ТРАМАДОЛ КАЛЦЕКС

Зображення завантаження мобільного додатку Ліки Контроль
Всі інструкції в кишені.
Завантажуйте Ліки Контроль
безкоштовно

Перегляньте наш каталог ліків, в якому 100% зареєстрованих лікарських засобів в Україні!

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

ТРАМАДОЛ КАЛЦЕКС

( TRAMADOL KALCEKS )

Склад:

діюча речовина:tramadol;

2 мл розчину (1 ампула) містить трамадолу гідрохлориду 100 мг;

допоміжні речовини: натрію ацетату тригідрат, вода для ін’єкцій.

Лікарська форма Розчин для ін’єкцій.

Основні фізико-хімічні властивості: прозора безбарвна рідина.

Фармакотерапевтична група

Аналгетики. Опіоїди. Код АТС  N02A X02.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка

Трамадол є опіоїдним знеболювальним засобом центральної дії. Це неселективний чистий агоніст мю-, дельта- та каппа-рецепторів із більшою афінністю до мю-рецепторів. Інші механізми забезпечення знеболюючої дії ‒ інгібування зворотного захоплення норадреналіну в нейронах і збільшення вивільнення серотоніну.

Трамадол володіє протикашльовою дією. На відміну від морфіну, у трамадолу в знеболювальних дозах, навіть у широкому діапазоні, немає пригнічувальної дії на дихання. Також менший вплив виявляється на моторику шлунково-кишкового тракту. Дія на серцево-судинну систему швидше незначна. Повідомлялося, що ефективність трамадолу становить від 1/10 до 1/6 від ефективності морфіну.

Фармакокінетика

Після внутрішньом’язового введення у людей трамадол швидко і повністю всмоктується, досягаючи максимальної концентрації у плазмі (Cmax) крові через 45 хвилин; біодоступність становить майже 100 %.

Трамадол володіє високою афінністю до тканин (Vd, β = 203±40 л). Зв'язок з протеїнами плазми ‒ приблизно 20 %.

Трамадол долає гематоенцефалічний і плацентарний бар'єри. У грудному молоці виявляється дуже незначна кількість трамадолу та його О-дезметілпохідних (відповідно 0,1 % і 0,02 % від застосованої дози).

Інгібування ізоензимів CYP3A4 і/або CYP2D6, залучених до биотрансформації трамадолу, може впливати на концентрацію у плазмі крові трамадолу або його активного метаболіту. На даний час про клінічно значущу взаємодію не повідомлялось.

Трамадол та його метаболіти майже повністю виводяться нирками. Кумулятивне виведення з сечею становить 90 % від загальної радіоактивності застосованої дози. Напівперіод елімінації  t1/2, β, незалежно від способу введення,  становить приблизно  6 годин.  У  пацієнтів  віком  від  75 років він може збільшитися приблизно в 1,4 рази. У пацієнтів з цирозом печінки напівперіод елімінації становив 13,3±4,9 години у трамадолу та 18,5±9,4 години у О-дезамінотрамадолу, у виняткових випадках ‒ відповідно 22,3 години і 36 годин. У пацієнтів з нирковою недостатністю (кліренс креатиніну <5 мл/хв) ці показники були відповідно 11±3,2 години та 16,9±3 години, у виняткових випадках ‒ відповідно 19,5 години і 43,2 години.

В організмі людини трамадол метаболізується в основному шляхом N- та О-деметилування, а також шляхом кон'югації продуктів О-деметилування з глюкуроновою кислотою. Фармакологічно активним є тільки О-дезметилтрамадол. Серед інших метаболітів у кількісному відношенні існують значні індивідуальні відмінності. На даний час в сечі визначають 11 метаболітів.

У діапазоні терапевтичних доз трамадол володіє лінійним фармакокінетичним профілем. Зв'язок концентрації у плазмі крові знеболювальним ефектом залежить від дози, однак в окремих випадках ‒ з великим відхиленням. Концентрація у плазмі 100-300 нг/мл зазвичай є ефективною.

Клінічні характеристики

Показання.

Для зменшення помірного та сильного болю.

Протипоказання

Підвищена чутливість до трамадолу гідрохлориду або до інших компонентів препарату.

Гостре отруєння алкоголем, снодійними препаратами, знеболювальними засобами, опіоїдними або іншими психотропними препаратами.

Одночасне застосування інгібіторів моноамінооксидази (МАО) або період їх застосування останні 14 днів.

Епілепсієя, що не контролюється лікуванням.

Під час терапії припинення вживання наркотиків.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Трамадол Калцекс не можна застосовувати разом з інгібіторами МАО (див. розділ «Протипоказання»). У пацієнтів, які отримували лікування інгібіторами МАО протягом 14 днів до початку застосування опіоїду петидину, спостерігалася небезпечна для життя взаємодія, яка зачіпає центральну нервову систему (ЦНС), дихальну і серцеву функції і функцію кровообігу. Аналогічну взаємодію з інгібіторами МАО не можна виключати і в разі застосування трамадолу.

При одночасному або попередньому застосуванні циметидину (інгібітор ферментів) у зв'язку з отриманими фармакокінетичними результатами клінічно значуща взаємодія не очікується.

