ЛІКИ З НАЦПЕРЕЛІКУ – БЕЗОПЛАТНІ ДЛЯ КОЖНОГО ПАЦІЄНТА ЛІКАРНІ

Нацперелік відкриває рівний і справедливий доступ пацієнтів до базового ефективного лікування хвороб, які є пріоритетними для України.


Національний перелік основних лікарських засобів – це гарантія безоплатного базового лікування громадянам країни.


У НАЦПЕРЕЛІК ВКЛЮЧЕНІ ЛІКИ ВІД:

  • пріоритетних для України захворювань та станів
  • захворювань, щодо яких держава встановила соціальні гарантії

ЯКІ ЛІКИ Є В НАЦПЕРЕЛІКУ?

  • ефективні (що доведено дослідженнями високого рівня доказовості)
  • безпечні

Держава гарантуватиме лікування цими основними препаратами, чия ефективність,  безпека і терапевтична дія доведена у світі. 

Україна переходить на нову модель забезпечення пацієнтів ліками при стаціонарному лікуванні – і ключовим елементом цієї моделі є новий Національний перелік. Національний перелік визначає, які ліки мають бути закуплені та надані пацієнту у першу чергу.

Відновлюється принцип рівності доступу пацієнтів до забезпечення ліками за державні кошти. Кожен пацієнт отримає більший доступ до лікарських засобів відповідно до потреби, а також фінансовий захист з боку держави у разі необхідності лікування. Це означає збільшення тривалості та якості життя українців.


Якщо в лікарні

ви не отримали ліки, що входять в Нацперелік.

Ви можете звернутися зі скаргою до головного лікаря закладу і керівництва відповідного департаменту охорони здоров’я, додавши перелік лікарських засобів, у яких було відмовлено, та копію призначення лікаря.


Перевірити наявність лікарських засобів у вашій лікарні 


Дізнатись більше про Національний перелік основних лікарських засобів