ВЕНІТАН®

Зображення завантаження мобільного додатку Ліки Контроль
Всі інструкції в кишені.
Завантажуйте Ліки Контроль
безкоштовно

Перегляньте наш каталог ліків, в якому 100% зареєстрованих лікарських засобів в Україні!

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

ВЕНІТАН ®

( VENITAN ® )

Склад:

діюча речовина:β-есцин;

1 г гелю містить β-есцину 10 мг;

допоміжні речовини:метилпарагідроксибензоат (Е 218), натрію гідроксид, карбомери, пропіленгліколь, полоксамер, вода очищена.

Лікарська формаГель.

Основні фізико-хімічні властивості:безбарвний або злегка опалесціюючий прозорий гомогенний гель з характерним запахом.

Фармакотерапевтична група

Ангіопротектори. Капіляростабілізуючі засоби. Код АТС  С05С Х03.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка

Венітан®, гель, містить β-есцин. Есцин - це природна суміш тритерпенових сапонінів, отриманих з насіння кінського каштана (Aesculus hippocastanum L .), які мають протинабрякові, венотонізуючі властивості і протизапальну активність. Крім того, есцин діє на початковій стадії запального процесу, яка пов’язана з підвищеною мембранною і капілярною проникністю і продукуванням ексудату у прилеглі тканини.

Есцин проявляє антисеротоніновий та антигістамінний ефект.

Есцин інгібує активність простагландин-синтетази. Цей фермент необхідний для утворення простагландинів, які відіграють важливу роль у механізмі запалення.

Есцин запобігає зниженню вмісту аденозинтрифосфорної кислоти (АТФ) в ендотеліальних клітинах і підвищує активність фосфоліпази А2, ферменту, що відповідає за вивільнення попередників медіаторів запалення.

Есцин знижує активність лізосомальних ферментів, які розщеплюють протеоглікани у стінках капілярів. Це збільшує резистентність капілярів, знижує їхню проникність, зменшуючи таким чином кількість ексудату та утворення набряків.

Фармакокінетика

Дані відсутні.

Клінічні характеристики

Показання.

Варикозне розширення вен, набряки ніг і больові відчуття, пов’язані з венозною недостатністю, посттравматичні гематоми і гематоми після ін’єкцій та інфузій.

Протипоказання.

Підвищена чутливість до компонентів лікарського засобу, ушкодження шкіри (наприклад, опіки, екзема, відкриті рани).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Невідома. Не рекомендується застосовувати гель на одній ділянці шкіри разом з іншими засобами для місцевого застосування.

Особливості застосування.

Не наносити гель на запалену шкіру, відкриті рани та слизові оболонки. Не втирати при нанесенні. При виникненні запалення шкіри, тромбофлебіту, сильного болю, раптового набряку однієї або обох ніг, серцевої або ниркової недостатності слід негайно звернутися до лікаря. При раптовій появі виражених симптомів венозної недостатності (набряк, зміна кольору шкіри, відчуття напруження та біль), особливо на одній кінцівці, слід виключити тромбоз вен нижніх кінцівок.

Застосування гелю при варикозному захворюванні вен не замінює інших профілактичних або лікувальних заходів (наприклад, носіння підтримуючих еластичних панчіх, обливання холодною водою).

Запобігати потраплянню гелю в очі та на слизові оболонки. Старанно мити руки після кожного нанесення гелю.

Гель містить метилпарагідроксибензоат (Е 218), який може спричинити алергічну реакцію (у тому числі відстрочену), а у виняткових випадках - бронхоспазм, та пропіленгліколь, здатний спричинити подразнення шкіри.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Через відсутність відповідних даних гель Венітан® не слід застосовувати у період вагітності або годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Не впливає.

Спосіб застосування та дози.

Гель наносити тонким шаром на ушкоджену ділянку шкіри та навколо неї 2˗3 рази на добу.

Не втирати.

При варикозному розширенні вен рекомендується одночасне застосування додаткових профілактичних або лікувальних заходів, наприклад компресійної терапії (еластичний бандаж, еластичні панчохи, пов’язки).

Тривалість лікування залежить від вираженості терапевтичного ефекту. Якщо після 14 днів терапії покращання не настає, слід звернутися до лікаря.

Діти.

Досвіду застосування лікарського засобу дітям (до 18 років) недостатньо, тому не рекомендується застосовувати його пацієнтам цієї вікової категорії.

Передозування.

Немає повідомлень щодо передозування.

Побічні реакції

Для опису частоти побічних реакцій використана така класифікація: дуже часто (³ 1/10), часто (³ 1/100, < 1/10), нечасто (³ 1/1000, < 1/100), рідко (³ 1/10000, < 1/1000), дуже рідко (< 1/10000), частота невідома (отримані дані не дають змоги оцінити частоту).

З боку шкіри та підшкірної тканини: рідко можливі реакції гіперчутливості, включаючи дерматит, у тому числі алергічний, шкірні висипи, свербіж, еритему, відчуття печіння шкіри, бронхоспазм. У разі виникнення таких реакцій необхідно припинити застосування препарату та звернутися до лікаря.

Термін придатності.2 роки.

Умови зберігання.

Зберігати при температурі не вище 25 °С.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка.

По 50 г у тубі; по 1 тубі в картонній коробці.

Категорія відпуску.Без рецепта.

Виробник.

Салютас Фарма ГмбХ.

Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності.

Виробнича дільниця в Остерведінгені, Ланге Герен 3, Сюлзеталь, ОТ Остерведінген, Саксонія-Ангальт, 39171, Німеччина.