Перевіряйте ліки
в аптеці
в лікарні
вдома
Всі інструкції в кишені
Підберіть аналоги
з лікарем
Завантажуйте
БЕЗКОШТОВНО

ДОКСИЛАМІН-КРЕВЕЛЬ

Зображення завантаження мобільного додатку Ліки Контроль
Всі інструкції в кишені.
Завантажуйте Ліки Контроль
безкоштовно

Перегляньте наш каталог ліків, в якому 100% зареєстрованих лікарських засобів в Україні!

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

ДОКСИЛАМІН-КРЕВЕЛЬ

Склад:

діюча речовина: доксиламіну сукцинат;

1 мл (22 краплі) містить доксиламіну сукцинату 25 мг;

допоміжні речовини: етанол 96 %, олія м’яти, вода очищена.

Лікарська форма

Краплі оральні, розчин.

Основні фізико-хімічні властивості:

прозорий безбарвний розчин з м’ятним запахом.

Фармакотерапевтична група

Снодійні та седативні засоби. Код АТС  N05C M.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка

Доксиламіну сукцинат - це антигістамінний препарат (похідне моноетаноламіну) з седативними властивостями. Антигістамінні препарати, які також називають антагоністами H1-рецепторів, добре відомі тим, що чинять седативну дію на людину. Доксиламін послаблює багато ефектів ендогенного гістаміну, блокуючи H1-рецептори. Гальмівну дію на ЦНС, найімовірніше, обумовлено його високою спорідненістю з H1-рецепторами в мозку.

Доксиламіну сукцинат завдяки його седативним властивостям використовують для короткочасного лікування порушень сну. Доксиламіну сукцинат покращує сон, тривалість засинання зменшується, а тривалість сну збільшується.

Багато антагоністів H1-рецепторів інгібують дію ацетилхоліну на мускаринові рецептори. Пов'язані з цим можливі небажані антихолінергічні ефекти зазначені в розділі побічні реакції. Антихолінергічні властивості не впливають на ефективність доксиламіну.

Фармакокінетика

Після прийому всередину доксиламін швидко і практично повністю всмоктується. Дія препарату починає проявлятися протягом 30 хвилин, максимальна концентрація в сиро-ватці крові, 99 нг/мл, виявляється через 2,4 години після перорального прийому дози 25 мг. Тривалість дії становить 3-6 годин.

Доксиламін метаболізується переважно в печінці. Були виявлені N-десметил доксиламін, N, N-дидесметил доксиламін і їх N-ацетил кон'югати. Період напіввиведення вихідної сполуки коливається в межах від 10,1 до 12 год. Велика частина прийнятої дози (близько 60 %) виводиться в незміненому вигляді з сечею, а частина, що залишилася, елімінується різними метаболічними шляхами.

Клінічні характеристики

Показання

Симптоматичне лікування епізодичних порушень сну (порушень засипання або підтримки сну) у дорослих.

Протипоказання

· Підвищена чутливість (алергія) до діючої речовини або до будь-якого іншого якогось компонента препарату.

· Підвищена чутливість (алергія) до антигістамінних препаратів.

· Гострий напад астми.

· Закритокутова глаукома.

· Вроджений синдром подовженого інтервалу QT.

· Феохромоцитома.

· Гіпертрофія передміхурової залози з порушенням відтоку сечі.

· Гострі отруєння алкоголем, седативними, болезаспокійливими або психотропними засобами (нейролептиками, транквілізаторами, антидепресантами, препаратами літію).

· Епілепсія.

· Одночасне лікування інгібіторами моноаміноксидази.

Пацієнти з бронхіальною астмою або іншими респіраторними захворюваннями, які характеризуються підвищеною чутливістю дихальних шляхів, не повинні застосовувати Доксиламін-Кревель у зв'язку з тим, що він містить м'ятну олію, вдихання якої може викликати бронхіальний спазм.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Застосування препарату Доксиламін-Кревель одночасно з лікарськими засобами, що пригнічують ЦНС (наприклад нейролептиками, транквілізаторами, антидепресантами, снодійними засобами, анальгетиками, анестетиками, протиепілептичними засобами), може підсилити дію цих препаратів. Необхідно дотримуватися обережності при поєднанні з прокарбазином або іншими антигістамінними препаратами через можливе взаємне посилення пригнічувальної дії на ЦНС. Під час лікування препаратом Доксиламін-Кревель не слід вживати алкоголь, оскільки алкоголь може непередбачувано посилювати дію доксиламіну сукцинату.

Результати експерименту на мишах показують дозозалежне підвищення ферментативної активності цитохрому Р450 (CYP450) в печінці. Застосування доксиламіну призвело до значної індукції ферментів CYP2B і помірної індукції CYP3A і CYP2A. Не можна виключити взаємодії з лікарськими засобами, що метаболізуються за участю цих CYP ферментів (такими як антиаритмічні засоби, інгібітори протеази, нейролептики, бета-адреноблокатори, імунодепресанти, протиепілептичні засоби).

