Показання.

Лікування інфекцій, спричинених чутливими до препарату патогенними мікроорганізмами, у випадках, коли перевага від такого лікування перевищує можливий ризик; необхідно вирішити питання про те, чи можна застосовувати лише один антибактеріальний засіб.

Інфекції ЛОР-органів та дихальних шляхів: синусит, середній отит, гострий і хронічний бронхіт, бронхоектази, пневмонія (у тому числі спричиненаPneumocystis carinii), фарингіт, ангіна (при інфекціях, спричинених β-гемолітичними стрептококами групи А, частота ерадикації не цілком достатня).

Інфекції нирок і сечовивідних шляхів: гострий і хронічний цистит, пієлонефрит, уретрит, простатит, м’який шанкр.

Інфекції травного тракту: черевний тиф і паратиф, шигельози (спричинені чутливими штамамиShigella flexneriіShigella sonnei,якщо показана антибактеріальна терапія), діарея «мандрівника», спричинена ентеротоксичними штамамиEscherichia coli, холера (в доповнення до відновлення рідини і електролітів).

Інші бактеріальні інфекції: гострий і хронічний остеомієліт, бруцельоз, нокардіоз, актиномікоз, токсоплазмоз, південноамериканський бластомікоз.

Протипоказання.

Підвищена чутливість до триметоприму і сульфонамідів (включаючи сульфаніламідні похідні, протидіабетичні засоби сульфонілсечовини, а також тіазидні діуретики) та інших компонентів препарату.

Виражене паренхіматозне захворювання печінки, в тому числі гострий гепатит, печінкова недостатність.

Гематологічні порушення, в тому числі захворювання крові, порушення гемопоезу, мегалобластична анемія, спричинена дефіцитом фолієвої кислоти, імунна тромбоцитопенія, спричинена застосуванням триметоприму та/або сульфонамідів.

Тяжке порушення функції нирок (кліренс креатиніну менше 15 мл/хв.), якщо немає можливості періодично визначати концентрацію триметоприму і сульфаметоксазолу у плазмі крові.

Не можна призначати у комбінації з дофетилідом.

Спосіб застосування та дози.

Дорослі і діти віком від 12 роківЗвичайна початкова доза становить 2 таблетки 2 рази на добу (вранці та ввечері) після їди, запивати великою кількістю рідини. При тяжких інфекціях можна призначати вищі добові дози - до 3 таблеток 2 рази на добу. Для підтримуючої терапії тривалістю більше 14 днів рекомендується приймати по 1 таблетці 2 рази на добу.

Діти 6-12 років. Рекомендована добова доза для дітей становить 6 мг триметоприму та 30 мг сульфаметоксазолу на 1 кг маси тіла. Цю дозу слід розподілити на два прийоми.

Рекомендована добова доза для дітей віком від 6 до 12 років становить 1 таблетку 2 рази на добу. Дітям віком до 6 років рекомендується призначати інші лікарські форми препарату.

Тривалість курсу лікування: при гострих інфекціях, за винятком гонореї, лікування має тривати щонайменше 5 діб або ще 2 дні після зникнення симптомів захворювання. Триденний курс лікування може бути достатнім для жінок з неускладненим гострим циститом. Однак дітям при цьому захворюванні рекомендується застосовувати препарат протягом 5-7 днів.

При гострому бруцельозі тривалість лікування має становити не менше 4 тижнів, а при нокардіозі - навіть більше (по 6-8 таблеток протягом 3 місяців).

Для профілактики та лікування токсоплазмозу (Toxoplasmosis): можна застосовувати схему дозування дляPneumocystis carinii

При неускладненій гонореї можливий одноденний курс лікування - по 5 таблеток 2 рази на добу (вранці та ввечері) або дводенний курс лікування - по 4 таблетки 2 рази на добу.

Для лікуванняпневмонії, спричиненої Pneumocystis carini, рекомендована добова доза становить 20 мг триметоприму та 100 мг сульфаметоксазолу на 1 кг маси тіла (15-16 таблеток). Цю дозу слід розподіляти на 2 або більше прийомів, а лікування продовжувати протягом 14-21 дня.

Для профілактикипневмонії, спричиненої Pneumocystis carini, рекомендована доза для дорослих становить 2 таблетки 1 раз на добу або 2 таблетки через день, або 2 таблетки 2 рази на добу протягом періоду підвищеного ризику інфекції.

Для профілактики дітям звичайну терапевтичну дозу, розраховану на основі віку дитини і маси тіла, призначають 1 раз на добу або 3 рази на тиждень 3 дні підряд. Ця доза відповідає приблизно 150 мг/м2 триметоприму і 750 мг/м2 сульфаметоксазолу. Максимальні добові дози триметоприму і сульфаметоксазолу становлять 320 мг і 1600 мг відповідно.

Особливі групи пацієнтів

Пацієнтам ізпорушенням функції нирок дозу можна підбирати за такою схемою (дорослі і діти віком від 12 років):

Рівень креатиніну у сироватці крові

Добова доза (% від звичайної дози)

Частота застосування

Кліренс креатиніну, мл/хв

Кліренс креатиніну, mмоль/л

> 25

Чоловіки: < 265

Жінки: < 175

100

Кожні 12 годин

15-25

Чоловіки: 265-620

Жінки: 175-400

50

Кожні 12 або 24 години

< 15

Чоловіки: > 620

Жінки: > 400

Слід уникати застосування препарату, крім випадків, коли проводиться гемодіаліз.

Вимірювання плазмової концентрації сульфаметоксазолу рекомендується проводити через

2-3 дні лікування (через 12 годин після прийому препарату). Якщо плазмова концентрація сульфаметоксазолу досягає 150 мкг/мл, лікування слід призупинити до того часу, поки концентрація сульфаметоксазолу не зменшиться до 120 мкг/мл.

Пацієнти, яким регулярно проводиться гемодіаліз, повинні отримувати 50 % від звичайної дози препарату перед гемодіалізом і половину від застосованої дози після закінчення цієї процедури. Гемодіаліз триває 4 години, протягом яких з організму виводиться 44 % триметоприму і 57 % сульфаметоксазолу. Препарат не рекомендується застосовувати у дні, коли гемодіаліз не проводиться.

З особливою обережністю слід застосовувати Бі-сепТ - Фармак®пацієнтам літнього віку,оскільки у цієї категорії пацієнтів частіше розвиваються побічні реакції, особливо в осіб з нирковою або печінковою недостатністю або при супутньому застосуванні інших лікарських засобів.

Побічні реакції.

З боку травного тракту: нудота, блювання, діарея, біль у животі, анорексія, стоматит, глосит, панкреатит, псевдомембранозний коліт.

