УМАН КОМПЛЕКС 500 МО/20мл/UMAN COMPLEX 500 IU/20 ml

Термін державної реєстрації препарату УМАН КОМПЛЕКС 500 МО/20мл/UMAN COMPLEX 500 IU/20 ml (реєстраційне посвідчення UA/13092/01/01) закінчився 21.11.2022.
Зверніть увагу, якщо препарат було зареєстровано і виготовлено до дати закінчення реєстрації, він може продаватись.
«Лікарські засоби, випущені в обіг під час строку, протягом якого лікарський засіб було
дозволено до застосування в Україні, можуть застосовуватися в Україні до закінчення їх
терміну придатності, визначеного виробником та зазначеного на упаковці»
ст. 9 Закону України «Про лікарські засоби»

При зміні препарату обов’язково проконсультуйтесь з лікарем.
МНН: Coagulation factor IX, II, VII and X in combination
Державна реєстрація: UA/13092/01/01 з 21.11.2017 по 21.11.2022
Дата останнього оновлення інструкції: 07.09.2022
АТХ-код: B02BD01 Coagulation factor IX, II, VII and X in combination
Температура зберігання: від 2 °С до 8 °С. Не заморожувати
Ціна в аптеках: інформація про ціни відсутня
“ЗАТВЕРДЖУЮ”

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

УМАН КОМПЛЕКС 500 МО/20 мл

UMAN COMPLEX 500 IU /20 ml

Склад:

1 флакон містить:

діючі речовини: Нuman prothrombin complex

фактор коагуляції крові людини IX - 500 МО;

фактор коагуляції крові людини IІ - 500 МО;

фактор коагуляції крові людини X - 400 МО;

допоміжні речовини:

натрію цитрат - 51,6 мг;

натрію хлорид - 162,0 мг;

гліцин - 92,6 мг;

гепарин - не більше 250 МО (не більше 12,5 МО/мл);

антитромбін ІІІ - не більше 2,5 МО (не більше 0,125 МО/мл);

розчинник:

вода для ін’єкцій - 20 мл.

Фактор ІХ титрується згідно з міжнародним стандартом.

Вміст загального білка у флаконі становить ≤ 300 мг. Специфічна активність препарату становить більше ніж 0,6 МО/мг, виражена як активність фактора ІХ.

Допоміжні речовини з відомим ефектом: лікарський засіб містить до 0,20 ммоль (або 4,6 мг) натрію на 1 мл розведеного розчину (еквівалент 4 ммоль, або 92 мг, натрію на флакон). Це потрібно враховувати пацієнтам, які знаходяться на контрольованій натрієвій дієті.

Лікарська форма

Порошок для розчину для інфузій.

Основні фізико-хімічні властивості:препарат являє собою білий або ледь забарвлений порошок або твердокрихку масу, дуже гігроскопічний.

Фармакотерапевтична група

Антигеморагічні засоби. Комбінація факторів коагуляції крові ІХ, ІІ, VII і Х. Код АТС  В02В D01.

Імунологічні і біологічні властивості.

Фармакодинаміка

Фактори коагуляції ІІ, VII, ІХ і Х, які синтезуються в печінці за допомогою вітаміну К, зазвичай називають протромбіновим комплексом.

Фактор VII - зимоген активної серинової протеази фактора VIIа, за допомогою якого ініціюється коагуляція крові зовнішнім шляхом. Комплекс тканинний фактор - фактор VIIа активує фактори коагуляції Х та ІХ, внаслідок чого формуються фактори ІХа та Ха. З подальшою активацією коагуляційного каскаду активується протромбін (фактор ІІ) та трансформується в тромбін. Під дією тромбіну фібриноген перетворюється у фібрин, в результаті чого формується згусток.

Нормальне утворення тромбіну є також життєво важливим для функціонування тромбоцита як частини первинного гемостазу.

Окрема тяжка недостатність фактора VII призводить до зменшення формування тромбіну і схильності до кровотечі через ослаблену функцію формування фібрину та ослаблений первинний гемостаз. Окрема недостатність фактора ІХ є однією з класичних гемофілій (гемофілія В). Окрема недостатність фактора ІІ або фактора Х існує дуже рідко, але у тяжкій формі спричиняє кровотечі, подібні до кровотеч при класичній гемофілії.

