ВІТРУМ® СУПЕРСТРЕС

Термін державної реєстрації препарату ВІТРУМ® СУПЕРСТРЕС (реєстраційне посвідчення UA/13104/01/01) закінчився 05.07.2018.
Зверніть увагу, якщо препарат було зареєстровано і виготовлено до дати закінчення реєстрації, він може продаватись.
«Лікарські засоби, випущені в обіг під час строку, протягом якого лікарський засіб було
дозволено до застосування в Україні, можуть застосовуватися в Україні до закінчення їх
терміну придатності, визначеного виробником та зазначеного на упаковці»
ст. 9 Закону України «Про лікарські засоби»

При зміні препарату обов’язково проконсультуйтесь з лікарем.
МНН: Multivitamins and iron
Державна реєстрація: UA/13104/01/01 з 05.07.2013 по 05.07.2018
Дата останнього оновлення інструкції: 21.01.2018
АТХ-код: A11AA01 Multivitamins and iron
Температура зберігання: не вище 30 °C
Ціна в аптеках: інформація про ціни відсутня

IНСТРУКЦIЯ

для медичного застосування лікарського засобу

ВІТРУМ® СУПЕРСТРЕС

Склад лікарського засобу:

діючі речовини:1 таблетка містить вітаміну С (аскорбінової кислоти) 500 мг; вітаміну Е (у вигляді альфа-токоферолу ацетату) 30 мг (30 МО); вітаміну В1 (у вигляді тіаміну гідрохлориду) 15 мг; вітаміну В2 (рибофлавіну) 10 мг; вітаміну В6 (піридоксину гідрохлориду) 5 мг; вітаміну В12 (ціанокобаламіну) 12 мкг; нікотинаміду 100 мг; біотину 45 мкг; фолієвої кислоти 400 мкг; пантотенової кислоти (у вигляді кальцію пантотенату) 20 мг; заліза (у вигляді заліза фумарату) 27 мг;

допоміжні речовини:целюлоза мікрокристалічна, кислота стеаринова, кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат, натрію кроскармелоза, кальцію сульфат, гіпромелоза (гідроксипропілметилцелюлоза), титану діоксид (Е 171), триацетин, барвник жовтий захід FCF (Е 110), барвник спеціальний червоний AG (Е 129).

Лікарська формаТаблетки, вкриті оболонкою.

Двоопуклі таблетки овальної форми, вкриті оболонкою від червоного до темно-червоного кольору.

Назва і місцезнаходження виробника.Юніфарм, Інк., 75 Прогрес Лейн, Вотербері, Коннектикут, 06705, США.

Фармакотерапевтична група

Полівітаміни з залізом. Код А11А А01.

Препарат містить комбінацію речовин, які забезпечують повноцінну діяльність нервової системи при високих нервово-психічних або фізичних навантаженнях, при гострих вірусних, застудних та неврологічних захворюваннях, у період реабілітації після травм, операцій, при нападах безсоння, головного болю, хронічної втоми. Підвищує імунітет та сприяє швидкому одужанню, підвищує стійкість до стресів.

Вітамін Спроявляє виражені відновлювальні властивості, регулює вуглеводний обмін, впливає на метаболізм амінокислот, тироксину, біосинтез катехоламінів, стероїдних гормонів та інсуліну. Необхідний для згортання крові, синтезу колагену, регенерації кісткової та сполучної тканин. Підвищує неспецифічну резистентність організму.

Вітамін Еє активним антиоксидантом, гальмує перекисне окислення ліпідів, яке поcилюється при багатьох захворюваннях, попереджає ушкодження клітинних структур вільними радикалами.

Вітамін В1 бере участь у регуляції вуглеводного та білкового обміну, необхідний для нормального функціонування нервової системи, травного тракту, серцевої діяльності та ендокринних залоз.

Вітамін В2 входить до складу флавінових ферментів, які беруть участь у диханні тканин та утворенні АТФ у мітохондріях.

Вітамін В6 входить до складу ферментів, які беруть участь в амінокислотному та ліпідному обміні. Потрібен для нормального функціонування периферичної та центральної нервової системи.

Вітамін В12активує обмін вуглеводів, білків та ліпідів, сприяє нормалізації порушених функцій печінки та нервової системи, активує систему згортання крові.

Нікотинамідпокращує обмін вуглеводів, входить до складу ферментів транспортування водню і фосфату у процесах тканинного дихання. Має гіполіпідемічну та антихолестеринову активність.

