ГІРЧАКА ПТАШИНОГО ТРАВА

Термін державної реєстрації препарату ГІРЧАКА ПТАШИНОГО ТРАВА (реєстраційне посвідчення UA/8888/01/01) закінчився 08.02.2019.
Зверніть увагу, якщо препарат було зареєстровано і виготовлено до дати закінчення реєстрації, він може продаватись.
«Лікарські засоби, випущені в обіг під час строку, протягом якого лікарський засіб було
дозволено до застосування в Україні, можуть застосовуватися в Україні до закінчення їх
терміну придатності, визначеного виробником та зазначеного на упаковці»
ст. 9 Закону України «Про лікарські засоби»

При зміні препарату обов’язково проконсультуйтесь з лікарем.
Державна реєстрація: UA/8888/01/01 з 08.02.2014 по 08.02.2019
Дата останнього оновлення інструкції: 28.11.2018
Температура зберігання: не вище 25 °C
Ціна в аптеках: інформація про ціни відсутня

IНСТРУКЦIЯ

для медичного застосування лікарського засобу

ГІРЧАКА ПТАШИНОГО ТРАВА

(POLYGONI AVICULARIS HERBA)

Склад:

діюча речовина:1 пакет містить гірчака пташиного траву (Polygon i avicular is herba) - 50 г.

Лiкарська форма. Трава.

Основні фізико-хімічні властивості: шматочки стебел від 0,5 мм до 2 мм завтовшки, розгалужені, із циліндричними або дещо кутастими та подовжньо-борозенчастими міжвузлями, вкриті сидячими або коротко-черешковими, зверху голими листками, різноманітними за формою та розміром. Прилистки зрослись у піхвоподібний розтруб, який розірваний і сріблястий. Дрібні пазушні квітки мають 5 зеленувато-білих листочків оцвітини, верхівка яких часто червоного кольору. Плоди - тригранні горішки розміром від 2 мм до 4 мм, від коричневого до чорного кольору, звичайно плямисті або смугасті.

Фармакотерапевтична група

Засоби, що застосовуються в урології. Код АТС  G04B C.

Фармакологічні властивості

ФармакодинамікаБіологічно активні речовини трави запобігають утворенню і сприяють виведенню сечових конкрементів при сечокам’яній хворобі, посилюють діурез, виводять з сечею надлишок іонів натрію і хлору, збільшують фільтрацію у ниркових клубочках і зменшують зворотну резорбцію у ниркових канальцях, зменшують проникність стінок кровоносних судин.

ФармакокінетикаНе вивчалась.

Клінічні характеристики

Показання.

У складі комплексної терапії початкових стадій сечокам’яної хвороби; сечокислого діатезу; післяопераційного періоду після видалення сечових конкрементів; хронічної ниркової недостатності; хронічного гломерулонефриту, пієлонефриту, запалення сечового міхура у стадії ремісії.

Протипоказання.

Підвищена індивідуальна чутливість до біологічно активних речовин, що містяться у лікарському засобі. Гострі запальні захворювання нирок і сечового міхура. Тромбофлебіт; зміна реологічних властивостей крові; наявність у сечовивідних шляхах каменів розміром більше 6 мм.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Не слід застосовувати разом з антикоагулянтами. У разі необхідності одночасного застосування будь-яких інших лікарських засобів слід проконсультуватися з лікарем.

Особливості застосування.

Рекомендовано приймати настій через соломинку, щоб запобігти попаданню його на зуби (можливе розчинення емалі та пошкодження зубів).

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Протипоказане.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Не впливає.

Спосіб застосування та дози.

15 г (3 столові ложки) трави помістити в емальований посуд, залити 200 мл (1 склянка) гарячої кип’яченої води, закрити кришкою і настоювати на водяній бані 15 хв. Охолодити при кімнатній температурі 45 хв, процідити, залишок віджати до процідженого настою. Об’єм настою довести кип’яченою водою до 200 мл. Дорослим приймати у теплому вигляді по ⅓-½ склянки 2-3 рази на добу за 15-20 хв до їди. Дітям за рекомендацією лікаря приймати 2-3 рази на добу за 15-20 хв до їди: з 14 років - по ¼ склянки, дітям 12-14 років - по 2 столові ложки, 7-12 років - по 1 столовій ложці. Курс лікування - до 20-25 днів. Повторні курси (не більше 4-х на рік) проводити після 10-12-денної перерви (після консультації з лікарем).

Перед застосуванням настій збовтувати.

Діти.

Препарат застосовувати дітям віком від 7 років.

Передозування.

Повідомлення відсутні.

Побічні реакції.

Можливі алергічні реакції (у т.ч. гіперемія, висипання, свербіж, набряк шкіри), ниркова коліка. Тривалий прийом препарату може призвести до дискорилізації зубної емалі та порушення структури кісткової тканини (остеопорозу). При виникненні будь-яких небажаних реакцій слід припинити прийом препарату та звернутися до лікаря.

Термін придатності. 2 роки.

Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання.

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Приготований настій зберігати у прохолодному (8-15 °С) місці не більше 2 діб.

Упаковка.

По 50 г у пачці з внутрішнім пакетом.

Категорія відпуску. Без рецепта.

Виробник/заявник.

ТОВ «Тернофарм».

Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності/ місцезнаходження заявника.