При одночасному або попередньому застосуванні карбамазепіну (індуктор ферментів), може зменшитися знеболювальний ефект і скоротитися час його дії.

Одночасне застосування Трамадолу Калцекс та інших препаратів, що пригнічують центральну нервову систему, в тому числі алкоголю, може посилити вплив на ЦНС.

Трамадол може спричиняти судоми і посилити вплив селективних інгібіторів зворотного захоплення серотоніну (СІЗЗС), інгібіторів зворотного захоплення серотоніну норадреналіну (ІОЗСН), трициклічних антидепресантів, антипсихотичних засобів та інших препаратів, що знижують судомний поріг (наприклад, бупропіону, міртазапіну, тетрагідроканнабінолу), спричиняючи судоми. Одночасне терапевтичне застосування трамадолу та серотонінергічних засобів, наприклад, селективних інгібіторів зворотного захоплення серотоніну (СІЗЗС), інгібіторів зворотного захоплення серотоніну-норепінефріну (ІОЗСН), інгібіторів МАО (див. «Протипоказання»), трициклічних антидепресантів і міртазапіну може спричинити токсичність серотоніну. Ознаками серотонінового синдрому можуть бути: спонтанні клонічні судоми, індукований або очний міоклонус з порушенням або пітливістю, тремор і гіперрефлексія, гіпертонія і температура тіла > 38 °С та індукований або очний міоклонус. При припиненні застосування серотонінергічних препаратів зазвичай відбувається швидке поліпшення. Лікування залежить від виду і ступеня тяжкості симптомів.

При одночасному застосуванні трамадолу та похідних кумарину (наприклад, варфарину) слід дотримуватися обережності, оскільки повідомлялося про підвищене МНВ (міжнародне нормалізоване відношення) з вираженою кровотечею та екхімозом у деяких пацієнтів.

Інші активні речовини, що пригнічують CYP3A4, наприклад, кетоконазол і еритроміцин, можуть затримувати метаболізм трамадолу (N-деметилювання) і, можливо, метаболізм активного          О-деметильованого метаболіту. Клінічне значення цієї взаємодії не вивчено.

Застосування у небагатьох дослідженнях протиблювальних засобів селективних антагоністів 5НТз серотонінових рецепторів (ондансетрону) до або після операції збільшує потребу в трамадолі у пацієнтів з післяопераційними болями.

Особливості застосування.

При наявності опіатної залежності, травми голови, шоку, порушень свідомості незрозумілого походження, порушень дихального центру та дихальної функції або підвищеного внутрішньочерепного тиску Трамадол Калцекс можна застосовувати тільки при дотриманні особливої обережності.

Лікування пацієнтів з пригніченням дихання або при одночасному застосуванні депресантів ЦНС (див. «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій»), або при значному перевищенні рекомендованої максимальної добової дози слід проводити з обережністю, оскільки в таких ситуаціях не можна виключати можливість пригнічення дихання.

Відмічалися судоми при застосуванні трамадолу в рекомендованих дозах. Ризик може підвищитися, якщо доза трамадолу перевищує рекомендовану денну дозу (400 мг). Трамадол може збільшити ризик виникнення судомних нападів при одночасному застосуванні препаратів, що знижують судомний поріг (див. «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій»). Пацієнтам із епілепсією або схильністю до судомних нападів трамадол можна застосовувати тільки в разі крайньої необхідності.

Трамадол володіє низьким потенціалом виникнення залежності. У разі тривалого застосування може розвинутися звикання, психічна та фізична залежність. Тому, пацієнтам зі схильністю до зловживання лікарськими препаратами або схильністю до залежності від них лікування трамадолом слід проводити тільки на короткий час і під суворим медичним наглядом.

Цей препарат не призначений в якості засобу замісної терапії при опіатній залежності. Незважаючи на те, що трамадол є опіатним агонистом, він не може зменшити симптоми відміни морфію.

Під час застосування Трамадолу Калцекс не слід вживати алкоголь.

Розчин для ін'єкцій Трамадол Калцекс містить менше 1 ммоль (23 мг) натрію в 1 ампулі.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Вагітність. Трамадол долає плацентарний бар'єр. Достатніх доказів безпеки трамадолу у період вагітності у людини немає, тому трамадол не можна застосовувати вагітним.

Застосування трамадолу до або під час пологів не впливає на скоротливість матки. У новонароджених це може спричинити зміни частоти дихання, які зазвичай клінічно незначущі. Тривале застосування у період вагітності може спричинити симптоми відміни препарату у новонародженого.

Годування груддю. Близько 0,1 % від застосовуваної матір'ю дози проникає у материнське молоко. У період годування груддю застосування трамадолу не рекомендується. Після застосування разової дози трамадолу зазвичай немає необхідності переривати грудне годування дитини.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Навіть при застосуванні відповідно до вказівок трамадол може спричинити сонливість і запаморочення, таким чином, може послабити здатність реагування і управління транспортними засобами та обслуговування механізмів. Особливо це відноситься до впливу в комбінації з алкоголем і іншими психотропними речовинами.

Спосіб застосування та дози.

