ТАБЕКС®

Термін державної реєстрації препарату ТАБЕКС® (реєстраційне посвідчення UA/2537/01/01) закінчився 19.08.2019.
Зверніть увагу, якщо препарат було зареєстровано і виготовлено до дати закінчення реєстрації, він може продаватись.
«Лікарські засоби, випущені в обіг під час строку, протягом якого лікарський засіб було
дозволено до застосування в Україні, можуть застосовуватися в Україні до закінчення їх
терміну придатності, визначеного виробником та зазначеного на упаковці»
ст. 9 Закону України «Про лікарські засоби»

При зміні препарату обов’язково проконсультуйтесь з лікарем.
МНН: Cytisine
Державна реєстрація: UA/2537/01/01 з 19.08.2014 по 19.08.2019
Дата останнього оновлення інструкції: 04.04.2019
АТХ-код: N07BA04 Cytisine
Температура зберігання: не вище 25 °C
Ціна в аптеках: інформація про ціни відсутня

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

ТАБЕКС®

(TABEX®)

Склад:

діюча речовина: цитизин;

1 таблетка, вкрита оболонкою, містить цитизину 1,5 мг;

допоміжні речовини: целюлоза порошкоподібна, кальцію сульфат дигідрат, кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат;

плівкове покриття: опадрай ІІ коричневий 85G 265001 [частково гідролізований полівініловий спирт, титану діоксид (Е171), макрогол 4000, лецитин, тальк, заліза оксид жовтий(Е172), заліза оксид червоний (Е172), заліза оксид чорний (Е 172)].

Лікарська форма Таблетки, вкриті оболонкою.

Блок-схема: подготовка: SОсновні фізико-хімічні властивості:круглі двоопуклі таблетки, вкриті оболонкою, діаметром 5,5 мм, з гравіруванням на одній стороні таблетки, бежевого кольору.

Фармакотерапевтична група

Лікарські засоби, що застосовуються при нікотиновій залежності.

Код АТС  N07B A04.

Фармакологічні властивості

Механізм дії.

Цитизин - алкалоїд, який отримують із рослиниCytisus Laburnum

Має хімічну структуру, схожу з такою у нікотину та лобеліну. Селективно та конкурентно зв’язується з рецепторами, має часткову агоністичну активність щодо нікотинових ацетилхолінових рецепторів і, зокрема, високу афінність до підтипу α4β2. Таким чином, запобігає зв’язуванню нікотину з α4β2-рецепторами і стимуляції центральної мезолімбічної дофамінової системи, пов’язаної з механізмами нікотинової залежності, завдяки здатності нікотину активувати ці рецептори.

Фармакодинаміка

Ефект лікарського засобу полягає у збудженні гангліїв вегетативної нервової системи, збудженні дихання рефлекторним шляхом, виділенні адреналіну з медулярної частини надниркових залоз, підвищенні артеріального тиску. Механізм дії цитизину близький до механізму дії нікотину, але з набагато меншою токсичністю і більшим терапевтичним ефектом. Цитизин конкурентно пригнічує взаємодію нікотину з відповідними рецепторами, що призводить до поступового зменшення і зникнення нікотинової залежності.

Фармакокінетика

Всмоктування: цитизин швидко всмоктується зі шлунково-кишкового тракту після його перорального застосування. Максимальна плазмова концентрація 15,55 нг/мл досягається у межах 0,92 год.

Розподіл: немає даних щодо об’єму розподілу у людей.

Біотрансформація та виведення: цитизин не метаболізується в організмі. До 64 % прийнятої дози виводиться у незміненому вигляді із сечею у межах 24 годин. Період напіввиведення становить приблизно 4 години. Середній час утримання цитизину в організмі становить приблизно 6 годин.

Клінічні характеристики

Показання.

При хронічному нікотинізмі - для відвикання від паління.

Протипоказання.