ТОВ «Тернофарм».

Україна, 46010, м. Тернопіль, вул. Фабрична, 4.


ИНСТРУКЦИЯ

по медицинскому применению препарата

ГОРЦА ПТИЧЬЕГО ТРАВА

(POLYGONI AVICULARIS HERBA)

Состав:

действующее вещество:1 пакет содержит горца птичьего траву (Polygoni avicularis herba) - 50 г.

Лекарственная форма. Трава.

Основные физико-химические свойства:кусочки стеблей от 0,5 мм до 2 мм толщиной, разветвленные, с цилиндрическими или несколько угловатыми и продольно-борозенчастимы междоузлиями, покрытые сидячими или коротко-черешковыми, сверху голыми листьями, разнообразными по форме и размеру. Прилистники срослись в пихвоподобный раструб, который разорван и серебрист. Мелкие пазушные цветки имеют 5 зеленовато-белых листочков околоцветника, верхушка которых часто красного цвета. Плоды - трехгранные орешки размером от 2 мм до 4 мм, от коричневого до черного цвета, обычно пятнистые или полосатые.

Фармакотерапевтическая группа. Средства, применяемые в урологии. Код АТС  G04B C.

Фармакологические свойства.

Фармакодинамика. Биологически активные вещества травы предотвращают образование и способствуют выведению мочевых конкрементов при мочекаменной болезни, усиливают диурез, выводят с мочой избыток ионов натрия и хлора, увеличивают фильтрацию в почечных клубочках и уменьшают обратную резорбцию в почечных канальцах, уменьшают проницаемость стенок кровеносных сосудов.

Фармакокинетика. Не изучалась.

Клинические характеристики.

Показания.

В составе комплексной терапии начальных стадий мочекаменной болезни; мочекислого диатеза; послеоперационного периода после удаления мочевых конкрементов; хроническая почечная недостаточность; хронического гломерулонефрита, пиелонефрита, воспаления мочевого пузыря в стадии ремиссии.

Противопоказания.

Повышенная индивидуальная чувствительность к биологически активным веществам, содержащимся в лекарственном средстве. Острые воспалительные процессы почек и мочевого пузыря. Тромбофлебит, изменение реологических свойств крови, наличие в мочевыводящих путях камней размером более 6 мм.

Взаимодействие с другими лекарственными средствами и другие виды взаимодействий.

Не следует применять вместе с антикоагулянтами. В случае необходимости одновременного применения любых других лекарственных средств следует проконсультироваться с врачом.


Особенности применения.

Рекомендуется принимать настой через соломинку, чтобы предотвратить попадание его на зубы (возможно растворение эмали и повреждения зубов).

Применение в период беременности или кормления грудью.

Противопоказано.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом или работе с другими механизмами.

Не влияет.

Способ применения и дозы.

15 г (3 столовые ложки) травы поместить в эмалированную посуду, залить 200 мл (1 стакан) горячей кипяченой воды, закрыть крышкой и настаивать на водяной бане 15 минут. Охладить при комнатной температуре 45 минут, процедить, остаток отжать до процеженного настоя. Объем настоя довести кипяченой водой до 200 мл. Взрослым принимать в теплом виде по ⅓-½ стакана 2-3 раза в день за 15-20 минут до еды. Детям по рекомендации врача принимать 2-3 раза в день за 15-20 минут до еды: с 14 лет - по ¼ стакана, детям 12-14 лет - по 2 столовые ложки, 7-12 лет - по 1 столовой ложке. Курс лечения - до 20-25 дней. Повторные курсы (не более 4-х раз в год) проводить после 10-12-дневного перерыва (после консультации с врачом).

Перед применением настой взбалтывать.

Дети.

Препарат применять детям с 7 лет.

Передозировка.

Сообщения отсуствуют.

Побочные эффекты.

Возможны аллергические реакции (в т.ч. гиперемия, сыпь, зуд, отек кожи), почечная колика. Длительный прием препарата может привести к дискорилизации зубной эмали и нарушению структуры костной ткани (остеопороза). При возникновении любых нежелательных реакций следует прекратить прием препарата и обратиться к врачу.

Срок годности. 2 года.

Не использовать после истечения срока годности, указанного на упаковке.

Условия хранения.

Хранить в оригинальной упаковке при температуре не выше 25 оС.

Хранить в недоступном для детей месте.

Приготовленный настой хранить в прохладном (8-15 °С) месте не более 2 суток.

Упаковка.

По 50 г в пачке с внутренним пакетом.

Категория отпуска.Без рецепта.

Производитель/заявитель.

ООО «Тернофарм».

Местонахождение производителя и адрес места осуществления его деятельности/местонахождение заявителя.

ООО «Тернофарм».

Украина, 46010, г. Тернополь, ул. Фабричная, 4.

 

На сайті наведено виключно офіційні оновлені інструкції без перекладів та скорочень.

Інформація про лікарські засоби представлена на сайті для ознайомлення, не є приводом для самолікування та не є рекламою лікарських засобів.

Важливо! До кожного лікарського засобу, який ви купуєте, обов’язково має додаватися інструкція про застосування лікарського засобу.

Тримайте всі інструкції до препаратів Домашньої аптечки під рукою – завантажуйте мобільний додаток Ліки Контроль БЕЗКОШТОВНО

 appStore2 images