З боку гепатобіліарної системи:некротичний гепатит, синдром зникнення жовчних протоків, фульмінантний гепатит, жовтяниця, збільшення рівня білірубіну і трансаміназ у сироватці крові.

З боку шкіри та підшкірних тканин: загальні шкірні реакції, висипання, свербіж, фоточутливість, ексфоліативний дерматит, мультиформна еритема, синдром Стівенса - Джонсона, синдром Лайєлла (токсичний епідермальний некроліз), пурпура Шенлейна - Геноха.

Алергічні реакції:підвищення температури, ангіоневротичний набряк, кропив’янка, анафілактоїдні реакції, сироваткова хвороба, алергічний міокардит, вузликовий періартериїт, червоний системний вовчак, алергічний еозинофільний альвеоліт, який є потенційно небезпечним для життя.

З боку нервової системи: головний біль, запаморочення, вертиго, відчуття втоми, дратівливість, безсоння, дзвін та шум у вухах, увеїт, світлобоязнь, атаксія, судоми, нейропатії (периферичний неврит, парестезії), менінгеальна симптоматика, асептичний менінгіт, який зникає після припинення лікування.

Психічні порушення: галюцинації, депресія, апатія, слабкість, делірій, психоз.

З боку системи крові: тромбоцитопенія, гіпопротромбінемія, нейтропенія, лейкопенія, агранулоцитоз, мегалобластична, гемолітична чи апластична анемії, гемоліз, метгемоглобінемія, панцитопенія або пурпура, еозинофілія. У пацієнтів з дефіцитом глюкозо-6-фосфатдегідрогенази Бі-сепТ - Фармак® може спричинити гемолітичну анемію. При дефіциті фолієвої кислоти та вітаміну В12 збільшується імовірність розвитку анемії, мегалобластичного стану або нейтропенії.

З боку дихальної системи: кашель, задишка, легеневі інфільтрати, пневмоніт з еозинофільною інфільтрацією.

З боку нирок та сечовиділення: порушення функції нирок, ниркова недостатність, нефротичний синдром, інтерстиціальний нефрит, збільшення концентрації сечовини і/або креатиніну, кристалурія, олігурія, анурія. При наявності у хворих набряків, спричинених серцево-судинною патологією, можливе підвищення добового діурезу.

Метаболічні порушення: гіперкаліємія, гіпернатріємія, гіпоглікемія.

З боку опорно-рухового апарату:біль у суглобах та/або м’язах, рабдоміоліз.

У хворих на СНІД, які застосовують Бі-сепТ - Фармак® у високій дозі, окрім зазначених проявів, можуть з’являтися нейтропенія, макуло-папульозні висипи, збільшуватись рівень креатиніну та ферментів печінки у сироватці крові, а також асептичний менінгіт або менінгітоподібні симптоми, тремор у спокої за типом хвороби Паркінсона, подеколи у поєднанні з апатією, судоми стоп, розмашиста хода, порушення функції нирок.

Описані випадки грибкових інфекцій, таких як кандидоз.

Передозування

Симптоми: головний біль, запаморочення, вертиго, нудота, блювання, діарея, анорексія, коліки, порушення зору, психічні порушення, сплутаність свідомості, пропасниця, петехії, пурпура, жовтяниця, пригнічення функції кісткового мозку. Зміни з боку системи кровотворення здебільшого виникають пізніше. Може спостерігатися гематурія, кристалурія та анурія.

Лікування симптоматичне. Рекомендується індукування блювання, промивання шлунка та форсований діурез. Виведенню сульфаметоксазолу може сприяти алкалізація сечі, але при цьому зменшується виведення триметоприму. Препарат не виводиться із організму за допомогою перитонеального діалізу, однак він частково виводиться за допомогою гемодіалізу. Реакції підвищеної чутливості можна усунути за допомогою стероїдних препаратів.

У разі пригнічення кісткового мозку, спричиненого тривалим застосуванням препарату у високих дозах, можливе застосування лейковорину у дозах 5-15 мг на добу до нормалізації гемопоезу.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Препарат не слід застосовувати в період вагітності або годування груддю.

Діти. Не рекомендується призначати Бі-сепТ - Фармак® дітям віком до 6 років.

Дітям віком до 6 років застосовують інші лікарські форми (суспензія).

Особливості застосування.

Рідко під час лікування препаратом можуть розвиватися тяжкі, потенційно небезпечні для життя побічні реакції, такі як синдром Стівенса - Джонсона, синдром Лайєлла (токсичний епідермальний некроліз), фульмінантний некроз печінки, агранулоцитоз, апластична анемія, дискразія, тяжкі реакції гіперчутливості.

У разі появи шкірного висипу або ранніх симптомів вищезазначених тяжких побічних реакцій (ангіна, пропасниця, біль у суглобах, блідість, пурпура, жовтяниця, які не можуть бути пояснені іншими причинами) застосування препарату слід негайно припинити. Кашель, задишка та розвиток легеневого інфільтрату можуть також бути ознаками реакції гіперчутливості. Необхідно дотримуватись обережності при застосуванні препарату пацієнтам, в анамнезі яких зазначені тяжка алергічна реакція або бронхіальна астма.

Окрім виняткових випадків, Бі-сепТ - Фармак® не слід призначати пацієнтам із серйозними стійкими змінами клітинного складу крові. Час від часу препарат застосовували пацієнтам, які отримували цитотоксичні засоби для лікування лейкемії, при цьому не спостерігалось ознак ніяких побічних ефектів з боку кісткового мозку чи периферичної крові.

Зважаючи на ймовірність гемолізу Бі-сепТ - Фармак® не слід призначати пацієнтам із дефіцитом глюкозо-6-фосфатдегідрогенази або деякими гемоглобінопатіями ( Hb-Цюріх, Hb-Кельн), за винятком випадків крайньої необхідності і тільки у мінімальних дозах.

Пацієнти літнього віку.З особливою обережністю слід застосовувати Бі-сепТ - Фармак® пацієнтам літнього віку, оскільки побічні реакції частіше розвиваються у цієї категорії пацієнтів, зокрема у пацієнтів з нирковою або печінковою недостатністю або при одночасному прийомі інших лікарських засобів. Тяжкі шкірні реакції, пригнічення кісткового мозку та тромбоцитопенія є найчастішими побічними реакціями. Пацієнти літнього віку, які застосовують діуретики, зокрема тіазиди, більш схильні до розвитку тромбоцитопенічної пурпури.