Підвищена чутливість до активної або до будь-якої із допоміжних речовин, гострий інфаркт міокарда, нестабільна стенокардія, серцева аритмія, нещодавно перенесене цереброваскулярне захворювання, атеросклероз, тяжка артеріальна гіпертензія, вагітність і годування груддю.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види вза ємодій.

При тютюнопалінні спостерігається підвищена активність CYP1A2. Після припинення тютюнопаління активність цього ізоферменту може зменшуватися, що може спричинити збільшення плазмових концентрацій лікарських препаратів, що метаболізуються CYP1A2, як наприклад теофілін, ропінірол, клозапін та оланзапін. У цих випадках можуть підсилитися їх побічні дії, оскільки ці препарати мають малу терапевтичну широту.

При одночасному застосуванні препарату Табекс® із холіноміметиками та антихолінестеразними лікарськими засобами можливе посилення холіноміметичних побічних дій.

Одночасне застосування з антигіперліпідемічними лікарськими засобами (статинами) підвищує ризик появи міалгії.Одночасне застосування препарату Табекс® з антигіпертензивними лікарськими засобами може послабити їх ефект.

Особливості застосування.

Табекс® необхідно застосовувати тільки в тому випадку, коли пацієнт має серйозний намір відмовитися від паління. Застосування препарату і одночасне паління можуть призвести до посилення побічних дій нікотину (до нікотинової інтоксикації).

Немає достатнього клінічного досвіду застосування препарату Табекс® хворим з ішемічною хворобою серця, серцевою недостатністю, артеріальною гіпертензією, цереброваскулярними захворюваннями, облітеруючими артеріальними захворюваннями, гіпертиреоїдизмом, пептичною виразкою шлунка, цукровим діабетом, нирковою або печінковою недостатністю. Цим категоріям хворих препарат слід призначати лише після ретельної оцінки лікарем співвідношення користь/ризик.

Через відсутність відповідних досліджень з безпеки застосування препарату пацієнтам з деякими формами шизофренії, пацієнтам з хромафінними пухлинами надниркової залози і гастроезофагеальною рефлексною хворобою, можливе лише після ретельної оцінки співвідношення користь/ризик.

Немає достатнього клінічного досвіду щодо безпечного застосування препарату Табекс® дітям (віком до 18 років) і літнім людям (віком понад 65років), тому не рекомендується його застосування цим вікових групам.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Застосування лікарського засобу протипоказане у період вагітності або годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Застосування препарату Табекс® зазвичай не впливає на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Враховуючи, що у чутливих пацієнтів при застосуванні препарату зрідка можуть виникати побічні реакції (сонливість, запаморочення) під час прийому препарату, на початку лікування слід утриматися від керування транспортними засобами або роботи з іншими механізмами.

Спосіб застосування та дози.

Дорослі

Лікарський засіб застосовувати за такою схемою: з 1-го по 3-й день - по 1 таблетці кожні 2години (6таблеток на добу). Водночас поступово зменшувати кількість випалених сигарет. Якщо результат незадовільний, лікування припиняється і може бути поновлене через 2-3 місяці. При позитивному ефекті лікування продовжувати за такою схемою:

з 4-го по 12-й день - по 1 таблетці кожні 2,5 години (5 таблеток на добу);

з 13-го по 16-й день - по 1 таблетці кожні 3 години (4 таблетки на добу);

з 17-го по 20-й день - по 1 таблетці кожні 5 годин (3 таблетки на добу);

з 21-го по 25-й день - по 1-2 таблетки на добу.

Таблетки приймати цілими, запиваючи достатньою кількістю рідини.

Остаточне припинення паління має статися до п’ятого дня від початку лікування. Після завершення курсу лікування пацієнту слід проявити волю і не дозволяти собі палити жодної сигарети.

Тривалість лікування (за схемою).

Пацієнти віком від 65 років

Не рекомендується застосовувати препарат цій віковій групі пацієнтів.

Діти.

Не застосовувати дітям.

Передозування.

Симптоми передозування: нудота, блювання, рясне потовиділення, тремор, порушення зору, загальна слабкість, тахікардія, клонічні судоми, параліч дихання.