Набута недостатність залежних від вітаміну К факторів коагуляції спостерігається при лікуванні антагоністами вітаміну К. Якщо недостатність стає серйозною, це призводить до схильності до значних кровотеч, переважно до таких як ретроперитонеальна або церебральна, ніж до кровотечі в м’язах та суглобах. Тяжка печінкова недостатність також призводить до помітно знижених рівнів залежних від вітаміну К факторів коагуляції та схильності до клінічної кровотечі, яка, однак, часто є комплексною через одночасну тривалу незначну інтраваскулярну коагуляцію, низькі рівні тромбоцитів, недостатність інгібіторів коагуляції та порушений фібриноліз.

Введення протромбінового комплексу людини забезпечує підвищення рівнів залежних від вітаміну К факторів коагуляції у плазмі, а також може певний час коригувати порушення коагуляції у пацієнтів з недостатністю одного або декількох факторів.

Фармакокінетика

Фактор коагуляції

Період напіввиведення

Фактор ІІ

40 - 60 годин

Фактор ІХ

16 - 30 годин

Фактор Х

30 - 60 годин

Доклінічні дані з безпеки.

Концентрат факторів протромбінового комплексу є нормальною складовою плазми людини і діє подібно ендогенним факторам.

Дослідження токсичності разової дози не є значущим, оскільки вищі дози призводять до перевантаження.

Дослідження токсичності повторної дози у тварин не є можливим через інтерференцію антитіл, що утворюються до гетерологічного білка.

Навіть дози, що значно перевищують рекомендовані для людини на 1 кг маси тіла, не демонструють будь-якої токсичної дії у піддослідних тварин.

Оскільки клінічний досвід вказує на відсутність ознак канцерогенної та мутагенної дії факторів протромбінового комплексу плазми людини, експериментальні дослідження, особливо у гетерологічних видів, не є обґрунтовано обов’язковими.

Клінічні характеристики

Показання.

- Лікування кровотеч і передопераційна профілактика кровотеч при набутій недостатності факторів коагуляції протромбінового комплексу, наприклад, недостатність, спричинена лікуванням антагоністами вітаміну К або передозуванням антагоністами вітаміну К, коли необхідна швидка корекція недостатності.

- Лікування кровотеч і передопераційна профілактика при вродженій недостатності будь-якого залежного від вітаміну К фактора коагуляції, коли відсутній препарат очищеного специфічного фактора коагуляції.

Протипоказання.

Гіперчутливість до активної субстанції або до будь-якої допоміжної речовини.

Відома алергія на гепарин або гепариніндукована тромбоцитопенія в анамнезі.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Препарати протромбінового комплексу людини нейтралізують дію антагоністів вітаміну К.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами невідома.

Втручання біологічного тестування

При проведенні тестів на коагуляцію, які є чутливими до гепарину, у пацієнтів, які отримують високі дози протромбінового комплексу людини, необхідно враховувати гепарин, як складову препарату, що вводиться.

Діти.

Специфічні дані щодо дітей відсутні.

Особливості застосування.

Лікування розладів коагуляції слід проводити спеціалістам із відповідним досвідом.

Пацієнтам із набутою недостатністю залежних від вітаміну К факторів коагуляції (наприклад, при лікуванні антагоністами вітаміну К) препарат УМАН КОМПЛЕКС слід застосовувати тільки у разі необхідності проведення швидкого коригування рівнів протромбінового комплексу, наприклад, при значних кровотечах або невідкладних хірургічних втручаннях. У інших випадках зазвичай достатньо знизити дозу антагоніста вітаміну К та/або ввести вітамін К.

Пацієнти, що отримують антагоністи вітаміну К, можуть мати схильність до гіперкоагуляції, а введення протромбінового комплексу людини може її спровокувати.

У разі вродженої недостатності будь-якого залежного від вітаміну К фактора потрібно за наявності застосовувати препарат специфічного фактора коагуляції.

Якщо розвинулась алергічна реакція чи реакція анафілактичного типу, ін’єкцію/інфузію слід припинити негайно.

У разі шоку необхідно провести стандартне медичне лікування.

Вірусна безпека

Стандартні заходи для попередження інфекцій внаслідок застосування медичних препаратів, виготовлених з крові або плазми людини, включають відбір донорів, скринінг індивідуальних донацій або пулів плазми на специфічні маркери інфекцій, а також включення ефективних технологічних стадій для інактивації/видалення вірусів.

Незважаючи на це, при застосуванні медичних препаратів, виготовлених з крові або плазми людини, можливість передачі інфекційних агентів не може бути повністю виключена. Це також стосується передачі невідомих вірусів або інших патогенів.

Вжиті заходи є обґрунтовано ефективними щодо оболонкових вірусів, таких як ВІЛ, гепатитів В і С, а також щодо безоболонкового вірусу гепатиту А. Заходи, які вживаються, можуть мати обмежену ефективність щодо безоболонкових вірусів, таких як парвовірус B19. Інфікування парвовірусом В19 може бути серйозним для вагітних жінок (інфікування плода), а також для осіб з імунодефіцитом або підвищеним еритропоезом (наприклад, при гемолітичній анемії).