У пацієнтів літнього віку, а також у пацієнтів з раніше існуючим дефіцитом фолієвої кислоти можуть виникати гематологічні побічні реакції, характерні при дефіциті фолієвої кислоти. Тому під час лікування препаратом пацієнтів літнього віку, а також пацієнтів з імовірним дефіцитом фолієвої кислоти (хронічний алкоголізм, пацієнти, які приймають протисудомні засоби, недостатність харчування і/або мальабсорбція, ниркова недостатність) слід розглянути питання про додаткове призначення фолієвої кислоти.

Необхідна обережність при лікуванні пацієнтів із додатковими факторами ризику розвитку дефіциту фолієвої кислоти, якими є, наприклад, лікування фенітоїном або іншими антагоністами фолієвої кислоти та недостатнє харчування.

Побічні реакції частіше розвиваються також у хворих на СНІД, а також в осіб з іншими хронічними захворюваннями, наприклад печінковою недостатністю.

Пацієнтам з порушенням функції нирок рекомендується застосовувати зменшені дози препарату та контролювати концентрацію препарату у плазмі крові (див. розділ «Спосіб застосування та дози»).

Компонент триметоприм, що входить до складу Бі-сепТ - Фармак®, може спричиняти гіперкаліємію у пацієнтів, які застосовують інші препарати, що збільшують рівень калію у крові, або в осіб з порушеним метаболізмом калію (наприклад хронічна ниркова недостатність). У| цих груп пацієнтів необхідно регулярно контролювати рівень електролітів у крові; у разі| розвитку гіперкаліємії слід відмінити препарат.

У перші декілька днів лікування препарат може спричинити гіпоглікемію навіть у пацієнтів, у яких немає цукрового діабету. Пацієнти з нирковою або печінковою недостатністю, порушенням харчування, а також особи, які застосовують високі дози препарату, особливо схильні до розвитку гіпоглікемії.

Щоб уникнути розвитку кристалурії, під час лікування препаратом необхідно вживати відповідну кількість рідини, принаймні 1,5 л на добу. Ризик кристалурії підвищується при порушенні харчування.

При тривалому застосуванні препарату потрібно регулярно контролювати показники формули крові, тромбоцитів, функції нирок і печінки та осаду сечі. Для послаблення гематологічних ефектів під час лікування можна додавати фолієву кислоту (5-10 мг/добу) без ризику будь-якого зменшення антибактеріальних ефектів препарату.

При тонзилофарингіті, спричиненому бета-гемолітичним стрептококом-А, слід обирати препарати, які містять пеніцилін, оскільки комбінація не забезпечує ерадикацію бактерій і тому не може запобігти виникненню ускладнень, наприклад ревматичній гарячці.

Триметоприм погіршує метаболізм фенілаланіну, проте це не впливає на хворих із фенілкетонурією за умови дотримання відповідної дієти.

Особи з «повільним ацетилуванням» можуть мати підвищений ризик реакцій ідіосинкразії на сульфаніламіди.

Розвиток тяжкої тривалої діареї під час або після лікування може свідчити про появу псевдомембранозного коліту, що вимагає невідкладного лікування. У таких випадках лікування препаратом слід припинити і розпочати відповідні діагностичні та лікувальні заходи (наприклад ванкоміцин по 250 мг 4 рази на добу перорально). Антиперистальтичні препарати у таких випадках протипоказані.

Лікування препаратом Бі-сепТ - Фармак® пацієнтів з захворюванням щитовидної залози потребує особливої обережності, оскільки і триметоприм, і сульфаметоксазол можуть індукувати рецидив або загострення захворювання.

Оскільки Бі-сепТ - Фармак® може спричинити фоточутливість, пацієнтам слід порадити уникати прямого сонячного світла або використовувати захисний одяг і/або фотозахисні препарати під час лікування.

Слід дотримуватись обережності при призначенні Бі-сепТ - Фармак® пацієнтам з розумовою відсталістю, пов’язаною з Х-хромосомою, оскільки дефіцит фолієвої кислоти може призвести до загострення психомоторних розладів, пов’язаних із захворюванням.

Оскільки препарат, подібно до інших антибіотиків, може зменшувати ефект пероральних контрацептивів, пацієнткам необхідно порадити вживати додаткових протизаплідних заходів під час лікування.

Тривале лікування може призводити до надмірного росту нечутливих мікроорганізмів та грибів. У випадку суперінфекції слід негайно розпочати відповідне лікування.

Оскільки до складу допоміжних речовин входить лактози моногідрат, то пацієнтам із рідкісною непереносимістю галактози й також з недостатністю в організмі лактази Lap-lactase,синдромоммальабсорбції глюкозиігалактози не слід приймати цей препарат.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

При виникненні запаморочення та інших небажаних ефектів з боку нервової системи та психіки пацієнтам слід утримуватися від керування автотранспортом та роботи з іншими механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

За хімічною структурою похідні сульфонаміду тісно пов’язані з діуретиками (наприклад, ацетазоламідом, тіазидами) і пероральними протидіабетичними засобами. Є імовірність розвитку реакцій перехресної гіперчутливості цих складових. Зрідка у пацієнтів, які отримують сульфонаміди, посилюється діурез і/або гіпоглікемія.

У пацієнтів літнього віку, які одночасно приймали діуретики, переважно тіазидного ряду, спостерігалася підвищена частота випадків тромбоцитопенії з пурпурою.

Бі-сепТ - Фармак® посилює ефект пероральних антикоагулянтів (кумаринів). Відповідно, при призначенні препарату пацієнтам, які отримують пероральні антикоагулянти, слід ретельно контролювати протромбіновий час і, у разі необхідності, коригувати дозу антикоагулянта.

При одночасному застосуванні Бі-сепТ - Фармак® збільшує період напіввиведення фенітоїну на 39 % і зменшує його метаболічний кліренс на 27 %, що може призводити до токсичності фенітоїну. Тому при сумісному призначенні двох препаратів рекомендується ретельний контроль клінічних симптомів та рівня фенітоїну в крові.

Сульфаніламіди можуть зменшувати зв’язування з білками плазми і нирковий транспорт метотрексату, підвищуючи таким чином концентрацію вільного метотрексату і посилюючи його системний ефект. Вважається, що додавання фолієвої кислоти може зменшувати ризик розвитку побічних ефектів з боку системи кровотворення.

При одночасному застосуванні рифампіцину та Бі-сепТ - Фармак® зменшується період напіввиведення триметоприму приблизно на один тиждень.

У хворих після трансплантації нирки, які одночасно одержували Бі-сепТ - Фармак® і циклоспорин, спостерігалося транзиторне погіршення ниркової функції.