Застосовувати внутрішньовенно, внутрішньом'язово або підшкірно.

Дозу підбирати залежно від інтенсивності болю та індивідуальної чутливості пацієнта. Завжди слід застосовувати найменшу ефективну знеболюючу дозу. Загальна добова доза трамадолу не повинна перевищувати 400 мг (відповідає 8 мл розчину для ін'єкцій Трамадолу Калцекс). У виняткових випадках, при клінічній необхідності, лікар може призначити більш високу денну дозу.

Якщо лікар не призначив інакше, Трамадол Калцекс слід застосовувати в такий спосіб:

Дорослим  і дітям віком від 12 років:  в залежності  від  інтенсивності  болю  застосовувати      50-100 мг трамадолу (відповідає 1-2 мл розчину для ін'єкцій Трамадол Калцекс)  через  кожні      4-6 годин. Не рекомендується перевищувати максимальну денну дозу‒400 мг (4 ампули).

Дітям віком від 1 до 12 років: разова доза трамадолу становить 1-2 мг/кг маси тіла. Зазвичай слід застосовувати найменшу ефективну знеболюючу дозу. Денна доза не повинна перевищувати найменшу з цих доз ‒ 8 мг/кг маси тіла або 400 мг активної речовини.

Розчин для ін'єкцій Трамадол Калцекс не рекомендується дітям віком до 1 року.

Пацієнти літнього віку

Пацієнтам віком до 75 років, у яких клінічно не встановлена печінкова або ниркова недостатність, коригування доз зазвичай не потрібно. У пацієнтів віком від 75 років можливе уповільнене виведення препарату, тому, при необхідності, інтервали між дозами слід збільшувати індивідуально.

Ниркова недостатність/діаліз та порушення діяльності печінки

У пацієнтів з нирковою та/або печінковою недостатністю виведення трамадолу загальмовано. Рекомендується ретельно зважити необхідність збільшення інтервалу між дозами для таких пацієнтів.

Спосіб застосування

Внутрішньовенно (розчин для ін'єкцій слід вводити повільно (1 мл (50 мг трамадолу гідрохлориду) на хвилину)), внутрішньом'язово або підшкірно. Трамадол Калцекс можна також розбавляти розчином для інфузій (наприклад, 0,9 % розчином натрію хлориду або 5 % розчину глюкози) і вводити у вигляді інфузії.

Розрахунок обсягу ін'єкції:

Розрахувати повну дозу необхідного трамадолу гідрохлориду (мг): маса тіла (кг) х доза (мг/кг). Розрахувати обсяг введеного розведеного розчину (мл): повну дозу (мг) розділити на відповідну концентрацію розведеного розчину (мг/мл, див. таблицю нижче).

Розведення розчину для ін'єкцій Трамадол Калцекс:

Концентрація розведеного розчину (трамадолу гідрохлорид  мг/мл)

Трамадол Калцекс, 50 мг/мл розчин для ін’єкцій (2 мл ампула) + доданий розчинник)

25, 0 мг/мл

2мл + 2мл

16,7 мг/ мл

2мл + 4мл

12,5 мг/мл

2мл + 6мл

10,0 мг/мл

2мл + 8мл

8,3 мг/мл

2мл + 10мл

7,1 мг/мл

2мл + 12мл

6,3 мг/мл

2мл + 14мл

5,6 мг/мл

2мл + 16мл

5,0 мг/мл

2мл + 18мл

Відповідно до розрахунків, розвести вміст ампули Трамадол Калцекс, додаючи відповідний розчинник, розмішати і ввести отриманий обсяг розведеного розчину.

Тривалість застосування

Трамадол ні за яких обставин не можна застосовувати довше, ніж це необхідно. Якщо, приймаючи до уваги характер і тяжкість захворювання, необхідно тривале знеболювальне лікування трамадолом, то необхідно ретельно і регулярно контролювати стан пацієнта (при необхідності припиняючи лікування) для визначення необхідності та режиму дозування подальшого лікування.

Як відкрити ампулу:

1) Повернути ампулу кольоровою точкою до себе. Злегка постукати пальцем по верхній частині ампули, щоб розчин спустився в нижню частину ампули.

2) Використовувати обидві руки, щоб відкрити ампулу: утримуючи нижню частину ампули в одній руці, іншою рукою ‒ натиснути на верхню частину ампули в напрямку від кольорової точки (див. малюнок нижче).

Діти .

Не застосовувати дітям віком до 1 року.

Передозування.

У разі передозування трамадолу очікуються в основному такі ж симптоми, як і в разі передозування інших знеболювальних препаратів центральної дії (опіоїдів). В основному цими симптомами є міоз, блювання, серцево-судинний колапс, порушення свідомості аж до коми, судоми і пригнічення дихання, яке може спричинити зупинку дихання.

Лікування

Слід проводити загальні заходи з невідкладної допомоги. Залежно від симптомів необхідно забезпечити прохідність дихальних шляхів (можлива аспірація), дихання і кровообіг. У разі пригнічення дихання вводити антидот налоксон. У дослідженнях на тваринах виявилося, що налоксон не впливає на судоми, тому вводити внутрішньовенно діазепам.

