ХОЛОСАС

Зображення завантаження мобільного додатку Ліки Контроль
Всі інструкції в кишені.
Завантажуйте Ліки Контроль
безкоштовно

Перегляньте наш каталог ліків, в якому 100% зареєстрованих лікарських засобів в Україні!

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

                                

ХОЛОСАС

Склад:

діюча речовина: екстракт шипшини рідкий;

1 г сиропу (що відповідає 0,7 мл) містить екстракт шипшини рідкий (Fructis Rosae) (1:0,7) (екстрагент: вода очищена) з кислотністю не менше 3,5 % у перерахуванні на кислоту
яблучну – 0,4 г;

допоміжна речовина: цукор.

Лікарська формаСироп.

Основні фізико-хімічні властивості:густа сиропоподібна рідина темно-коричневого кольору зі специфічним запахом.

Фармакотерапевтична група

Засоби, що застосовуються при біліарній патології. Код АТС  А05А Х.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка

Дія лікарського засобу Холосас пов’язана з впливом комплексу компонентів, що входять до складу плодів шипшини, в тому числі таких, як вітаміни В1, В2, С, Е, К, РР, провітамін А, цукор – 14–16 %, яблучна і лимонна кислоти, флавоноїди, пектини – 25 %, ефірні олії, декстрин, ванілін, лецитин, солі К, Са, Fе, Мg.

Холосас підвищує функціональну здатність печінки, збільшує секрецію жовчі, збільшує вміст в жовчі холатів, зменшує в’язкість жовчі. Жовчогінна дія препарату зумовлена вмістом флавоноїдів. Екстракт шипшини має також вплив і на інші функції організму: нормалізує і стимулює секрецію залоз шлунка, підвищує ферментативну активність шлункового соку, посилює перистальтику кишечника при його атонії. Також сприяє протизапальній дії за рахунок вмісту аскорбінової кислоти (вітаміну С).

Завдяки наявності в плодах шипшини органічних кислот і пектинів Холосас виявляє діуретичну дію.

Органічні кислоти у складі лікарського засобу Холосас (яблучна, лимонна) збуджують діяльність слинних залоз, впливають на виділення жовчі і панкреатичного соку, покращують апетит і травлення, сприяють зниженню гнильних процесів в організмі.

Аскорбінова кислота екстракту шипшини виявляє антисклеротичну і протизапальну дію, активізує ферментні системи і окисно-відновні процеси в організмі, позитивно впливає на вуглеводний обмін і посилює регенерацію тканин, підвищує опірність організму до несприятливих факторів навколишнього середовища.

Клінічні характеристики

Показання.

Як допоміжний засіб при хронічних некалькульозних холециститах, холангітах, хронічних гепатитах; при С- та Р-гіповітамінозах; при медикаментозних та алкогольних інтоксикаціях.

Протипоказання.

Підвищена індивідуальна чутливість до компонентів лікарського засобу. Обтурація жовчовивідних шляхів, калькульозний холецистит, тромбофлебіт і схильність до нього, недостатність кровообігу, ендокардит, декомпенсований цукровий діабет, тяжкі захворювання нирок.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Не вимагає виключення зі схеми комплексного лікування інших лікарських засобів.
При спазмах жовчовивідних шляхів показані спазмолітичні та атропіноподібні препарати. При гострих запальних процесах у жовчовивідних шляхах та жовчному міхурі призначати сумісно з антимікробними засобами.

У разі необхідності одночасного застосування будь-яких інших лікарських засобів слід проконсультуватися з лікарем.

Особливості застосування.

З обережністю застосовувати хворим на цукровий діабет (препарат містить цукор), а також пацієнтам, схильним до тромбоутворення та до розвитку алергічних реакцій.

Якщо у пацієнта встановлена непереносимість деяких цукрів, йому слід проконсультуватися з лікарем, перш ніж приймати цей лікарський засіб.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

З обережністю препарат призначати у період вагітності або годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Особливих застережень немає.

Спосіб застосування та дози.

Холосас приймати внутрішньо за 30 хв до їди. Дорослим та дітям віком від 14 років – по 5 мл (1 чайна ложка) 2–3 рази на добу. Дітям віком від 3 до 6 років – по 1,25 мл (  чайної ложки) 2–3 рази на добу; віком від 6 до 14 років – по 2,5 мл (  чайної ложки) 2–3 рази на добу.

Дітям препарат застосовувати за призначенням лікаря.

Тривалість застосування визначається лікарем індивідуально та залежить від характеру і вираженості захворювання та супутньої терапії.

Діти.

Дітям віком до 3 років препарат не застосовувати. Дітям віком від 3 років рекомендується застосовувати лікарський засіб за призначенням лікаря.

Передозування.

Довготривале застосування препарату може спровокувати розвиток неінфекційної жовтяниці.

Побічні реакції.

Можливі алергічні реакції, у тому числі гіперемія, висипання, свербіж, набряк шкіри, печія. У разі виникнення будь-яких незвичних реакцій слід припинити прийом препарату та звернутись до лікаря.

Термін придатності.3 роки.

Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання.

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 ºС.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка.

По 130 г у банках у пачках; по 130 г або 250 г у флаконах у пачках.

По 130 г у банках без пачки; по 130 г або 250 г у флаконах без пачки.

Категорія відпуску.

Без рецепта.

Виробник.

ПАТ «ВІТАМІНИ».

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності.

20300, Україна, Черкаська обл., м. Умань, вул. Ленінської Іскри, 31.