Слід розглянути питання проведення відповідної вакцинації (від гепатиту A та B) для пацієнтів, що регулярно отримують протромбіновий комплекс людини.

Для збереження зв’язку між пацієнтом та серією препарату щоразу при введенні препарату УМАН КОМПЛЕКС строго рекомендовано записувати в медичну картку пацієнта номер серії препарату.

Застосування протромбінового комплексу людини пов’язане з підвищенням ризику дисемінованої інтраваскулярної коагуляції, тромбоемболічних ускладнень та інфаркту міокарда. Пацієнти, які отримують протромбіновий комплекс людини, повинні бути ретельно оглянуті на наявність симптомів інтраваскулярної коагуляції або тромбозів.

Через потенційний ризик розвитку тромбоемболічних ускладнень для виявлення перших тромботичних симптомів і симптомів коагулопатії необхідно проводити чіткий моніторинг з належним біологічним тестуванням при введенні цього препарату пацієнтам з коронарною хворобою серця або інфарктом міокарда в анамнезі, пацієнтам із захворюванням печінки, пацієнтам після операції, новонародженим або пацієнтам з ризиком розвитку тромбоемболічних випадків або дисемінованої інтраваскулярної коагуляції. У кожному з цих випадків потенційна користь від лікування препаратом УМАН КОМПЛЕКС повинна переважати над ризиком зазначених ускладнень.

Дані щодо застосування препарату УМАН КОМПЛЕКС у разі перинатальної кровотечі через недостатність вітаміну К у новонароджених відсутні.

Діти.

Специфічні дані щодо дітей відсутні.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

При проведенні контрольованих клінічних досліджень безпека застосування протромбінового комплексу людини вагітним жінкам не встановлювалася.

Експериментальні дослідження на тваринах не прийнятні для оцінки безпеки впливу препарату на репродуктивну функцію, ембріональний/фетальний розвиток, протікання вагітності і пери- та постнатальний розвиток людини.

Тому протромбіновий комплекс людини може застосовуватися під час вагітності та лактації тільки у разі нагальної потреби.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Не проводилось досліджень щодо впливу на здатність керувати автотранспортом та працювати з іншими механізмами.

Спосіб застосування та дози.

Нижче наведено лише загальні рекомендації щодо дозування. Лікування слід розпочинати тільки під наглядом спеціаліста з досвідом лікування розладів коагуляції. Дозування та тривалість замісної терапії залежать від тяжкості розладу, місця та ступеня кровотечі, а також від клінічного стану пацієнта.

Кількість та частота введення повинні бути розраховані індивідуально для кожного пацієнта.

Інтервали дозування повинні бути адаптовані до різних періодів напіввиведення різних факторів коагуляції протромбінового комплексу (див. «Фармакокінетика»). Індивідуальні вимоги щодо дозування можуть бути визначені лише на основі регулярних вимірювань індивідуальних рівнів факторів коагуляції в плазмі або за допомогою загальних тестів визначення рівнів протромбінового комплексу (протромбіновий час), а також при безперервному моніторингу клінічного стану пацієнта.

У разі суттєвих хірургічних втручань вкрай необхідно здійснювати точний моніторинг замісної терапії шляхом коагуляційних досліджень (визначення специфічного фактора коагуляції та/або загальні тести щодо рівнів протромбінового комплексу).

Кровотечі та передопераційна профілактика кровотеч під час лікування антагоністами вітаміну К

Доза залежатиме від початкового (перед лікуванням) та цільового значення міжнародного нормалізованого відношення (МНВ). Корекція порушень гемостазу, спричинених антагоністами вітаміну К, зберігається упродовж приблизно 6 - 8 годин. Однак ефект вітаміну К при одночасному його введенні зазвичай досягається протягом 4 - 6 годин. Таким чином, після введення вітаміну К повторне лікування протромбіновим комплексом людини зазвичай не потрібне.

Оскільки ці рекомендації емпіричні, а також у зв’язку з тим, що відновлення та тривалість ефекту можуть варіювати, моніторинг МНВ під час лікування є обов’язковим.

Кровотечі та передопераційна профілактика кровотеч при вродженій недостатності будь-якого залежного від вітаміну К фактора коагуляції, якщо відсутній препарат специфічного фактора коагуляції

Необхідна доза для лікування розраховується на підставі емпіричних даних, що приблизно 1 МО фактора ІХ на 1 кг маси тіла збільшує активність фактора ІХ на 0,01 МО/мл; 1 МО фактора ІІ або фактора Х на 1 кг маси тіла збільшує активність фактора ІІ або фактора Х на 0,02 та 0,017 МО/мл відповідно.