Повідомлялося про випадки панцитопенії у пацієнтів, які приймали комбінацію триметоприму та метотрексату. Триметоприму притаманна низька афінність до людської дигідрофолатредуктази, при цьому він здатний потенціювати побічну дію метотрексату, що призводить до небажаної гематологічної взаємодії з метотрексатом, зокрема за наявності інших факторів ризику, таких як літній вік, гіпоальбумінемія, порушення функції нирок та зменшення резерву кісткового мозку. Ці небажані побічні реакції можуть виникати зокрема, при застосуванні високих доз метотрексату. Таким пацієнтам необхідно призначати фолієву кислоту або фолінат кальцію, щоб протидіяти впливу на гемопоез ( невідкладне лікування).

Переважно у пацієнтів літнього віку одночасне застосування Бі-сепТ - Фармак® і дигоксину може підвищувати концентрацію останнього в сироватці крові, тому може бути необхідним контроль рівня дигоксину в сироватці крові.

Індометацин та інші нестероїдні протизапальні засоби можуть підвищувати концентрацію сульфаніламіду в крові.

Іноді при одночасному призначенні Бі-сепТ - Фармак® хворим, які одержують піриметамін для профілактики малярії у дозах понад 25 мг на тиждень, може розвинутися мегалобластична анемія.

Існує підтвердження того, що триметоприм може взаємодіяти з дофетилідом за рахунок гальмування ниркової транспортної системи. Дофетилід може спричиняти серйозні шлуночкові аритмії, асоційовані з подовженням інтервалу QT, у тому числі двонаправлену шлуночкові тахікардію (піруетного типу), що прямо залежать від плазмової концентрації дофетиліду. Одночасний прийом дофетиліду і триметоприму протипоказаний.

Бі-сепТ-Фармак® може зменшувати ефективність трициклічних антидепресантів.

Як і інші сульфаніламіди, Бі-сепТ - Фармак® також збільшує ефективність пероральних цукрознижувальних засобів, тому під час застосування Бі-сепТ - Фармак® слід ретельніше контролювати метаболізм вуглеводів.

Подібно до інших антибіотиків, препарат може знижувати ефективність пероральних контрацептивів. Тому пацієнткам слід порадити вживати додаткових протизаплідних заходів під час лікування.

При сумісному застосуванні триметоприму та інших лікарських засобів (наприклад амантадину або прокаїнаміду), які є катіонактивними при фізіологічному pH і частково виводяться шляхом канальцевої секреції, може підвищуватися концентрація кожного з компонентів. Повідомлялося про випадки токсичного делірію після одночасного прийому ко-тримоксазолу та амантадину.

Одночасне застосування Бі-сепТ - Фармак® і зидовудину може підвищувати ризик виникнення гематологічних побічних реакцій. Якщо необхідне сумісне лікування, то слід контролювати гематологічні параметри.

Триметоприм/сульфаметоксазол (160 мг/ 80 мг) може до 40 % підсилити дію ламівудину за рахунок триметопримового компоненту. Ламівудин не впливає на фармакокінетику триметоприму або сульфаметоксазолу.

Лабораторні тести

Бі-сепТ - Фармак®, а саме триметоприм, що входить до його складу, може впливати на результати визначення концентрації метотрексату в сироватці, проведеного методом конкурентного зв'язування з білками із застосуванням дигідрофолатредуктази.

Бі-сепТ - Фармак® може впливати на результати реакції Яффе (визначення креатиніну за реакцією з пікриновою кислотою у лужному середовищі). При цьому в діапазоні нормальних значень результати завищуються приблизно на 10 %.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка Бі-сепТ - Фармак® - комбінований антибактеріальний препарат, який містить сульфаметоксазол (сульфонамід із середньою тривалістю дії) та триметоприм. Обидва компоненти препарату діють на один ланцюг біохімічних реакцій (сульфаметоксазол гальмує включення параамінобензойної кислоти в метаболічний цикл фолієвої кислоти, а триметоприм є інгібітором редуктази дигідрофолієвої кислоти), що призводить до посилення протибактеріальної дії та більш повільнішого розвитку бактеріальної резистентності.

Бі-сепТ - Фармак® активнийin vitro відносноЕscherichia coli (у тому числі проти ентеропатогенних штамів), індолопозитивних штамівProteus spp. (також відносноР. vulgaris),Morganella morganii, Moraxella catarrhalis, Klebsiella spp., м Proteus mirabilis, Enterobacter spp., Haemophilus ducreyi, Haemophilus influenzae, Brucella spp., Shigella flexneri, Shigella sonnei; Streptococcus pneumonae, Streptococcus spp., Staphylococcus spp., Listeria monocytogenes, Nocardia asteroides. Бі-сепТ - Фармак® активний також у відношенні доToxoplasma gondii, Pneumocystis carinii. Препарат не діє на віруси та збудників грибкових захворювань.

Фармакокінетика Обидва компоненти препарату швидко всмоктуються у травному тракті. Максимальні концентрації в плазмі крові відмічаються через 2-4 години після застосування; терапевтичні концентрації препарату в плазмі крові та тканинах зберігаються протягом 12 годин. Триметоприм зв'язується з білками плазми крові на 70 %, а сульфаметоксазол - на 44-62 %. Висока концентрація триметоприму визначається в секреті бронхіальних залоз, передміхуровій залозі та в жовчі. Концентрація сульфаметоксазолу в рідинах організму дещо нижча. Обидві сполуки у високих концентраціях з'являються у мокротинні, виділеннях піхви та в рідині середнього вуха; об’єм розподілу сульфаметоксазолу становить 0,36 л/кг, триметоприму - 2 л/кг. Період напіврозпаду в плазмі крові становить відповідно 10 годин для сульфаметоксазолу та 8-10 годин - для триметоприму. Протягом 72 годин виводиться із сечею 84,5 % прийнятої дози сульфаметоксазолу та 66,8 % триметоприму.

Фармацевтичні характеристики

Основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого або майже білого кольору з плоскою поверхнею, рискою та фаскою. Допускається на одній стороні таблетки наносити напис «Bs».

Термін придатності.3 роки.

Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання.

Зберігати в захищеному від світла місці при температурі не вище 25 °С.

Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка.По 20 таблеток у блістері. По 1 блістеру в пачці.

Категорія відпуску.За рецептом.

Виробник. ПАТ «Фармак».

Місцезнаходження. Україна, 04080, м. Київ, вул. Фрунзе, 74.