ИНСТРУКЦИЯ

для медицинского применения лекарственного средства

ХОЛОСАС

Состав:

действующее вещество: экстракт шиповника жидкий;

1 г сиропа (что соответствует 0,7 мл) содержит экстракт шиповника жидкий (Fructis Rosae) (1:0,7) (экстрагент: вода очищенная) с кислотностью не менее 3,5 % в пересчете на кислоту яблочную – 0,4 г;

вспомогательное вещество: сахар.

Лекарственная форма. Сироп.

Основные физико-химические свойства: густая сиропообразная жидкость темно-коричневого цвета со специфическим запахом.

Фармакотерапевтическая группа.

Средства, которые применяются при билиарной патологии. Код АТС  А05А Х.

Фармакологические свойства.

Фармакодинамика.

Действие лекарственного средства Холосас связано с влиянием комплекса компонентов, входящих в состав плодов шиповника, в том числе таких, как витамины В1, В2, С, Е, К, РР, провитамин А, сахар – 14–16 %, яблочная и лимонная кислоты, флавоноиды, пектины – 25 %, эфирные масла, декстрин, ванилин, лецитин, соли К, Са, Fe, Мg.

Холосас повышает функциональную способность печени, увеличивает секрецию желчи, увеличивает содержание в желчи холатов, уменьшает вязкость желчи. Желчегонное действие препарата обусловлено содержанием флавоноидов. Экстракт шиповника имеет также влияние и на другие функции организма: нормализует и стимулирует секрецию желез желудка, повышает ферментативную активность желудочного сока, усиливает перистальтику кишечника при его атонии. Также способствует противовоспалительному действию за счет содержания аскорбиновой кислоты (витамина С).

Благодаря наличию в плодах шиповника органических кислот и пектинов Холосас оказывает диуретическое действие.

Органические кислоты в составе лекарственного средства Холосас (яблочная, лимонная) возбуждают деятельность слюнных желез, влияют на выделение желчи и панкреатического сока, улучшают аппетит и пищеварение, способствуют снижению гнилостных процессов в организме.

Аскорбиновая кислота экстракта шиповника оказывает антисклеротическое и противовоспалительное действие, активизирует ферментные системы и окислительно-восстановительные процессы в организме, положительно влияет на углеводный обмен и усиливает регенерацию тканей, повышает сопротивляемость организма к неблагоприятным факторам окружающей среды.

Клинические характеристики.

Показания.

Как вспомогательное средство при хронических некалькулезных холециститах, холангитах, хронических гепатитах; при С- и Р-гиповитаминозах; при медикаментозных и алкогольных интоксикациях.

Противопоказания.

Повышенная индивидуальная чувствительность к компонентам лекарственного средства. Обтурация желчевыводящих путей, калькулезный холецистит, тромбофлебит и склонность к нему, недостаточное кровообращение, эндокардит, декомпенсированный сахарный диабет, тяжелые заболевания почек.

Взаимодействие с другими лекарственными средствами и другие виды взаимодействий

Не требует исключения из схемы комплексного лечения других лекарственных средств.

При спазмах желчевыводящих путей показаны спазмолитические и атропиноподобные препараты. При острых воспалительных процессах в желчевыводящих путях и желчном пузыре назначать совместно с противомикробными средствами.

В случае необходимости одновременного применения каких-либо других лекарственных средств необходимо проконсультироваться с врачом.

Особенности применения.

С осторожностью применять больным сахарным диабетом (препарат содержит сахар), а также пациентам, склонным к тромбообразованию и к развитию аллергических реакций.

Если у пациента установлена непереносимость некоторых сахаров, ему следует проконсультироваться с врачом, прежде чем принимать это лекарственное средство.

Применение в период беременности или кормления грудью .

С осторожностью препарат назначать в период беременности или кормления грудью.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом или другими механизмами.

Особых предостережений нет.

Способ применения и дозы

Холосас принимать внутрь за 30 минут до еды. Взрослым и детям с 14 лет – по 5 мл (1 чайная ложка) 2–3 раза в сутки. Детям с 3 до 6 лет – по 1,25 мл (  чайной ложки) 2–3 раза в сутки;
с 6 до 14 лет – по 2,5 мл (  чайной ложки) 2–3 раза в сутки.

Детям препарат применять по назначению врача.

Длительность применения определяется врачом индивидуально и зависит от характера и выраженности заболевания и сопутствующей терапии.

Дети.

Детям до 3 лет препарат не применять. Детям с 3 лет рекомендуется применять лекарственное средство по назначению врача.

Передозировка.

Длительное применение препарата может спровоцировать развитие неинфекционной желтухи.

Побочные реакции.

Возможны аллергические реакции, в том числе гиперемия, высыпание, зуд, отек кожи, изжога. В случае возникновения каких-либо необычных реакций следует прекратить прием препарата и обратиться к врачу.

Срок годности.3 года.

Не применять препарат после окончания срока годности, указанного на упаковке.

Условия хранения.

Хранить в оригинальной упаковке при температуре не выше 25 °С.

Хранить в недоступном для детей месте.

Упаковка.

По 130 г в банках в пачках; по 130 г или 250 г во флаконах в пачках.

По 130 г в банках без пачки; по 130 г или 250 г во флаконах без пачки.

Категория отпуска.

Без рецепта.

Производитель.

ПАО «ВИТАМИНЫ».

Местонахождение производителя и его адрес места осуществления деятельности.

20300, Украина, Черкасская обл., г. Умань, ул. Ленинской Искры, 31.