У результаті гемодіалізу або гемофільтрації трамадол виводиться з плазми крові тільки в невеликій кількості. У зв'язку з цим у разі гострого отруєння препаратом Трамадол Калцекс застосування тільки гемодіалізу або гемофільтрації для детоксикації неприйнятно.

Побічні реакції.

Найчастіше повідомлялося про наступні побічні дії: нудота і запаморочення. Вони з'являються у більше 10 % пацієнтів.

Далі згадані побічні дії наводяться відповідно до класифікації систем органів, а також за частотою виникнення (MedDRA): дуже часто (≥1/10), часто (≥1/100 до <1/10), нечасто (≥1/1000 до <1/100), рідко (≥1/10000 до <1/1000), дуже рідко (<1/10000), з невідомої частотою (не можна визначити за наявними даними).

З боку психіки: рідко ‒ галюцинації, сплутаність свідомості, порушення сну, марення, занепокоєння і нічні кошмари.

Після застосування трамадолу можуть з'явитися психічні побічні дії, ступінь тяжкості і вид яких відрізняється індивідуально (залежно від особистісних особливостей пацієнта і тривалості лікування). Вони включають зміни настрою (в основному ейфоричний настрій, іноді дисфорія), зміни активності (зазвичай зменшення активності, іноді збільшення) і зміни когнітивних і сенсорних здібностей (наприклад, розлади процесу прийняття рішення, сприйняття).

Може виникнути залежність. Може виникнути синдром відміни препарату, подібний до того, як при припиненні застосування опіатів. Його симптомами є порушення, тривожність, нервозність, безсоння, гіперкінезія, тремор і симптоми з боку шлунково-кишкового тракту. Інші симптоми, які дуже рідко спостерігаються при припиненні застосування трамадолу: напади паніки, сильно виражена тривожність, галюцинації, шум у вухах і незвичайні симптоми з боку ЦНС (наприклад, сплутаність свідомості, кошмари, деперсоналізація, дереалізація, параноя).

З боку нервової системи: дуже часто ‒ запаморочення; часто ‒ головний біль, сонливість; рідко ‒ парестезія, тремтіння, епілептичні судоми, мимовільні скорочення м'язів, порушення координації, непритомність, порушення мовлення. Судомні напади зазвичай спостерігаються після застосування великих доз трамадолу або після одночасного застосування препаратів, що знижують судомний поріг; з невідомою частотою ‒ порушення мовлення.

З боку органів зору: рідко ‒ міоз, мідріаз, нечіткість зору.

З боку серця: нечасто -‒ брадикардія, тахікардія, тріпотіння серця.

З боку серцево-судинної системи: нечасто ‒ вплив на серцево-судинну регуляцію (серцебиття, тахікардія, постулярная гіпотензія або серцево-судинний колапс). Такі побічні дії в основному можна спостерігати при внутрішньовенному введенні або у пацієнтів, які піддаються фізичному стресу. Рідко ‒ брадикардія, підвищення артеріального тиску.

З боку дихальної системи, захворювання грудної клітки і середостіння: рідко ‒ пригнічення дихання, задишка. При значному перевищенні рекомендованих доз і одночасному застосуванні речовини, яка пригнічувала центральну нервову систему, може виникнути пригнічення дихання.

Повідомлялося про загострення астми, проте причинно-наслідковий зв'язок не встановлений.

З боку шлунково-кишкового тракту: дуже часто ‒ нудота; часто ‒ запор, сухість у роті, блювання; нечасто ‒ блювотні позиви, почуття дискомфорту у шлунково-кишковому тракті (відчуття тяжкості у шлунку, здуття), діарея.

З боку гепатобіліарної системи: дуже рідко ‒ в деяких окремих випадках підвищувався рівень ферментів печінки, що збігалося у часі з терапевтичним застосуванням трамадолу.

З боку шкіри та підшкірної тканини: часто ‒ гіпергідроз; нечасто ‒ шкірні реакції (наприклад, свербіж, висипання, кропив'янка).

З боку скелетно-м'язової та сполучної тканини: рідко ‒ м'язова слабкість.

З боку нирок і сечовивідної системи: рідко ‒ порушення сечовипускання (дизурія і затримка сечі).

Загальні порушення і реакції у місці введення: часто ‒ втома; рідко ‒ алергічні реакції (наприклад, задишка, бронхоспазм, свистяче дихання, ангіоневротичний набряк) і анафілаксія, зміни апетиту; з невідомої частотою ‒ гіпоглікемія.

Термін придатності.

4 роки.

Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання.  

Не потребує спеціальних умов зберігання. Не охолоджувати та не заморожувати.

Зберігати в недоступному для дітей місці.

Несумісність.

Розчин для ін'єкцій Трамадол Калцекс не можна змішувати (застосовувати в суміші) з розчином для ін'єкцій або інфузій, що містить диклофенак, індометацин, фенілбутазон, діазепам, мідазолам, флунитразепам і гліцерилнітрат.

Упаковка.

По 2 мл в ампулі з безбарвного скла I гідролітичного класу з маркувальними кільцями  та  з лінією або точкою розлому.

По 5 ампул у контурній чарунковій упаковці (піддоні) з полівінілхлоридної плівки.