ИНСТРУКЦИЯ

по медицинскому применению препарата

БИ-СЕПТ - ФАРМАК

(BI-SEPT - FARMAK)

Состав:

действующее вещество: sulfamethoxazole, trimethoprim;

1 таблетка содержит сульфаметоксазола 400 мг, триметоприма 80 мг;

вспомогательные вещества: лактозы моногидрат; натрия лаурилсульфат; повидон; кремния диоксид коллоидный безводный; натрия кроскармелоза; магния стеарат.

Лекарственная форма. Таблетки.

Фармакотерапевтичеcкая группа. Антибактериальные средства для системного применения. Сульфаметоксазол и триметоприм. Код АТС  J01Е Е01.

Клинические характеристики.

Показания.

Лечение инфекций, вызванных чувствительными к препарату патогенными микроорганизмами, в случаях, когда преимущество от такого лечения превышает возможный риск; необходимо решить вопрос о том, можно ли применять только одно антибактериальное средство.

Инфекции ЛОР-органов и дыхательных путей: синусит, средний отит, острый и хронический бронхит, бронхоэктазы, пневмония (в том числе вызваннаяPneumocystis carinii), фарингит, ангина (при инфекциях, вызванных β-гемолитическими стрептококками группы А, частота эрадикации не вполне достаточна).

Инфекции почек и мочевыводящих путей: острый и хронический цистит, пиелонефрит, уретрит, простатит, мягкий шанкр.

Инфекции пищеварительного тракта: брюшной тиф и паратиф, шигеллезы (вызванные чувствительными штаммамиShigella flexneriіShigella sonnei,если показана антибактериальная терапия), диарея «путешественника», вызванная энтеротоксичными штаммамиEscherichia coli, холера (в дополнение к восполнению жидкости и электролитов).

Другие бактериальные инфекции: острый и хронический остеомиелит, бруцеллез, нокардиоз, актиномикоз, токсоплазмоз, южноамериканский бластомикоз.

Противопоказания.

Повышенная чувствительность к триметоприму и сульфонамидам (включая сульфаниламидные производные, противодиабетические средства сульфонилмочевины, а также тиазидные диуретики) и другим компонентам препарата.

Выраженное паренхиматозное заболевание печени, в том числе острый гепатит, печеночная недостаточность.

Гематологические нарушения, в том числе заболевания крови, нарушения гемопоеза, мегалобластная анемия, вызванная дефицитом фолиевой кислоты, иммунная тромбоцитопения, вызванная применением триметоприма и/или сульфонамидов.

Тяжелое нарушение функции почек (клиренс креатинина менее 15 мл/мин.), если нет возможности периодически определять концентрацию триметоприма и сульфаметоксазола в плазме крови.

Нельзя назначать в комбинации с дофетилидом.

Способ применения и дозы.

Взрослые и дети старше 12 лет. Обычная начальная доза составляет 2 таблетки 2 раза в сутки (утром и вечером) после еды, запивать большим количеством жидкости. При тяжелых инфекциях можно назначать более высокие суточные дозы - до 3 таблеток 2 раза в сутки. Для поддерживающей терапии длительностью более 14 дней рекомендуется принимать по 1 таблетке 2 раза в сутки.

Дети 6-12 лет. Рекомендованная суточная доза для детей составляет 6 мг триметоприма и 30 мг сульфаметоксазола на 1 кг массы тела. Эту дозу следует распределить на два приема. Рекомендованная суточная доза для детей от 6 до 12 лет составляет 1 таблетку 2 раза в сутки. Детям до 6 лет рекомендуется назначать другие лекарственные формы препарата.

Длительность курса лечения: при острых инфекциях, за исключением гонореи, лечение должно длиться не менее 5 суток или еще 2 дня после исчезновения симптомов заболевания. Трехдневный курс лечения может быть достаточным для женщин с неосложненным острым циститом. Однако детям при этом заболевании рекомендуется применять препарат на протяжении 5-7 дней. При остром бруцеллезе длительность лечения должна составлять не менее 4 недель, а при нокардиозе - даже более (по 6-8 таблеток в течение 3 месяцев).

Для профилактики и лечения токсоплазмоза (Toxoplasmosis): можно применять схему дозировки дляPneumocystis carinii

При неосложненной гонорее возможен однодневный курс лечения - по 5 таблеток 2 раза в сутки (утром и вечером) или двухдневный курс лечения - по 4 таблетки 2 раза в сутки.

Для леченияпневмонии, вызванной Pneumocystis carini, рекомендованная суточная доза составляет 20 мг триметоприма и 100 мг сульфаметоксазола на 1 кг массы тела (15-16 таблеток). Эту дозу следует распределять на 2 или более приемов, а лечение продолжать на протяжении 14-21 дней.

Для профилактикипневмонии, вызванной Pneumocystis carini, рекомендованная доза для взрослых составляет 2 таблетки 1 раз в сутки или 2 таблетки через день, или 2 таблетки 2 раза в сутки на протяжении периода повышенного риска инфекции.

Для профилактики детям обычную терапевтическую дозу, рассчитанную на основе возраста ребенка и массы тела, назначают 1 раз в сутки или 3 раза в неделю 3 дня подряд. Эта доза соответствует приблизительно 150 мг/м2 триметоприма и 750 мг/м2 сульфаметоксазола. Максимальные суточные дозы триметоприма и сульфаметоксазола составляют 320 мг и 1600 мг соответственно.

Особые группы пациентов

Пациентам снарушением функции почек дозу можно подбирать по такой схеме (взрослые и дети старше 12 лет):

Уровень креатинина в сыворотке крови

Суточная доза (% от обычной дозы)

Частота применения

Клиренс креатинина, мл/мин

Клиренс креатинина, mмоль/л

> 25

Мужчины: < 265

Женщины: < 175

100

Каждые 12 часов

15-25

Мужчины: 265-620

Женщины: 175-400

50

Каждые 12 или 24 часа

< 15

Мужчины: > 620

Женщины: > 400

Следует избегать применения препарата, кроме случаев, когда проводится гемодиализ.

Измерение плазменной концентрации сульфаметоксазола рекомендуется проводить через 2-3 дня лечения (через 12 часов после приема препарата). Если плазменная концентрация сульфаметоксазола достигает 150 мкг/мл, лечение следует приостановить до того времени, пока концентрация сульфаметоксазола не уменьшится до 120 мкг/мл.

Пациенты, которым регулярно проводится гемодиализ, должны получать 50 % от обычной дозы препарата перед гемодиализом и половину от применяемой дозы после окончания этой процедуры. Гемодиализ длится 4 часа, в течение которых из организма выводится 44 % триметоприма и 57 % сульфаметоксазола. Препарат не рекомендуется применять в дни, когда гемодиализ не проводится.