Антихолінергічний ефект доксиламіну сукцинату може бути непередбачувано збільшений і пролонгований при одночасному прийомі з іншими лікарськими засобами, що чинять антихолінергічну дію (наприклад з атропіном, біпериденом, трициклічними антидепресантами). Доксиламіну сукцинат не можна поєднувати з інгібіторами моноаміноксидази. Антихолінергічна дія доксиламіну сукцинату при одночасному застосуванні з інгібіторами моноаміноксидази може посилюватися, що може проявитися небезпечною для життя паралітичною кишковою непрохідністю, затримкою сечовипускання або гострою глаукомою тощо. Крім того, взаємодія між доксиламіном та інгібіторами моноаміноксидази може призвести до гіпотензії, пригнічення центральної нервової системи та дихання.

При одночасному застосуванні препарату Доксиламін-Кревель з гіпотензивними засобами центральної дії (такими як гуанабенз, клонідин, альфа-метилдопа) можливе посилення седативної дії.

Ознаки початку ураження внутрішнього вуха (шум у вухах, запаморочення, затьмарення свідомості), викликаного прийомом ототоксичних препаратів (таких як аміноглікозиди, саліцилати, сечогінні засоби), може замаскувати їх одночасний прийом з антигістамінними засобами.

Після лікування доксиламіну сукцинатом результати шкірних проб можуть бути помилково негативні.

Для лікування гіпотонії пацієнтам, які приймають доксиламіну сукцинат, не можна застосовувати епінефрин (адреналін), тому що в цьому випадку епінефрин (адреналін) може посиліти гіпотензію. При важких шокових станах можна застосовувати норепінефрин (норадреналин) (див. розділ «Передозування»).

Одночасний прийом лікарських засобів, що чинять фотосенсибілізуючу дію, і антигістамінних засобів може призвести до посилення фотосенсибілізації.

Особливості застосування

Доксиламін-Кревель необхідно з обережністю застосовувати при:

- порушеннях функції печінки;

- серцевій недостатності та гіпертонії;

- хронічній задишці і бронхіальній астмі;

- гастроезофагеальному (шлунково-стравохідному) рефлюксі;

- пілоростенозі;

- ахалазії кардії.

Доксиламін-Кревель необхідно застосовувати з особливою обережністю пацієнтам з осередковими ураженнями кори головного мозку або судомними припадками в анамнезі, оскільки навіть невеликі дози препарату можуть спровокувати тоніко-клонічні епілептичні напади.

Необхідно взяти до уваги, що навіть порівняно невисокі дози доксиламіну сукцинату можуть спровокувати судоми у пацієнтів з органічними ураженнями головного мозку і судомами в анамнезі. Рекомендується проводити ЕЕГ (електроенцефалограму). Протисудомна терапія не повинна перериватися під час застосування препарату Доксиламін-Кревель.

Під час лікування антигістамінними засобами рекомендується проводити регулярний контроль функції серця, оскільки є повідомлення про зміни ЕКГ, зокрема через зміни фази реполяризації. Це особливо важливо для пацієнтів літнього віку та хворих з серцевою недостатністю. Особливу обережність необхідно проявляти при лікуванні пацієнтів з артеріальною гіпертензією, оскільки антигістамінні засоби можуть підвищувати артеріальний тиск.

Доксиламін-Кревель не призначають дітям.

Доксиламін-Кревель містить 55 об. % етанолу (етилового спирту), що становить до 0,9 г етилового спирту в одній дозі препарату (відповідає 21,87 мл пива або 9,11 мл вина). Препарат може бути небезпечний для людей, які страждають алкоголізмом. Вміст етилового спирту слід брати до уваги вагітним і жінкам, що годують груддю, пацієнтам з груп ризику, наприклад із захворюваннями печінки або епілепсією.

Примітка:не всі розлади сну вимагають медикаментозної терапії. Часто розлади сну пов’язані з погіршенням стану здоров'я або душевними розладами і можуть бути усунені іншими способами або лікуванням основного захворювання. Не слід проводити тривале лікування хронічних порушень сну (включаючи порушення засинання або підтримання сну) препаратом Доксиламін-Кревель без консультації лікаря.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Епідеміологічні дослідження лікарських засобів, що містять доксиламіну сукцинат, не виявили тератогенного ефекту у людей. Однак Доксиламін-Кревель під час вагітності слід застосовувати, тільки коли передбачувана користь перевищує можливий ризик.

Оскільки діюча речовина проникає у грудне молоко, годування груддю під час лікування потрібно припинити.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами

Лікарський засіб (навіть при належному застосуванні) може негативно впливати на швидкість реакції, здатність керувати автомобілем і працювати з іншими механізмами, особливо при одночасному застосуванні лікарського засобу і алкоголю. Тому слід уникати керування автомобілем, роботи з іншими механізмами та інших потенційно небезпечних видів діяльності принаймні протягом першої фази лікування.

Спосіб застосування та дози

Якщо лікар не призначив інакше, разова доза препарату Доксиламін-Кревель для дорослих становить 22 краплі (що відповідає 25 мг доксиламіну сукцинату). При стійких порушеннях сну пацієнт може прийняти до 44 крапель препарату Доксиламін-Кревель (50 мг доксиламіну сукцинату) - максимальна доза. Не слід перевищувати максимальну добову дозу.