Біотинвпливає на ліпідний та вуглеводний обмін, бере участь у синтезі пуринів, що входять до структури нуклеїнових кислот та нуклеотидів.

Фолієва кислотабере участь у різноманітних метаболічних процесах, потрібна для нормального дозрівання мегалобластів та утворення нормобластів. Стимулює еритропоез, бере участь в синтезі амінокислот, нуклеїнових кислот, пуринів та піримідинів, а також в обміні холіну.

Пантотенова кислота забезпечує процеси ацетилювання, синтезу ацетилхоліну, кортикостероїдів. Оптимізує енергетичне забезпечення нервових і м’язових клітин, процесів регенерації ендотелію.

Залізо компенсує дефіцит цього елемента у випадку недостатнього його надходження або порушеного засвоювання. Іони заліза входять до складу гемоглобіну, міоглобіну та інших тканинних ферментів, стимулюють еритропоез, беруть участь в окиснювально-відновних реакціях.

Показання для застосування.

Лікування гіповітамінозу та дефіциту заліза у період одужання після тяжких захворювань, травм, операцій; профілактика гіповітамінозу та дефіциту заліза у період підвищених психічних і фізичних навантажень.

Протипоказання.

Підвищена чутливість до будь-якого компонента препарату. Порушення функції нирок, нефролітіаз, уролітіаз, cечокам’яна хвороба; розлади обміну заліза, міді; еритремія, еритроцитоз, тромбофлебіт, тромбоемболії, тиреотоксикоз, виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки у стадії загострення. Цукровий діабет. Схильність до тромбозів. Непереносимість фруктози, синдром мальабсорбції глюкози та галактози. Хронічна серцева недостатність. Артеріальна гіпертензія (тяжкі форми). Подагра, гіперурикемія. Тяжкі ураження печінки.

Належні заходи безпеки при застосуванні.

Не перевищувати рекомендовану дозу. Не застосовувати разом з іншими препаратами, що містять залізо та вітаміни, оскільки можливо передозування останніх в організмі. У процесі лікування необхідно слідкувати за артеріальним тиском, функціонуванням підшлункової залози, нирок. Аскорбінова кислота може змінювати показники лабораторних тестів (рівень глюкози, білірубіну, трансаміназ).

З обережністю призначають при ураженнях печінки, пептичній виразці шлунка та дванадцятипалої кишки в анамнезі, при декомпенсації серцевої діяльності, жовчокам’яній хворобі, хронічному панкреатиті, цукровому діабеті, хворим із новоутвореннями.

Слід з особливою обережністю призначати пацієнтам з недостатністю глюкозо-6-фосфатдегідрогенази (високі дози аскорбінової кислоти можуть спровокувати гемолітичну анемію). Оскільки вітамін С має легку стимулюючу дію, не рекомендується приймати цей препарат наприкінці дня. Довготривале застосування у високих дозах аскорбінової кислоти може прискорювати її власний метаболізм, через що після відміни лікування може виникнути парадоксальний гіповітаміноз. Не слід застосовувати одночасно з іншими препаратами, які містять вітамінС. З обережністю слід застосовувати препарат при поліцитемії, лейкемії. Також всмоктування аскорбінової кислоти може порушуватися при кишкових дискінезіях, ентеритах та ахілії. Слід брати до уваги, що застосування вітаміну С у високих дозах може змінювати деякі показники лабораторних аналізів (сечової кислоти, креатиніну, неорганічних фосфатів). Може бути негативним результат дослідження наявності прихованої крові у калі. З обережністю застосовують у хворих на алергічні захворювання, при стенокардії, доброякісних і злоякісних новоутвореннях (застосовують тільки у випадках мегалобластної анемії та дефіциту вітаміну В12, при нелакованому дефіциті кобаломіну, гіперурикемії. З обережністю застосовувати пацієнтам з геморагіями, при глаукомі, нирковій недостатності, артеріальній гіпертензії помірного ступеня, гіперацидному гастриті. Не приймати з гарячими напоями (кава, чай), алкоголем. Вживання напоїв, що містять сульфіти (наприклад, вино), підвищує деградацію тіаміну. Одночасний прийом препарату з лужним питтям зменшує всмоктування аскорбінової кислоти, тому не слід запивати лужною мінеральною водою. Застосування у високих дозах нікотинаміду може викликати гіперпігментацію, судоми, анорексію, загострення виразки шлунка, амбліопію, жовтяницю, гіперфосфатемію, тромбоцитопенію, подовження протромбінового часу. Можуть виникати безсоння, міальгія, артеріальна гіпотензія, риніт, діарея, нудота, блювання. Можливі затуманення зору, набряк повік, міопатія, ексфоліативний дерматит. При тривалому застосування у великих дозах - гіперурикемія, зниження толерантності до глюкози, підвищення рівня глюкози в крові, рівня сечової кислоти в кров.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Оскільки досліджень щодо безпеки застосування лікарського засобу у період вагітності або годування груддю не проводилося, не слід застосовувати його цій категорії пацієнтів.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