С особой осторожностью следует применять Би-сепТ - Фармакпациентам пожилого возраста,поскольку у этой категории пациентов чаще развиваются побочные реакции, особенно у лиц с почечной или печеночной недостаточностью или при сопутствующем применении других лекарственных средств.

Побочные реакции.

Со стороны пищеварительного тракта: тошнота, рвота, диарея, боль в животе, анорексия, стоматит, глоссит, панкреатит, псевдомембранозный колит.

Со стороны гепатобилиарной системы: некротический гепатит, синдром исчезновения желчных протоков, фульминантный гепатит, желтуха, повышение уровня билирубина и трансаминаз в сыворотке крови.

Со стороны кожи и подкожных тканей:общие кожные реакции,высыпания, зуд, фоточувствительность, эксфолиативный дерматит, мультиформная эритема, синдром Стивенса - Джонсона, синдром Лайелла (токсический эпидермальный некролиз), пурпура Шенлейна - Геноха.

Аллергические реакции: повышение температуры, ангионевротический отек, крапивница, анафилактоидные реакции, сывороточная болезнь, аллергический миокардит, узелковый периартериит, системная красная волчанка, аллергический эозинофильный альвеолит, потенциально опасный для жизни.

Со стороны нервной системы: головная боль, головокружение, вертиго, чувство усталости, раздражительность, бессонница, звон и шум в ушах, увеит, светобоязнь, атаксия, судороги, нейропатии (периферический неврит, парестезии), менингеальная симптоматика, асептический менингит, исчезающий после прекращения лечения.

Психические нарушения: галлюцинации, депрессия, апатия, слабость, делирий, психоз.

Со стороны системы крови:тромбоцитопения, гипопротромбинемия, нейтропения,лейкопения, агранулоцитоз, мегалобластная, гемолитическая или апластическая анемия, гемолиз, метгемоглобинемия, панцитопения или пурпура,эозинофилия. У пациентов с дефицитом глюкозо-6-фосфатдегидрогеназы Би-сепТ - Фармак может вызвать гемолитическую анемию. При дефиците фолиевой кислоты и витамина В12 увеличивается вероятность развития анемии, мегалобластного состояния или нейтропении.

Со стороны дыхательной системы: кашель, одышка, легочные инфильтраты, пневмонит с эозинофильной инфильтрацией.

Со стороны почек и мочевыделения: нарушения функции почек, почечная недостаточность, нефротический синдром, интерстициальный нефрит, увеличение концентрации мочевины и/или креатинина, кристаллурия, олигурия, анурия. При наличии у больных отеков, обусловленных сердечно-сосудистой патологией, возможно повышение суточного диуреза.

Метаболические нарушения: гиперкалиемия, гипернатриемия, гипогликемия.

Со стороны опорно-двигательного аппарата: боль в суставах и/или мышцах, рабдомиолиз.

У больных СПИДом, применяющих Би-сепТ - Фармак в высокой дозе, кроме указанных проявлений, могут появляться нейтропения, макуло-папулезная сыпь, увеличиваться уровень креатинина и ферментов печени в сыворотке крови, а также асептический менингит или менингитоподобные симптомы, тремор в покое по типу болезни Паркинсона, иногда в сочетании с апатией, судороги стоп, размашистая походка, нарушения функции почек.

Описаны случаи грибковых инфекций, таких как кандидоз.

Передозировка.

Симптомы: головная боль, головокружение, вертиго, тошнота, рвота, диарея, анорексия, колики, нарушение зрения, психические нарушения, спутанность сознания, лихорадка, петехии, пурпура, желтуха, угнетение функции костного мозга. Изменения со стороны системы кроветворения в основном возникают позже. Может наблюдаться гематурия, кристаллурия и анурия.

Лечение симптоматическое. Рекомендуется индуцирование рвоты, промывание желудка и форсированный диурез. Выведению сульфаметоксазола может способствовать алкализация мочи, но при этом уменьшается выведение триметоприма. Препарат не выводится из организма с помощью перитонеального диализа, однако он частично выводится с помощью гемодиализа. Реакции повышенной чувствительности можно устранить с помощью стероидных препаратов.

В случае угнетения костного мозга, вызванного длительным применением препарата в высоких дозах, возможно применение лейковорина в дозах 5-15 мг в сутки до нормализации гемопоэза.

Применение в период беременности или кормления грудью.

Препарат не следует применять в период беременности или кормления грудью.

Дети.Не рекомендуется назначать Би-сепТ - Фармак детям до 6 лет.

Детям до 6 лет применяют другие лекарственные формы (суспензия).

Особенности применения

Редко во время лечения препаратом могут развиваться тяжелые, потенциально опасные для жизни побочные реакции, такие как синдром Стивенса - Джонсона, синдром Лайелла (токсический эпидермальный некролиз), фульминантный некроз печени, агранулоцитоз, апластическая анемия, дискразия, тяжелые реакции гиперчувствительности.

В случае появления кожной сыпи или ранних симптомов вышеуказанных тяжелых побочных реакций (ангина, лихорадка, боль в суставах, бледность, пурпура, желтуха, которые не могут быть объяснены другими причинами) применение препарата следует немедленно прекратить. Кашель, одышка и развитие легочного инфильтрата могут также быть признаками реакции гиперчувствительности. Необходимо придерживаться осторожности при применении препарата пациентам, в анамнезе которых отмечены тяжелая аллергическая реакция или бронхиальная астма.

Кроме исключительных случаев, Би-сепТ - Фармак не следует назначать пациентам с серьезными стойкими изменениями клеточного состава крови. Время от времени препарат применяли пациентам, которые получали цитотоксические средства для лечения лейкемии, при этом не наблюдалось признаков никаких побочных эффектов со стороны костного мозга или периферической крови.

Учитывая вероятность гемолиза Би-сепТ - Фармак не следует назначать пациентам с дефицитом глюкозо-6-фосфатдегидрогеназы или некоторыми гемоглобинопатиями (Hb-Цюрих, Hb-Кельн), за исключением случаев крайней необходимости и только в минимальных дозах.

Пациенты пожилого возраста.С особой осторожностью следует применять Би-сепТ - Фармак пациентам пожилого возраста, поскольку побочные реакции чаще развиваются у этой категории пациентов, в частности у пациентов с почечной или печеночной недостаточностью или при одновременном приеме других лекарственных средств. Тяжелые кожные реакции, угнетение костного мозга и тромбоцитопения являются самыми частыми побочными реакциями. Пациенты пожилого возраста, применяющие диуретики, в частности тиазиды, более склонны к развитию тромбоцитопенической пурпуры.