Лікування: промивання шлунка; якщо пацієнт знаходиться при свідомості - інфузійне введення водно-сольових розчинів; застосування протисудомних препаратів, кардіотонічних, аналептичних та інших симптоматичних засобів. Спостерігати за диханням, артеріальним тиском і частотою серцевих скорочень.

Побічні реакції.

Препарат зазвичай добре переноситься. Рідко можливе виникнення побічних ефектів від слабкої до помірної вираженості. Більшість із них проявляються на початку лікування та зникають у ході лікування. Найчастіше вони пов’язані з відмовою від паління та виявляються запамороченням, головним болем та безсонням.

З боку ендокринної системи:посилене потовиділення, зниження маси тіла.

З боку нервової системи: головний біль, запаморочення, безсоння, сонливість, підвищена дратівливість.

З боку серця: тахікардія, пальпітації.

З боку судин: незначне підвищення артеріального тиску.

З боку дихальної системи, органів грудної клітки та середостіння: диспное.

З боку шлунково-кишкового тракту: зміна смакових відчуттів і апетиту, сухість у роті, біль у животі, нудота, запор, діарея, болі у верхній частині живота, диспепсія, блювання.

З боку скелетно-м’язової системи та сполучної тканини: міалгії.

Загальні порушення: біль у грудній клітці.

Термін придатності.

2 роки.

Умови зберігання.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Зберігати в оригінальній упаковці для захисту від вологи, при температурі не вище 25 °С.

Упаковка.

20 таблеток, вкритих оболонкою, у блістері з ПВХ/ПЕ/ПВдХ плівки і алюмінієвої фольги. 5блістерів у картонній пачці.

Категорія відпуску.

Без рецепта.

Виробники.

Дозвіл на випуск серії:

АТ «Софарма».

ПАТ «Вітаміни».

Місцезнаходження виробників та їхні адреси місць провадження діяльності.

АТ «Софарма»

вул. Ілієнське шосе, 16, Софія, 1220, Болгарія.

ПАТ «Вітаміни»

Україна, 20300, Черкаська обл., м. Умань, вул. Ленінської Іскри, 31.


ИНСТРУКЦИЯ

по медицинскому применению лекарственного средства

ТАБЕКС®

(TABEX®)

Состав:

действующее вещество:цитизин;

1 таблетка, покрытая оболочкой, содержит цитизина 1,5 мг;

вспомогательные вещества: целлюлоза порошкообразная, кальция сульфат дигидрат, кремния диоксид коллоидный безводный, магния стеарат;

пленочное покрытие: опадрай ІІ коричневый 85G 265001 [частично гидролизованный поливиниловый спирт, титана диоксид (Е 171), макрогол 4000, лецитин, тальк, железа оксид желтый (Е172), железа оксид красный (Е 172), железа оксид черный (Е 172)].

Лекарственная форма. Таблетки, покрытые оболочкой.

Блок-схема: подготовка: SОсновные физико-химические свойства:круглые двояковыпуклые таблетки, покрытые оболочкой, диаметром 5,5 мм, с гравировкой на одной стороне таблетки, бежевого цвета.

Фармакотерапевтическая группа.

Лекарственные средства, применяющиеся при никотиновой зависимости.

Код АТС  N07B А04.

Фармакологические свойства.

Механизм действия.

Цитизин - алкалоид, который получают из растенияCytisus Laburnum

Имеет химическую структуру, сходную с таковой никотина и лобелина. Селективно и конкурентно связывается с рецепторами, обладая частичной агонистической активностью в отношении никотиновых ацетилхолиновых рецепторов и, в частности, высокой аффинностью к подтипу α4β2. Таким образом, предотвращает связывание никотина с α4β2-рецепторами и стимуляцию центральной мезолимбической дофаминовой системы, связанной с механизмами никотиновой зависимости, благодаря способности никотина активировать эти рецепторы.