По 2 або 20 контурних чарункових упаковок (піддонів) у пачці з картону.

Категорія відпуску.

За рецептом.

Виробник.

Виробник, який відповідає за випуск серії:

АТ «Калцекс».

Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності.

Вул. Крустпілс, 53, Рига, LV-1057, Латвія.

Заявник.

АТ «Калцекс».

Місцезнаходження заявника та/або представника заявника.

Вул. Крустпілс, 53, Рига, LV-1057, Латвія.


ИНСТРУКЦИЯ

по медицинскому применению лекарственного средства

ТРАМАДОЛ КАЛЦЕКС

( TRAMADOL KALCEKS )

Состав:

действующее вещество: tramadol;

2 мл раствора (1 ампула) содержит трамадола гидрохлорида 100 мг ;

вспомогательные вещества: натрия ацетата тригидрат, вода для инъекций.

Лекарственная форма.Раствор для инъекций.

Основные физико-химические свойства: прозрачная бесцветная жидкость.

Фармакологическая группа.Анальгетики. Опиоиды. Код АТС  N02A X02.

Фармакологические свойства.

Фармакодинамика.

Трамадол является опиоидным обезболивающим средством центрального действия. Это неселективный чистый агонист мю-, дельта- и каппа-рецепторов с большей аффинностью кмю‑рецепторам. Другие механизмы обеспечения обезболивающего действия – ингибирование обратного захвата норадреналина в нейронах и увеличение высвобождения серотонина.

Трамадол обладает противокашлевым действием. В отличие от морфина, у трамадола в обезболивающих дозах, даже в широком диапазоне, нет угнетающего действия на дыхание. Также меньшее влияние оказывается на моторику желудочно-кишечного тракта. Действие на сердечно-сосудистую систему скорее незначительно. Сообщалось, что эффективность трамадола составляет от 1/10 до 1/6 от эффективности морфина.

Фармакокинетика.

После внутримышечного введения у людей трамадол быстро и полностью всасывается, достигая максимальной концентрации в плазме (Cmax) крови спустя 45минут; биодоступность составляет почти 100%.

Трамадол обладает высокой аффинностью к тканям (Vd, β = 203±40л). Связь с протеинами плазмы ‒ приблизительно 20%.

Трамадол преодолевает гематоэнцефалический и плацентарный барьеры. Вгрудном молоке определяется очень незначительное количество трамадола иего О-дезметилпроизводных (соответственно 0,1% и 0,02% от примененной дозы).

Ингибирование изоэнзимов CYP3A4 и/или CYP2D6, вовлеченных в биотрансформацию трамадола, может влиять на концентрацию в плазме трамадола или его активного метаболита. На данное время о клинически значимом взаимодействии не сообщалось.

Трамадол и его метаболиты почти полностью выводятся почками. Кумулятивное выведение с мочой составляет 90% от общей радиоактивности примененной дозы. Полупериод элиминации t1/2,β,независимо от способа введения, составляет приблизительно 6часов. У пациентов старше 75лет он может увеличиться приблизительно в 1,4раза. У пациентов с циррозом печени полупериод  элиминации  составлял  13,3±4,9часа у трамадола и  18,5±9,4 часа у                        О-дезаминотрамадола, в исключительных случаях соответственно ‒ 22,3часа и 36часов.             У пациентов с почечной недостаточностью (клиренс креатинина <5мл/мин) эти показатели были соответственно 11±3,2часа и 16,9±3часа, в исключительных случаях ‒ соответственно 19,5часа и 43,2часа.

В организме человека трамадол метаболизируется в основном путем N- и О‑деметилирования, а также путем конъюгации продуктов О‑деметилирования с глюкуроновой кислотой. Фармакологически активным является только О‑дезметилтрамадол. Среди других метаболитов в количественном отношении существуют значительные индивидуальные различия. На данное время в моче определяют 11метаболитов.

В диапазоне терапевтических доз трамадол обладает линейным фармакокинетическим профилем. Связь концентрации в плазме крови с обезболивающим эффектом зависит от дозы, однако в отдельных случаях ‒ с большим отклонением. Концентрация в плазме 100-300нг/мл обычно является эффективной.

Клинические характеристики.

Показания

Для уменьшения умеренной и сильной боли.

Противопоказания.

Повышенная чувствительность к трамадола гидрохлориду или к другим компонентам препарата.

Острое отравление алкоголем, снотворными препаратами, обезболивающими средствами, опиоидами или другими психотропными препаратами.

Одновременное применение ингибиторов моноаминооксидазы (МАО) или период их применения последние 14 дней.

Эпилепсия, которая не контролируется лечением.

Во время терапии прекращения употребления наркотиков.

Взаимодействие с другими лекарственными средствами и другие виды взаимодействий.

Трамадол Калцекс нельзя применять вместе с ингибиторами МАО (см. «Противопоказания»). У пациентов, получавших лечение ингибиторами МАО в течение 14дней до начала применения опиоида петидина, наблюдалось опасное для жизни взаимодействие, которое затрагивает центральную нервную систему (ЦНС), дыхательную и сердечную функции и функцию кровообращения. Аналогичное взаимодействие с ингибиторами МАО нельзя исключать и в случае применения трамадола.