Доза введеного певного фактора виражається в міжнародних одиницях (МО) відповідно до діючих стандартів ВООЗ для кожного фактора. Активність певного фактора коагуляції у плазмі виражається у відсотках (по відношенню до нормальної плазми) або у міжнародних одиницях (по відношенню до міжнародного стандарту для певного фактора коагуляції).

Одна міжнародна одиниця (МО) активності фактора коагуляції еквівалентна кількості у 1 мл нормальної плазми людини.

Наприклад, розрахунок необхідної дози фактора Х базується на емпіричних даних, що 1 міжнародна одиниця (МО) фактора Х на 1 кг маси тіла підвищує активність фактора Х у плазмі на 0,017 МО/мл.

Необхідна доза розраховується за такою формулою:

Необхідна кількість одиниць = маса тіла (кг)× бажане збільшення фактора Х (МО/мл)× 60,

де

60 (мл/кг) - реципрокна величина очікуваного відновлення.

Якщо величина індивідуального відновлення відома, цю величину застосовують для розрахунку.

Діти.

Безпека та ефективність препарату УМАН КОМПЛЕКС для дітей не встановлені.

Спосіб введення

Розчиняють препарат, як це описано нижче. Препарат УМАН КОМПЛЕКС потрібно вводити внутрішньовенно шляхом ін’єкції або повільної інфузії.

Рекомендовано вводити не більше 100 МО/кг маси тіла на день.

Відновлення порошку розчинником:

1. Флакон з порошком та флакон з розчинником довести до кімнатної температури.

2. Кімнатну температуру слід підтримувати протягом всього процесу відновлення (максимум 10 хвилин).

3. Зняти захисні ковпачки з флакона з порошком та флакона з розчинником.

4. Обробити поверхні пробок на обох флаконах етиловим спиртом.

5. Відкрити упаковку пристрою, обережно відшарувавши верхню кришку, не торкаючись внутрішньої частини упаковки (рис. А).

6. Не виймати пристрій з упаковки.

7. Перевернути упаковку з пристроєм та ввести пластиковий шип через пробку флакона з розчинником таким чином, щоб синя частина пристрою з’єдналася із флаконом з розчинником (рис. Б).

8. Утримуючи за край упаковку пристрою, видалити її, не торкаючись самого пристрою (рис. В).

9. Переконатися, що флакон з порошком знаходиться на безпечній поверхні; перевернути систему так, щоб флакон з розчинником був над пристроєм; натиснути на прозорий адаптер на пробці флакона з порошком так, щоб ввести пластиковий шип через пробку флакона з порошком; розчинник автоматично переміститься у флакон з порошком (рис. Г).

10. Після переміщення розчинника відкрутити синю частину системи, до якої під’єднаний флакон розчинника, та видалити її (рис. Д).

11. Обережно струшувати флакон до повного розчинення порошку. Не струшувати флакон енергійно, щоб уникнути піноутворення (рис. Е).

Рис.А

Рис.Б

SAS_MIX2VIAL_006 C

SAS_MIX2VIAL_007%20D

Рис. В

Рис. Г

SAS_MIX2VIAL_008 F

SAS_MIX2VIAL_009%20G

Рис. Д

Рис. Е

Введення розчину

Утворений розчин має бути прозорим або злегка опалесцентним.

Перед введенням розчин слід візуально перевірити на наявність часток або зміну кольору. Не використовувати, якщо розчин каламутний або містить осад.

1. Відтягуючи поршень, заповнити шприц повітрям, під’єднати до пристрою та ввести повітря у флакон з відновленим розчином (рис. Є).

2. Зберігаючи поршень у тому ж положенні, перевернути систему догори дном так, щоб флакон з відновленим розчином знаходився над пристроєм, та, повільно відтягуючи поршень, набрати концентрат у шприц (рис. Ж).

3. Від’єднати шприц, повертаючи його проти годинникової стрілки.

4. Візуально перевірити розчин у шприці, він повинен бути прозорим або злегка опалесцентним та не містити частинок.

5. Під’єднати до шприца голку-метелик та ввести препарат внутрішньовенно шляхом інфузії або повільної ін’єкції.

Рис.Є

Рис.Ж

SAS_MIX2VIAL_012%20J

SAS_VIAL ADAPTERS_029 J

Вміст відкритих флаконів слід використати негайно.