Фармакодинамика

Эффект лекарственного средства заключается в возбуждении ганглиев вегетативной нервной системы, возбуждении дыхания рефлекторным путем, выделении адреналина из медуллярной части надпочечников, повышении артериального давления. Механизм действия цитизина близок к механизму действия никотина, но с намного меньшей токсичностью и большим терапевтическим эффектом. Цитизин конкурентно подавляет взаимодействие никотина с соответствующими рецепторами, что приводит к постепенному уменьшению и исчезновению никотиновой зависимости.

Фармакокинетика.

Всасывание: цитизин быстро всасывается из желудочно-кишечного тракта после его перорального применения. Максимальная плазменная концентрация 15,55 нг/мл достигается в пределах 0,92 часа.

Распределение: нет данных об объеме распределения у людей.

Биотрансформация и выведение: цитизин не метаболизируется в организме. До 64% примененной дозы выводится в неизмененном виде с мочой в пределах 24 часов. Период полувыведения составляет приблизительно 4 часа. Среднее время удержания цитизина в организме составляет приблизительно 6 часов.

Клинические характеристики.

Показания.

При хроническом никотинизме - для отвыкания от курения.

Противопоказания

Повышенная чувствительность к активному или к любому из вспомогательных веществ, острый инфаркт миокарда, нестабильная стенокардия, сердечная аритмия, недавно перенесенное цереброваскулярное заболевание, атеросклероз, тяжелая артериальная гипертензия, беременность и кормление грудью.

Взаимодействие с другими лекарственными средствами и другие виды взаимодействий.

При табакокурении наблюдается повышенная активность CYP1A2. После прекращения табакокурения активность этого изофермента может уменьшиться, что может вызвать увеличение плазменных концентраций лекарственных препаратов, которые метаболизируются CYP1A2, как например теофиллин, ропинирол, клозапин и оланзапин. В этих случаях могут усилиться их побочные действия, так как эти лекарственные препараты обладают малой терапевтической широтой.

При одновременном применении препарата Табекс® с холиномиметиками и антихолинэстеразными лекарственными средствами возможно усиление холиномиметических побочных действий.

Одновременное применение с антигиперлипидемическими лекарственными препаратами (статинами) повышает риск появления миалгии.Одновременное применение препарата Табекс® с антигипертензивными лекарственными препаратами может ослабить их эффект.

Особенности применения.

Табекс® необходимо применять только в случае, когда пациент намеревается серьезно отказаться от курения. Применение препарата и одновременное курение могут привести к усилению побочных действий никотина (к никотиновой интоксикации).

Нет достаточного клинического опыта применения препарата Табекс® больным с ишемической болезнью сердца, сердечной недостаточностью, артериальной гипертензией, цереброваскулярными заболеваниями, облитерирующими артериальными заболеваниями, гипертиреоидизмом, пептической язвой желудка, сахарным диабетом, почечной или печеночной недостаточностью. Этим категориям больных препарат следует назначать только после тщательной оценки врачом соотношения польза/риск.

Из-за отсутствия соответствующих исследований по безопасности применения препарата пациентам с некоторыми формами шизофрении, пациентам с хромаффинными опухолями надпочечника и гастроэзофагеальной рефлюксной болезнью возможно только после тщательной оценки соотношения польза/риск.

Нет достаточного клинического опыта относительно безопасного применения препарата Табекс® детям (младше 18 лет) и пожилым людям (старше 65 лет), поэтому не рекомендуется его применение этим возрастным группам.

Применение в период беременности или кормления грудью.

Применение лекарственного средства противопоказано в период беременности или кормления грудью.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом или другими механизмами.

Применение препарата Табекс® обычно не влияет на скорость реакции при управлении автотранспортом или работе с другими механизмами.

Учитывая, что у чувствительных пациентов при применении препарата изредка могут возникать побочные реакции (сонливость, головокружение) во время приема препарата, в начале лечения следует воздержаться от управления транспортными средствами или работы с другими механизмами.

Способ применения и дозы.