При одновременном или предшествующем применении циметидина (ингибитор ферментов) в связи с полученными фармакокинетическими результатами клинически значимое взаимодействие не ожидается.

При одновременном или предшествующем применении карбамазепина (индуктор ферментов), может уменьшиться обезболивающий эффект и сократиться время его действия.

Одновременное применение Трамадола Калцекс и других препаратов, угнетающих центральную нервную систему, в том числе алкоголя, может усилить влияние на ЦНС.

Трамадол может вызвать судороги и усилить воздействие селективных ингибиторов обратного захвата серотонина (СИОЗС), ингибиторов обратного захвата серотонина‑норэпинефрина (ИОЗСН), трициклических антидепрессантов, антипсихотических средств и других препаратов, понижающих судорожный порог (например, бупропиона, миртазапина, тетрагидроканнабинола), вызывая судороги. Одновременное терапевтическое применение трамадола и серотонинергических средств, например, селективных ингибиторов обратного захвата серотонина (СИОЗС), ингибиторов обратного захвата серотонина‑норэпинефрина (ИОЗСН), ингибиторов МАО (см. «Противопоказания»), трициклических антидепрессантов и миртазапина может вызвать токсичность серотонина. Признаками серотонинового синдрома могут быть: спонтанные клонические судороги, индуцируемый или глазной миоклонус с возбуждением или потливостью, тремор и гиперрефлексия, гипертония и температура тела >38 °С и индуцируемый или глазной миоклонус. При прекращении применения серотонинергических препаратов обычно происходит быстрое улучшение. Лечение зависит от вида и степени тяжести симптомов.

При одновременном применении трамадола и производных кумарина (например, варфарина) следует соблюдать осторожность, так как сообщалось о повышенном МНО (международное нормализованное отношение) с выраженным кровотечением и экхимозом у некоторых пациентов.

Другие активные вещества, ингибирующие CYP3A4, например, кетоконазол иэритромицин, могут задерживать метаболизм трамадола (N-деметилирование) и, возможно, метаболизм активного О-деметилированного метаболита. Клиническое значение этого взаимодействия не изучено.

Применение в немногих исследованиях противорвотных средств селективных антагонистов 5НТз серотониновых рецепторов (ондансетрона) до или после операции увеличивают потребность в трамадоле у пациентов с послеоперационными болями.

Особенности применения.

При наличии опиатной зависимости, травмы головы, шока, нарушений сознания неизвестного происхождения, нарушений дыхательного центра и дыхательной функции или повышенного внутричерепного давления Трамадол Калцекс можно применять только при соблюдении особой осторожности.

Лечение пациентов с угнетением дыхания или при одновременном применении депрессантов ЦНС (см. «Взаимодействие с другими лекарственными средствами и другие виды взаимодействий»), или при значительном превышении рекомендуемой максимальной дневной дозы следует проводить состорожностью, так как в таких ситуациях нельзя исключать возможность угнетения дыхания.

Отмечались судороги при применении трамадола в рекомендуемых дозах. Риск может повыситься, если доза трамадола превышает рекомендуемую дневную дозу (400мг). Трамадол может увеличить риск возникновения судорожных приступов при одновременном применении препаратов, снижающих судорожный порог (см. раздел «Взаимодействие с другими лекарственными средствами и другие виды взаимодействий»). Пациентам с эпилепсией или склонностью к судорожным приступам трамадол можно применять только в случае крайней необходимости.

Трамадол обладает низким потенциалом возникновения зависимости. В случае длительного применения может развиться привыкание, психическая и физическая зависимость. Поэтому пациентам со склонностью к злоупотреблению лекарственными препаратами либо склонностью к зависимости от них лечение трамадолом следует проводить только кратковременно и под строгим медицинским наблюдением.

Этот препарат не предназначен в качестве средства заместительной терапии при опиатной зависимости. Несмотря на то, что трамадол является опиатным агонистом, он не может уменьшить симптомы отмены морфия.

Во время применения Трамадола Калцекс не следует употреблять алкоголь.

Раствор для инъекций Трамадол Калцекс содержит менее 1 ммол (23 мг) натрия в 1 ампуле.

Применение в период беременности или кормления грудью.

Беременность . Трамадол преодолевает плацентарный барьер. Достаточных доказательств безопасности трамадола в период беременности у человека нет, поэтому трамадол нельзя применять беременным.

Применение трамадола до или во время родов не влияет на сократимость матки. Уноворожденных это может вызвать изменения частоты дыхания, которые обычно клинически незначимы. Длительное применение во время беременности может вызвать симптомы отмены препарата у новорожденного.

Кормление грудью. Около 0,1% от применяемой матерью дозы проникает в материнское молоко. В период кормления грудью применение трамадола не рекомендуется. После применения разовой дозы трамадола обычно нет необходимости прерывать кормление ребенка грудью.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом или другими механизмами.

Даже при применении в соответствии с указаниями трамадол может вызвать сонливость и головокружение, таким образом, может ослабить способность реагирования и управления транспортными средствами и обслуживания механизмов. Особенно это относится к воздействию в комбинации с алкоголем и другими психотропными веществами.