У випадках, якщо під час лікування препаратом спостерігається запаморочення, слід утриматися від керування транспортними засобами та роботи з механізмами.

Діти.Препарат не застосовувати дітям віком до 12 років.

Спосіб застосування та дози.

Дорослим та дітям віком від 12 років по 1 таблетці на добу під час або після їди. Курс лікування - 1-2 місяці.

Передозування.

При перевищенні рекомендованих доз можливі головний біль, біль в епігастрії, нудота, алергічні висипання на шкірі, запор. Можуть бути артеріальна гіпотензія. головний біль, можлива втрата свідомості, запаморочення, відчуття жару. При передозуванні залізом можливі нудота, блювання, пронос, біль у животі, гематемезіс, ректальна кровотеча, млявість, гостра судинна недостатність. Можуть також статися гіперглікемія та ацидоз. Вітамін С дуже добре переноситься. Аскорбінова кислота є водорозчинним вітаміном. Її надмірна кількість виводиться з сечею. Однак при тривалому застосуванні вітаміну С у великих дозах можливе пригнічення інсулярного апарату підшлункової залози, що вимагає контролю за станом останньої. Передозування може призвести до змін ниркової екскреції аскорбінової та сечової кислот під час ацетилування сечі з ризиком випадання в осад оксалатних конкрементів.

Лікування.Необхідно викликати блювання. Подальше лікування симптоматичне.

Побічні ефекти.

З боку імунної системи:алергічні реакції, включаючи анафілактичний шок, ангіонеротичний набряк, бронхоспазм, гіпертермію, екзантема, екзема.

З боку шкіри та підшкірної клітковини:кропив’янка, почервоніння шкіри, свербіж, шкірні висипання.

З боку обміну речовин:гіперкальціємія, гіперкальціурія, ушкодження інсулярного апарату підшлункової залози (гіперглікемія, глюкозурія) та порушення синтезу глікогену аж до появи цукрового діабету, порушення обміну цинку, міді.

З боку травного тракту: нудота, блювання, діарея, диспепсія, збільшення секреції шлункового соку, біль у животі, відрижка, при застосуванні аскорбінової кислоти у дозі понад 1 г на добу - подразнення слизової оболонки травного тракту, печія, запор, порушення активності печінкових ферментів, анорексія.

З боку нервової системи: слабкість, психомоторне пригнічення, парестезії, нейропатія, парестезієя, головний біль, сонливість, запаморочення, підвищена збудливість.

З боку сечовидільної системи: ушкодження гломерулярного апарату нирок, ниркова недостатність, кристалурія, утворення уратних, цистинових та оксалатних каменів у нирках і сечовивідних шляхах, збільшення діурезу.

З боку серцево-судинної системи: тахікардія, серцебиття, гіпотензія, артеріальна гіпертензія, дистрофія міокарда.

З боку кровотворної системи: периферичний судинний тромбоз, тромбоцитоз, гемолітична анемія, гіперпротромбінемія, еритроцитопенія, нейтрофільний лейкоцитоз; у хворих із недостатністю глюкозо-6-фосфатдегідрогенази кров’яних тілець може спричинити гемоліз еритроцитів.

Інші:пітливість, озноб, набряки, порушення зору, сухість шкіри та слизової оболонки очей, можливе забарвлення калу в чорний колір, сечі - у жовтий колір.