Взрослые

Лекарственное средство применять по следующей схеме: с 1-го по 3-й день - по 1 таблетке каждые 2часа (6таблеток в сутки). В то же время постепенно уменьшать количество выкуренных сигарет. Если результат неудовлетворительный, лечение прекращается и может быть возобновлено через 2-3 месяца. При положительном эффекте лечение продолжать по следующей схеме:

с 4-го по 12-й день - по 1 таблетке каждые 2,5 часа (5 таблеток в сутки);

с 13-го по 16-й день - по 1 таблетке каждые 3 часа (4 таблетки в сутки);

с 17-го по 20-й день - по 1 таблетке каждые 5 часов (3 таблетки в сутки);

с 21-го по 25-й день - по 1-2 таблетки в сутки.

Таблетки принимать целыми, запивая достаточным количеством жидкости.

Окончательное прекращение курения должно произойти к пятому дню с начала лечения. После завершения курса лечения пациент должен проявить волю и не разрешать себе выкуривать ни одной сигареты.

Продолжительность лечения (согласно схеме).

Пациенты старше 65-летнего возраста

Не рекомендуется применять препарат этой возрастной группе пациентов.

Дети.

Не применять детям.

Передозировка.

Симптомы передозировки: тошнота, рвота, обильное потоотделение, тремор, нарушение зрения, общая слабость, тахикардия, клонические судороги, паралич дыхания.

Лечение: промывание желудка; если пациент находится в сознании - инфузионное введение водно-солевых растворов; применение противосудорожных препаратов, кардиотонических, аналептических и других симптоматических средств. Наблюдать за дыханием, артериальным давлением и частотой сердечных сокращений.

Побочные реакции.

Препарат обычно хорошо переносится. Редко возможно возникновение побочных эффектов от слабой до умеренной выраженности. Большинство из них проявляются в начале лечения и исчезают в ходе лечения. Чаще всего они связаны с отказом от табакокурения и проявляются головокружением, головной болью и бессонницей.

Со стороны эндокринной системы:усиленное потоотделение, снижение массы тела.

Со стороны нервной системы: головная боль, головокружение, бессонница, сонливость, повышенная раздражительность.

Со стороны сердца: тахикардия, пальпитации.

Со стороны сосудов: незначительное повышение артериального давления.

Со стороны дыхательной системы, органов грудной клетки и средостения: диспноэ.

Со стороны желудочно-кишечного тракта: изменение вкусовых ощущений и аппетита, сухость во рту, боль в животе, тошнота, запор, диарея, боли в верхней части живота, диспепсия, рвота.

Со стороны скелетно-мышечной системы и соединительной ткани: миалгии.

Общие расстройства: боли в грудной клетке.

Срок годности.

2 года.

Условия хранения.

Хранить в недоступном для детей месте.

Хранить в оригинальной упаковке для защиты от влаги, при температуре не выше 25 °С.

Упаковка.

20 таблеток, покрытых оболочкой, в блистере из ПВХ/ПЭ/ПВдХ пленки и алюминиевой фольги.

5 блистеров в картонной пачке.

Категория отпуска.

Без рецепта.

Производители.

Разрешение на выпуск серии:

АО «Софарма».

ПАО «Витамины».

Местонахождение производителей и их адреса мест осуществления деятельности.

АО «Софарма»

ул. Илиенское шоссе, 16, София, 1220, Болгария.

ПАО «Витамины»

Украина, 20300, Черкасская область, г. Умань, ул. Ленинской Искры, 31.

 

На сайті наведено виключно офіційні оновлені інструкції без перекладів та скорочень.

Інформація про лікарські засоби представлена на сайті для ознайомлення, не є приводом для самолікування та не є рекламою лікарських засобів.

Важливо! До кожного лікарського засобу, який ви купуєте, обов’язково має додаватися інструкція про застосування лікарського засобу.

Тримайте всі інструкції до препаратів Домашньої аптечки під рукою – завантажуйте мобільний додаток Ліки Контроль БЕЗКОШТОВНО

 appStore2 images