Способ применения и дозы.

Применять внутривенно, внутримышечно или подкожно.

Дозу подбирать в зависимости от интенсивности боли и индивидуальной чувствительности пациента. Всегда следует применять наименьшую эффективную обезболивающую дозу. Общая дневная доза трамадола не должна превышать 400мг (соответствует 8 мл раствора для инъекций Трамадола Калцекс). В исключительных случаях, при клинической необходимости, врач может назначить более высокую дневную дозу.

Если врач не назначил иначе, Трамадол Калцекс следует применять следующим образом:

Взрослым и детям старше 12 лет:в зависимости от интенсивности боли применять 50-100мг трамадола (соответствует 1-2мл  раствора  для  инъекций  Трамадол Калцекс)  через  каждые     4-6часов. Не рекомендуется превышать максимальную дневную дозу – 400мг (4ампулы).

Детям с 1 до 12 лет:разовая доза трамадола составляет 1-2мг/кг массы тела. Обычно следует применять наименьшую эффективную обезболивающую дозу. Дневная доза не должна превышать наименьшую из этих доз – 8мг/кг массы тела или 400мг активного вещества.

Раствор для инъекций Трамадол Калцекс не рекомендуется детям  до 1года.

Пожилые пациенты

Пациентам до 75лет, у которых клинически не установлена печеночная или почечная недостаточность, корректировка доз обычно не требуется. У пациентов после 75лет возможно замедленное выведение препарата, поэтому, при необходимости, интервалы между доз следует увеличивать индивидуально.

Почечная недостаточность/диализ и нарушения деятельности печени

У пациентов с почечной и/или печеночной недостаточностью выведение трамадола замедлено. Рекомендуется тщательно взвесить необходимость увеличения интервала между дозами для таких пациентов.

Способ применения

Внутривенно (раствор для инъекций следует вводить медленно (1мл (50мг трамадола гидрохлорида) в минуту)), внутримышечно или подкожно. Трамадол Калцекс можно также разбавлять раствором для инфузий (например, 0,9% раствора натрия хлорида или 5% раствора глюкозы) и вводить в виде инфузии.

Расчет объема инъекции:

Рассчитать полную дозу необходимого трамадола гидрохлорида (мг): масса тела (кг)х доза (мг/кг). Рассчитать объем введенного разбавленного раствора (мл): полную дозу (мг) разделить на соответствующую концентрацию разбавленного раствора (мг/мл, см. таблицу ниже).

Разбавление раствора для инъекций Трамадол Калцекс:

Концентрация разбавленного раствора

(трамадола гидрохлорид

мг/мл)

Трамадол Калцекс, 50мг/мл раствор для инъекций(ампула 2мл) + добавленный растворитель

25,0мг/мл

2мл + 2мл

16,7мг/мл

2мл + 4мл

12,5мг/мл

2мл + 6мл

10,0мг/мл

2мл + 8мл

8,3мг/мл

2мл + 10мл

7,1мг/мл

2мл + 12мл

6,3мг/мл

2мл + 14мл

5,6мг/мл

2мл + 16мл

5,0мг/мл

2мл + 18мл

В соответствии с расчетами разбавить содержимое ампулы Трамадол Калцекс, добавляя подходящий растворитель, размешать и ввести полученный объем разбавленного раствора.

Продолжительность применения

Трамадол ни при каких обстоятельствах нельзя применять дольше, чем это необходимо. Если, принимая во внимание характер и тяжесть заболевания, необходимо длительное обезболивающее лечение трамадолом, то необходимо тщательно ирегулярно контролировать состояние пациента (при необходимости прекращая лечение) для определения необходимости и режима дозирования дальнейшего лечения.

Как открыть ампулу:

1) Повернуть ампулу цветной точкой к себе. Слегка постучать пальцем по верхней части ампулы, чтобы раствор спустился в нижнюю часть ампулы.

2) Использовать обе руки, чтобы открыть ампулу: удерживая нижнюю часть ампулы в одной руке, другой рукой надавить на верхнюю часть ампулы в направлении от цветной точки (см. рисунок ниже).

Дети.

Не применять детям до 1 года.

Передозировка.

В случае передозировки трамадола ожидаются в основном такие же симптомы, как и в случае передозировки других обезболивающих препаратов центрального действия (опиоидов). В основном этими симптомами являются миоз, рвота, сердечно‑сосудистый коллапс, нарушения сознания вплоть до комы, судороги и угнетение дыхания, которое может вызвать остановку дыхания.

Лечение

Следует проводить общие мероприятия по неотложной помощи. В зависимости от симптомов необходимо обеспечить проходимость дыхательных путей (аспирацию), дыхание и кровообращение. В случае угнетения дыхания вводить антидот налоксон. В исследованиях на животных оказалось, что налоксон не влияет на судороги, поэтому вводить внутривенно диазепам.

В результате гемодиализа или гемофильтрации трамадол выводится из плазмы только в небольшом количестве. В связи с этим в случае острого отравления препаратом Трамадол Калцекс применение только гемодиализа или гемофильтрации для детоксикации неприемлемо.

Побочные реакции.

