СЕНИ ЛИСТЯ ТА ПЛОДИ

МНН: Senna glycosides
Державна реєстрація: UA/5882/01/01 з 18.05.2016
Дата останнього оновлення інструкції: 29.09.2021
АТХ-код: A06AB06 Senna glycosides
Температура зберігання: не вище 30 °C
Ціна в аптеках: від 40.09 грн. до 78.09 грн.
І Н С Т Р У К Ц І Я

для медичного застосування лікарського засобу

СЕНИ ЛИСТЯ ТА ПЛОДИ

( SENNAE FOLIA CUM FRUCTUS )

Склад:

діюча речовина:сени листя та плоди (Sennae folia cum fructus);

1 пачка містить:сени листя та плодів (Sennae folia cum fructus) 100 г;

1 пачка містить:сени листя та плодів (Sennae folia cum fructus) 200 г.

Лікарська формаЛистя та плоди різано-пресовані.

Основні фізико-хімічні властивості: шматочки циліндричної форми; поверхня гладенька, блискуча, зрідка матова, мармурова, на торцях нерівна; колір від коричнювато-зеленого до темно-зеленого з вкрапленнями жовтого кольору.

Фармакотерапевтична група

Контактні проносні засоби. Код АТС  А06А В06.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка

Сени листя та плоди містять флавоноїди, антраглікозиди (сенозидин А і В, реїн, алое-емодин), органічні кислоти, смолисті речовини. Цей комплекс біологічно активних речовин чинить м’яку проносну дію. Проносна дія відвару із Сени листя та плодів проявляється через 6-10 годин після прийому і зумовлена антраглікозидами, які посилюють моторну функцію товстого кишечнику.

Клінічні характеристики

Показання.Атонія товстого кишечнику, хронічні запори.

Протипоказання.

Гіперчутливість до біологічно активних речовин препарату. Метрорагії, паралітична кишкова непрохідність, геморой, гострі запальні захворювання кишечнику (хвороба Крона, виразковий коліт, апендицит), перитоніт, пептична виразка шлунка і дванадцятипалої кишки, шлунково-кишкові кровотечі, тріщини прямої кишки, спастичний коліт, защемлена грижа, панкреатит, гепатит, нефрит, цистит, біль у животі невстановленого генезу, тяжкі порушення водно-електролітного балансу, нудота, блювання, дивертикуліт, органічні ураження печінки.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Одночасне застосування ізхінідину сульфатом знижує рівень діючих речовин у сироватці крові, з серцевими глікозидами спричиняє серцеву аритмію, з антиаритмічними засобами, діуретиками та кортикостероїдами спричиняє м’язову слабкість.

Особливості застосування.

Перед початком прийому препарату необхідно, щоб лікар встановив причину запору для виключення непрохідності кишечнику. Препарат рекомендується застосовувати тільки в тому випадку, якщо нормалізації випорожнення не вдається домогтися зміною дієти або застосуванням препаратів, які збільшують обсяг кишкового вмісту. Щоб уникнути звикання, препарат доцільно чергувати з іншими проносними засобами та обмежити тривалість застосування 1 тижнем.

Застосування у період вагітності або годування груддю.Протипоказано.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами. Не впливає.

Спосіб застосування та дози.

1,5-2 чайні ложки листя та плодів різано-пресованих помістити в емальований посуд, залити 200 мл гарячої кип’яченої води, закрити кришкою і настоювати на киплячій водяній бані протягом 30 хв. Витримати при кімнатній температурі до повного охолодження, процідити, залишок віджати до отриманого відвару. Об’єм відвару довести кип’яченою водою до 200 мл. Дорослим приймати у теплому вигляді по ⅓ - ½ склянки на ніч або по 1 столовій ложці 1-3 рази на добу. Дітям віком від 12 років - від 1-2 столових ложок до ¼ склянки на ніч. Перед застосуванням відвар збовтати.

Приготовлений відвар зберігати при температурі 8-15 оС не більше 2 діб.

Тривалість лікування визначає лікар індивідуально для кожного пацієнта.

Діти. Препарат застосовувати дітям віком від 12 років за рекомендацією лікаря.

Передозування.При передозуванні можливі кишкові коліки, диспепсія, діарея, порушення водно-сольового балансу, що потребує відміни препарату. Лікування симптоматичне. Тривале (до кількох років) застосування великих доз препарату може спричинити атрофію гладенької мускулатури товстої кишки і порушення її іннервації.

Побічні реакції. Алергічні реакції (висип, свербіж, кропив’янка, локальна або генералізована екзантема). Порушення травлення, колікоподібні болі в кишечнику, метеоризм, діарея, анорексія, зміна забарвлення сечі, псевдомеланоз кишечнику, водно-електролітний дисбаланс (гіпокаліємія, гіпокальціємія), альбумінурія, гематурія, гіперальдостеронізм, порушення серцевої діяльності, підвищена втомлюваність, м’язова слабкість, судоми.

Термін придатності3 роки. Не застосовувати після закінчення терміну придатності.

Умови зберігання. Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 30 оС у недоступному для дітей місці.

Упаковка.По 100 г, 200 г у пачках з внутрішнім пакетом.

Категорія відпуску.Без рецепта.

Виробник/заявник. ПрАТ «Ліктрави», Україна.

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності/місцезнахо-дження заявника.

Україна, 10001, Житомирська обл., м. Житомир, шосе Київське, буд. 21.

 

На сайті наведено виключно офіційні оновлені інструкції без перекладів та скорочень.

Інформація про лікарські засоби представлена на сайті для ознайомлення, не є приводом для самолікування та не є рекламою лікарських засобів.

Важливо! До кожного лікарського засобу, який ви купуєте, обов’язково має додаватися інструкція про застосування лікарського засобу.

Тримайте всі інструкції до препаратів Домашньої аптечки під рукою – завантажуйте мобільний додаток Ліки Контроль БЕЗКОШТОВНО

 appStore2 images