При тривалому застосуванні у високих дозах можуть виникати:подразнення слизової оболонки кишково-травного тракту, аритмії, зниження толерантності до глюкози, гіперглікемія, транзиторне підвищення активності АСТ, лактатдегідрогенази, лужної фосфатази, порушення функції нирок, сухість і тріщини на долонях і ступнях, випадання волосся, себорейні висипання, гіперурикемія, підвищення рівня сечової кислоти в крові.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

При одночасному застосуванні аскорбінова кислота підсилює абсорбцію заліза, пеніциліну, етинілестрадіолу зі шлунково-кишкового тракту. Аскорбінова кислота підвищує всмоктування пеніциліну, посилює ефект побічної дії салицілатів (ризик виникнення кристалурії). Вітамін С зменшує дію гепарину і непрямих антикоагулянтів. Всмоктування вітаміну С зменшується при одночасному застосуванні з пероральними контрацептивами, вживанні фруктових або овочевих соків, лужного пиття. Препарати хінолінового ряду, кальцію хлорид, салицілати, глюкокортикостероїди при тривалому застосуванні зменшують запаси вітаміну С в організмі. При одночасному застосуванні аскорбінова кислота зменшує хронотропну дію ізопреналіну; у високих дозах - підвищує виведення мексилетину нирками. Барбітурати та примідон підвищують виведення аскорбінової кислоти із сечею. Аскорбінова кислота знижує терапевтичну дію нейролептиків (похідних фенотіазіну), канальцеві реабсорбцію амфетаміну і трициклічних антидепресантів. Прийом аскорбінової кислоти разом з дефероксаміном підвищує тканинну токсичність заліза, особливо у серцевому м’язі, що може призвести до декомпенсації системи кровообігу. Аскорбінову кислоту можна приймати через 2 години після ін’єкції дефероксаміну. При високих дозах аскорбінова кислота впливає на резорбцію вітаміну В12. Аскорбінова кислота підсилює виділення оксалатів із сечею, таким чином підвищуючи ризик формування у сечі оксалатних каменів. Аскорбінова кислота підвищує загальний кліренс етилового спирту. Дія тіаміну інактивується 5-фторурацилом, оскільки останній конкурентно інгібує фосфорилювання тіаміну в тіамі- пірофосфат. Антациди знижують всмоктування тіаміну. Петльові діуретини, наприклад фуросемід, що гальмують канальцеву реабсорбцію, під час довготривалої терапії можуть спричинити підвищення екстеції тіаміну і, таким чином, знизити рівень тіаміну. Протипоказано одночасне застосування з леводопою, оскільки вітамін В6 може зменшувати протипаркінсонічну дію леводопи. Одночасний прийом з антагоністами піридоксину (наприклад ізоніазид, гідралазин, пеніциламін або циклосерин), пероральними контрацептивами може підвищувати потребу у вітаміні В6. Засвоєння фолієвої кислоти зменшується при одночасному застосуванні з анальгетиками, протисудомними препаратами, антацидами, сульфаніламідами, антибіотиками, цитостатиками. Випадки зниження чи зміни абсорбції можуть з’явитися при одночасному застосуванні холестираміну і фолієвої кислоти. Тому препарат потрібно приймати за 1 годину або через 4-6 годин після прийому холестираміну. Не можна застосовувати разом з мінеральними кислотами, лужними речовинами, відновниками, оскільки відбувається інактивація фолієвої кислоти.

Через наявність у препараті заліза при одночасному прийомі затримується всмоктування у травному тракті антибiотикiв групи тетрациклiнiв, а також фторхiнолонiв. Вiтамін С пiдсилює дiю та побiчнi явища сульфанiламiдiв. Антацидні препарати, що містять алюміній, магній, кальцій, а також холестирамін, зменшують всмоктування заліза. Всмоктування вітаміну Е можуть порушувати препарати заліза, срібла. Фолієва кислота посилює метаболізм фенітоїну.

Термін придатності. 3 роки.

Умови зберігання.

Зберігати у недоступному для дітей місці при температурі не вище 30 °С.

Упаковка. По 30 або 60 таблеток у флаконі, по 1 флакону в коробці.

Категорія відпуску. Без рецепта.

 

На сайті наведено виключно офіційні оновлені інструкції без перекладів та скорочень.

Інформація про лікарські засоби представлена на сайті для ознайомлення, не є приводом для самолікування та не є рекламою лікарських засобів.

Важливо! До кожного лікарського засобу, який ви купуєте, обов’язково має додаватися інструкція про застосування лікарського засобу.

Тримайте всі інструкції до препаратів Домашньої аптечки під рукою – завантажуйте мобільний додаток Ліки Контроль БЕЗКОШТОВНО

 appStore2 images