Наиболее часто сообщалось о следующих побочных действиях: тошнота и головокружение. Они появляются у более 10% пациентов.

Далее упомянутые побочные действия приводятся в соответствии с классификацией систем органов, а также по частоте возникновения (MedDRA): очень часто (≥1/10), часто (≥1/100 до <1/10), нечасто (≥1/1000 до <1/100), редко (≥1/10000 до <1/1000), очень редко (<1/10000), с неизвестной частотой (нельзя определить по имеющимся данным).

Со стороны психики:редко – галлюцинации, спутанность сознания, нарушения сна, бред, беспокойство и ночные кошмары.

После применения трамадола могут появиться психические побочные действия, степень тяжести и вид которых отличается индивидуально (в зависимости от личностных особенностей пациента и продолжительности лечения). Они включают изменения настроения (в основном эйфорическое настроение, иногда дисфория), изменения активности (обычно уменьшение активности, иногда увеличение) и изменения когнитивных и сенсорных способностей (например, расстройства процесса принятия решения, восприятия).

Может возникнуть зависимость. Может возникнуть синдром отмены препарата, подобный тому, как при прекращении применения опиатов. Его симптомами являются возбуждение, тревожность, нервозность, бессонница, гиперкинезия, тремор и симптомы со стороны желудочно-кишечного тракта. Другие симптомы, очень редко наблюдаемые при прекращении применения трамадола: приступы паники, сильно выраженная тревожность, галлюцинации, шум в ушах и необычные симптомы со стороны ЦНС (например, спутанность сознания, кошмары, деперсонализация, дереализация, паранойя).

Со стороны нервной системы: очень часто – головокружение; часто – головная боль, сонливость; редко – парестезия, дрожь, эпилептические судороги, непроизвольные сокращения мышц, нарушения координации, обморок, нарушения речи. Судорожные приступы обычно наблюдаются после применения больших доз трамадола или после одновременного применения препаратов, понижающих судорожный порог; с неизвестной частотой – нарушения речи.

Со стороны органов зрения: редко – миоз, мидриаз, нечеткость зрения.

Со стороны сердца: нечасто – брадикардия, тахикардия, трепетание сердца.

Со стороны сердечно-сосудистой системы: нечасто – влияние на сердечно-сосудистую регуляцию (сердцебиение, тахикардия, постулярная гипотензия или сердечно-сосудистый коллапс). Такие побочные действия в основном можно наблюдать при внутривенном введении или упациентов, которые подвержены физическому стрессу. Редко – брадикардия, повышение артериального давления.

Со стороны дыхательной системы, заболевания грудной клетки и средостения:редко – угнетение дыхания, одышка.При значительном превышении рекомендуемых доз и одновременном применении вещества, угнетающего центральную нервную систему, может возникнуть угнетение дыхания.

Сообщалось об обострении астмы, однако причинно-следственная связь не установлена.

Со стороны желудочно-кишечного тракта: очень часто – тошнота; часто – запор, сухость во рту, рвота; нечасто – рвотные позывы, чувство дискомфорта в желудочно-кишечном тракте (чувство тяжести в желудке, вздутие), диарея.

Со стороны гепатобилиарной системы:очень редко – в некоторых отдельных случаях повышался уровень ферментов печени, что совпадало по времени с терапевтическим применением трамадола.

Со стороны кожи и подкожной ткани:часто – гипергидроз; нечасто – кожные реакции (например, зуд, высыпания, крапивница).

Со стороны скелетно-мышечной и соединительной ткани:редко – мышечная слабость.

Со стороны почек и мочевыводящей системы: редко – нарушения мочеиспускания (дизурия и задержка мочи).

Общие нарушения и реакции в месте введения: часто – усталость; редко – аллергические реакции (например, одышка, бронхоспазм, свистящее дыхание, ангионевротический отек) и анафилаксия, изменения аппетита; с неизвестной частотой – гипогликемия.

Срок годности.

4 года.

Не применять после окончания срока годности, указанного на упаковке.

Условия хранения.

Не требует специальных условий хранения. Не охлаждать и не замораживать.

Хранить в недоступном для детей месте.

Несовместимость.

Раствор для инъекций Трамадол Калцекс нельзя смешивать (применять в смеси) с раствором для инъекций или инфузий, содержащим диклофенак, индометацин, фенилбутазон, диазепам, мидазолам, флунитразепам и глицерилнитрат.

Упаковка.

По 2мл в ампуле из бесцветного стекла I гидролитического класса с маркировочными кольцами и с линией или точкой разлома.

По 5ампул в контурной ячейковой упаковке (поддоне) из поливинилхлоридной пленки.

По 2 или 20 контурных ячейковых упаковок (поддонов) в пачке из картона.

Категория отпуска.

По рецепту.

Производитель.

Производитель, ответственный за выпуск серии:

АО «Калцекс».

Местонахождение производителя и адрес места осуществления его деятельности.

Ул. Крустпилс, 53, Рига, LV-1057, Латвия.

Заявитель.

АО «Калцекс».

Местонахождение заявителя и/или представителя заявителя.

Ул. Крустпилс, 53, Рига, LV-1057, Латвия.