Набраний у шприц відновлений розчин слід використати негайно.

Будь-який невикористаний препарат або його залишки слід знищити відповідно до місцевих вимог.

Діти.

Безпека та ефективність препарату УМАН КОМПЛЕКС для дітей не встановлені.

Передозування.

Введення високих доз препаратів протромбінового комплексу людини було пов’язане з випадками інфаркту міокарда, дисемінованої інтраваскулярної коагуляції, венозних тромбозів і тромбоемболії легенів. Таким чином, у разі передозування ризик розвитку тромбоемболічних ускладнень або дисемінованої інтраваскулярної коагуляції посилюється.

Діти

Специфічні дані щодо дітей відсутні.

Побічні реакції.

Короткий опис профілю безпеки

Рідко відмічалися алергічні реакції або реакції анафілактичного типу.

Замісна терапія протромбіновим комплексом людини може зрідка призводити до формування циркулюючих антитіл, що інгібують один або кілька факторів протромбінового комплексу людини. Якщо такі інгібітори виникають, вони проявлятимуться у вигляді слабкої клінічної відповіді.

У рідкісних випадках спостерігається лихоманка.

Існує потенційний ризик розвитку тромбоемболічних реакцій після введення протромбінового комплексу людини, таких як емболія та тромбоз, внутрішньосудинна дисемінована коагуляція та інфаркт міокарда.

Інформацію з безпеки щодо передачі збудників інфекцій див. у розділі «Особливості застосування».

Побічні ефекти, які можуть виникати при застосуванні протромбінового комплексу людини, представлені у таблиці нижче відповідно до класифікації систем органів MedDRA (КСО та терміни переважного використання).

Частота оцінювалася за такими умовними категоріями: дуже часто (≥1/10); часто (≥1/100 до <1/10); нечасто (≥1/1000 до <1/100); рідко (≥1/10000 до <1/1000); дуже рідко (<1/10000), частота невідома (неможливо оцінити за наявними даними).

Стандартний клас системи органів MedDRA

Побічні реакції

(MedDRA, термін переважного використання)

Частота

Розлади імунної системи

Гіперчутливість

Невідома

Реакції анафілактичного типу

Невідома

Судинні розлади

Емболія

Невідома

Тромбози

Невідома

Дисемінована інтраваскулярна коагуляція

Невідома

Інфаркт міокарда

Невідома

Загальні розлади та реакції у місці введення

Пірексія

Невідома

Діагностичні дослідження

Інгібуючі антитіла

Невідома

Діти

Специфічні дані щодо дітей відсутні.

Повідомлення про підозрювані побічні реакції

Повідомлення про підозрювані побічні реакції після реєстрації лікарського засобу є важливим, оскільки це дає змогу продовжити здійснення моніторингу співвідношення користь/ризик лікарського засобу. Про будь-які підозрювані побічні реакції медичним працівникам слід повідомляти через національну систему повідомлень.

Термін придатності.

Порошок (ліофілізований препарат): 3 роки.

Розчинник (вода для ін’єкцій): 5 років.

Розчинений препарат має бути використаний негайно.

Не використовувати препарат, якщо розчин каламутний або містить осад після відновлення.

Умови зберігання.

Зберігати у холодильнику при температурі від 2 до 8 ºС.

Зберігати флакон у оригінальній картонній коробці з метою захисту від світла.

Не заморожувати.

Несумісність.

Концентрат протромбінового комплексу людини не можна змішувати з іншими лікарськими засобами.

Можна використовувати тільки набір для ін’єкцій/інфузій, що додається, оскільки невдале лікування може бути наслідком адсорбції факторів коагуляції на внутрішніх поверхнях деяких наборів для ін’єкцій/інфузій.

Упаковка.

По 500 МО у флаконі № 1 у комплекті з розчинником (вода для ін’єкцій) по 20 мл у флаконі № 1 та набором для розчинення і введення у картонній коробці.

Категорія відпуску.

За рецептом.

Виробник.

Кедріон С.п.А.

Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності.

Італія, Віа Провінсіале, Бологнана 55027, Галлікано, Лукка.

 

На сайті наведено виключно офіційні оновлені інструкції без перекладів та скорочень.

Інформація про лікарські засоби представлена на сайті для ознайомлення, не є приводом для самолікування та не є рекламою лікарських засобів.

Важливо! До кожного лікарського засобу, який ви купуєте, обов’язково має додаватися інструкція про застосування лікарського засобу.

Тримайте всі інструкції до препаратів Домашньої аптечки під рукою – завантажуйте мобільний додаток Ліки Контроль БЕЗКОШТОВНО

 appStore2 images