У пациентов пожилого возраста, а также у пациентов с ранее существующим дефицитом фолиевой кислоты могут возникать гематологические побочные реакции, характерные при дефиците фолиевой кислоты. Поэтому во время лечения препаратом пациентов пожилого возраста, а также пациентов с вероятным дефицитом фолиевой кислоты (хронический алкоголизм, пациенты, принимающие противосудорожные средства, недостаточность питания и/или мальабсорбция, почечная недостаточность) следует рассмотреть вопрос о дополнительном назначении фолиевой кислоты.

Необходима осторожность при лечении пациентов с дополнительными факторами риска развития дефицита фолиевой кислоты, такими, например, как лечение фенитоином или другими антагонистами фолиевой кислоты и недостаточное питание.

Побочные реакции чаще развиваются также у больных СПИДом, а также у лиц с другими хроническими заболеваниями, например печеночной недостаточностью.

Пациентам с нарушением функции почек рекомендуется применять уменьшенные дозы препарата и контролировать концентрацию препарата в плазме крови (см. раздел «Способ применения и дозы»).

Компонент триметоприм, входящий в состав Би-сепТ - Фармак, может вызвать гиперкалиемию у пациентов, применяющих другие препараты, увеличивающие уровень калия в крови, или у лиц с нарушенным метаболизмом калия (например хроническая почечная недостаточность). У этих групп пациентов необходимо регулярно контролировать уровень электролитов в крови; в случае развития гиперкалиемии следует отменить препарат.

В первые несколько дней лечения препарат может вызвать гипогликемию даже у пациентов без сахарного диабета. Пациенты с почечной или печеночной недостаточностью, нарушением питания, а также лица, применяющие высокие дозы препарата, особенно склонны к развитию гипогликемии.

Чтобы избежать развития кристаллурии, во время лечения препаратом необходимо употреблять соответствующее количество жидкости, по крайней мере 1,5 л в сутки. Риск кристаллурии повышается при нарушении питания.

При длительном применении препарата необходимо регулярно контролировать показатели формулы крови, тромбоцитов, функции почек и печени, а также осадка мочи. Для ослабления гематологических эффектов во время лечения можно добавлять фолиевую кислоту (5-10 мг/сутки) без риска какого-либо уменьшения антибактериальных эффектов препарата.

При тонзиллофарингите, вызванном бета-гемолитическим стрептококком-А, следует выбирать препараты, содержащие пенициллин, поскольку комбинация не обеспечивает эрадикацию бактерий и поэтому не может предотвратить возникновение осложнений, например ревматическую лихорадку.

Триметоприм ухудшает метаболизм фенилаланина, однако это не влияет на больных с фенилкетонурией при условии соблюдения соответствующей диеты.

Лица с «медленным ацетилированием» могут иметь повышенный риск реакций идиосинкразии на сульфаниламиды.

Развитие тяжелой длительной диареи во время или после лечения может свидетельствовать о появлении псевдомембранозного колита, что требует неотложного лечения. В таких случаях лечение препаратом следует прекратить и начать соответствующие диагностические и лечебные мероприятия (например ванкомицин по 250 мг 4 раза в сутки перорально). Антиперистальтические препараты в таких случаях противопоказаны.

Лечение препаратом Би-сепТ - Фармак пациентов с заболеваниями щитовидной железы требует особой осторожности, поскольку и триметоприм, и сульфаметоксазол могут индуцировать рецидив или обострение этих заболеваний.

Поскольку Би-сепТ - Фармак может вызвать фоточувствительность, пациентам следует посоветовать избегать прямого солнечного света или использовать защитную одежду и/или фотозащитные препараты во время лечения.

Следует придерживаться осторожности при назначении Би-сепТ - Фармак пациентам с умственной отсталостью, связанной с Х-хромосомой, поскольку дефицит фолиевой кислоты может привести к обострению психомоторных расстройств, связанных с заболеванием.

Поскольку препарат, подобно другим антибиотикам, может уменьшать эффект пероральных контрацептивов, пациенткам необходимо посоветовать применять дополнительные противозачаточные меры во время лечения.

Длительное лечение может приводить к чрезмерному росту нечувствительных микроорганизмов и грибов. В случае суперинфекции следует немедленно начать соответствующее лечение.

Поскольку в состав вспомогательных веществ входит лактозы моногидрат, пациентам с редкостной непереносимостью галактозы и также с недостаточностью в организме лактазы Lap-lactase, синдромом мальабсорбции глюкозы и галактозы не следует принимать этот препарат.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом или работе с другими механизмами.

При возникновении головокружения и других нежелательных эффектов со стороны нервной системы и психики пациентам следует воздерживаться от управления автотранспортом и работы с другими механизмами.

Взаимодействие с другими лекарственными средствами и другие виды взаимодействий.

По химической структуре производные сульфонамида тесно связаны с диуретиками (например, ацетазоламидом, тиазидами) и пероральными противодиабетическими средствами. Существует вероятность развития реакций перекрестной гиперчувствительности этих составляющих. Изредка у пациентов, которые получают сульфонамиды, усиливается диурез и/или гипогликемия.

У пациентов пожилого возраста, которые одновременно принимали диуретики, преимущественно тиазидного ряда, наблюдалась повышенная частота случаев тромбоцитопении с пурпурой.

Би-сепТ - Фармак усиливает эффект пероральных антикоагулянтов (кумаринов). Соответственно, при назначении препарата пациентам, принимающим пероральные антикоагулянты, следует тщательно контролировать протромбиновое время и, в случае необходимости, корректировать дозу антикоагулянта.

При одновременном применении Би-сепТ - Фармак увеличивает период полувыведения фенитоина на 39 % и уменьшает его метаболический клиренс на 27 %, что может приводить к токсичности фенитоина. Поэтому при совместном назначении двух препаратов рекомендуется тщательный контроль клинических симптомов и уровня фенитоина в крови.

Сульфаниламиды могут уменьшать связывание с белками плазмы и почечный транспорт метотрексата, повышая таким образом концентрацию сводобного метотрексата и усиливая его системный эффект. Считается, что добавление фолиевой кислоты может уменьшать риск развития побочных эффектов со стороны системы кроветворения.

При одновременном применении рифампицина и Би-сепТ - Фармак уменьшается период полувыведения триметоприма приблизительно на одну неделю.

У больных после трансплантации почки, которые одновременно применяли Би-сепТ - Фармак и циклоспорин, наблюдалось транзиторное ухудшение почечной функции.

Сообщалось о случаях панцитопении у пациентов, принимавших комбинацию триметоприма и метотрексата. Триметоприму свойственна низкая афинность к человеческой дигидрофолатредуктазе, при этом он способен потенцировать побочное действие метотрексата, что приводит к нежелательному гематологическому взаимодействию с метотрексатом, в часности при наличии других факторов риска, таких как пожилой возраст, гипоальбуминемия, нарушения функции почек и уменьшение резерва костного мозга. Эти нежелательные побочные реакции могут возникать в частности, при применении высоких доз метотрексата. Таким пациентам необходимо назначать фолиевую кислоту или фолинат кальция, чтобы противодействовать влиянию на гемопоэз (неотложное лечение).

Преимущественно у пациентов пожилого возраста одновременное применение Би-сепТ - Фармак и дигоксина может повышать концентрацию последнего в сыворотке крови, поэтому может быть необходимым контроль уровня дигоксина в сыворотке крови.

Индометацин и другие нестероидные противовоспалительные средства могут повышать концентрацию сульфаниламида в крови.

Иногда при одновременном назначении Би-сепТ - Фармак больным, получающим пириметамин для профилактики малярии в дозах свыше 25 мг в неделю, может развиться мегалобластная анемия.

Существует подтверждение того, что триметоприм может взаимодействовать с дофетилидом за счет торможения почечной транспортной системы. Дофетилид может вызывать серьезные жулудочковые аритмии, ассоциированные с удлинением интервала QT, в том числе двунаправленую желудочковую тахикардию (пируэтного типа), которые прямо зависят от плазменной концентрации дофетилида. Одновременный прием дофетилида и триметоприма противопоказан.

Би-сепТ-Фармак может уменьшать эффективность трициклических антидепрессантов.

Как и другие сульфаниламиды, Би-сепТ - Фармак также увеличивает эффективность пероральных сахароснижающих средств, поэтому во время применения Би-сепТ - Фармак следует тщательно контролировать метаболизм углеводов.

Подобно другим антибиотикам, препарат может снижать эффективность пероральных контрацептивов. Поэтому пациенткам нужно посоветовать применять дополнительные противозачаточные меры во время лечения.

При совместном применении триметоприма и других лекарственных средств (например амантадина или прокаинамида), которые являются катионактивными при физиологическом pH и частично выводятся путем канальцевой секреции, может повышаться концентрация каждого из компонентов. Сообщалось о случаях токсического делирия после одновременного приема ко-тримоксазола и амантадина.

Одновременное применение Би-сепТ - Фармак и зидовудина может повышать риск возникновения гематологических побочных реакций. Если необходимо совместное лечение, то следует контролировать гематологические параметры.

Триметоприм/сульфаметоксазол (160 мг/80 мг) может до 40 % усилить действие ламивудина за счет триметопримового компонента. Ламивудин не влияет на фармакокинетику триметоприма или сульфаметоксазола.

Лабораторные тесты

Би-сепТ - Фармак, а именно триметоприм, входящий в его состав, может влиять на результаты определения концентрации метотрексата в сыворотке, проведенного методом конкурентного связывания с белками с применением дигидрофолатредуктазы.

Би-сепТ - Фармак может влиять на результаты реакции Яффе (определение креатинина по реакции с пикриновой кислотой в щелочной среде). При этом в диапазоне нормальных значений результаты завышаются приблизительно на 10 %.

Фармакологические свойства.

Фармакодинамика.Би-сепТ - Фармак - комбинированный антибактериальный препарат, который содержит сульфаметоксазол (сульфонамид со средней продолжительностью действия) и триметоприм. Оба компонента препарата действуют на одну цепь биохимических реакций (сульфаметоксазол тормозит включение парааминобензойной кислоты в метаболический цикл фолиевой кислоты, а триметоприм является ингибитором редуктазы дигидрофолиевой кислоты), что приводит к усилению противобактериального действия и более медленному развитию бактериальной резистентности.

Би-сепТ - Фармак активенin vitro относительноЕ scherichia coli (в том числе против энтеропатогенных штаммов), индолопозитивных штаммовProteus spp . (также относительно

Р . vulgaris), Morganella morganii, Moraxella catarrhalis, Klebsiella spp., Proteus mirabilis, Enterobacter spp., Haemophilus ducreyi, Haemophilus influenzae, Brucella spp., Shigella flexneri, Shigella sonnei; Streptococcus pneumonae, Streptococcus spp., Staphylococcus spp., Listeria monocytogenes, Nocardia asteroides.Би-сепТ - Фармак активен также по отношению к Toxoplasma gondii, Pneumocystis carinii. Препарат не действует на вирусы и возбудителей грибковых заболеваний.

Фармакокинетика. Оба компонента препарата быстро всасываются в пищеварительном тракте. Максимальные концентрации в плазме крови отмечаются через 2-4 часа после применения; терапевтические концентрации препарата в плазме крови и тканях сохраняются на протяжении 12 часов. Триметоприм связывается с белками плазмы крови на 70 %, а сульфаметоксазол - на 44-62 %. Высокая концентрация триметоприма определяется в секрете бронхиальных желез, предстательной железе и в желчи. Концентрация сульфаметоксазола в жидкостях организма несколько ниже. Оба соединения в высоких концентрациях появляются в мокроте, влагалищных выделениях и в жидкости среднего уха; объем распределения сульфаметоксазола составляет 0,36 л/кг, триметоприма - 2 л/кг. Период полураспада в плазме крови составляет соответственно 10 часов для сульфаметоксазола и 8-10 часов - для триметоприма. На протяжении 72 часов выводится с мочой 84,5 % принятой дозы сульфаметоксазола и 66,8 % триметоприма.

Фармацевтические характеристики.

Основные физико-химические свойства:таблетки белого или почти белого цвета с плоской поверхностью, риской и фаской. Допускается на одной стороне таблетки наносить надпись «Bs».

Срок годности.3 года.

Не применять препарат после окончания срока годности, указанного на упаковке.

Условия хранения.

Хранить в защищенном от света месте при температуре не выше 25 °С.

Хранить в недоступном для детей месте.

Упаковка. По 20 таблеток в блистере. По 1 блистеру в пачке.

Категория отпуска. По рецепту.

Производитель.ПАО «Фармак».

Местонахождение. Украина, 04080, г. Киев, ул. Фрунзе, 74.

 

На сайті наведено виключно офіційні оновлені інструкції без перекладів та скорочень.

Інформація про лікарські засоби представлена на сайті для ознайомлення, не є приводом для самолікування та не є рекламою лікарських засобів.

Важливо! До кожного лікарського засобу, який ви купуєте, обов’язково має додаватися інструкція про застосування лікарського засобу.

Тримайте всі інструкції до препаратів Домашньої аптечки під рукою – завантажуйте мобільний додаток Ліки Контроль БЕЗКОШТОВНО

 appStore2 images