Пацієнтам з порушеннями функцій нирок або печінки, літнім і ослабленим пацієнтам, які можуть бути більш чутливі до дії доксиламіну, слід зменшити дозу препарату.

Краплі слід приймати з достатньою кількістю рідини (води) за 30 хвилин - 1 годину до сну.

Після прийому препарату Доксиламін-Кревель важливо забезпечити необхідну тривалість сну, що дасть змогу уникнути зниження швидкості реакції вранці.

При гострих порушеннях сну слід обмежитися одноразовим прийомом. Щоб перевірити необхідність продовження лікування, потрібно не пізніше ніж через 14 днів після початку щоденного застосування поступово знижувати дозу препарату.

Діти

Препарат не застосовують дітям.

Передозування

Симптоми:

- від сонливості до коми, іноді з нервовим збудженням і делірієм;

- антихолінергічні ефекти: розпливчастий зір, гостра глаукома, пригнічення перистальтики кишечнику, затримка сечовипускання;

- серцево-судинна система: гіпотензія, тахікардія або брадикардія, вентрикулярна тахіаритмія, зупинка серця;

- гіпотермія або гіпертермія;

- церебральні судоми;

- респіраторні ускладнення: ціаноз, пригнічення дихання, апное, аспірація.

Відомі випадки розвитку рабдоміолізу в результаті отруєння доксиламіну сукцинатом.

В публікації 2002 (Lee і Lee) повідомили про випадок, коли в результаті прийому пацієнтом через стійке безсоння 500 мг доксиламіну розвинувся гострий панкреатит і гостра ниркова недостатність.

Лікуваннясимптоматичне і ґрунтується на загальних принципах лікування отруєнь з такими особливостями:

- при прийомі всередину великої кількості препарату проводять промивання шлунка або штучно викликають блювання;

- аналептики протипоказані, оскільки через можливе зниження судомного порога, викликаного прийомом препарату Доксиламін-Кревель, підвищується ризик церебральних судом;

- при гіпотонії через парадоксальне посилення дії не призначають засоби, що діють на серцево-судинну систему, типу епінефрину (адреналіну), а застосовують засоби типу норепінефрину (норадреналіну), наприклад, повільна крапельна інфузія норепінефрину (норадреналіну) або ангіотензимнаміду. Необхідно уникати застосування бета-агоністів, оскільки вони можуть посилити вазодилатацію;

- при тяжкому отруєнні (втрата свідомості, серцева аритмія) або виникненні ан-тихолінергічного синдрому в умовах інтенсивної терапії (контроль ЕКГ) можна застосувати антидот - фізостигміну саліцилат;

- при повторюваних епілептичних нападах призначають протисудомні препарати, але з огляду на підвищений ризик пригнічення дихання тільки тоді, вколи є можливість проводити штучну вентиляцію легенів.

Гемодіаліз, гемофільтрація і перитонеальний діаліз були вивчені у випадках передозування доксиламіну і навряд чи можуть бути ефективні, зважаючи на великий обсяг розподілу. Ефективність форсованого діурезу не встановлена.

Побічні реакції

Частота виникнення побічних реакцій, наведених нижче, оцінюється таким чином:

дуже часто (> 1/10); часто (> 1/100, <1/10); нечасто (> 1/1 000, <1/100); рідко (> 1/10 000,

<1/1 000); дуже рідко (> 1/10 000).

З боку кровотворної та лімфатичної системи:у виняткових випадках після застосування антигістамінних препаратів можливі зміни картини крові: лейкопенія, тромбоцитопенія і гемолітична анемія. У дуже рідкісних випадках спостерігалися апластична анемія та агранулоцитоз.

З боку ендокринної системи:у пацієнтів з феохромоцитомою прийом антигістамінних препаратів може призвести до збільшення викиду катехоламінів.

Психічні розлади:до побічних дій, що залежать від індивідуальної чутливості та прийнятої дози, належать: уповільнена реакція, порушення концентрації, депресія.

Крім того, можливий розвиток так званих парадоксальних реакцій (занепокоєння, збудження, напруга, безсоння, нічні кошмари, сплутаність свідомості, галюцинації, тремор). Різка відміна препарату після тривалого застосування може призвести до посилення порушень сну.

Залежність:при застосуванні доксиламіну сукцинату, як і при застосуванні інших снодійних засобів, може розвиватися фізична і психічна залежність. Ризик виникнення залежності зростає з підвищенням дози і тривалості лікування і є вищим у пацієнтів з алкогольною, лікарською або наркотичною залежністю в анамнезі.

Rebound-безсоння (посилення вихідних симптомів):різке припинення прийому доксиламіну сукцинату навіть після короткого курсу лікування може супроводжуватися тимчасовими порушеннями сну. Тому рекомендується у разі необхідності завершувати лікування поступовим зменшенням дози.

Антероградна амнезія:снодійні засоби, навіть у терапевтичних дозах, можуть викликати антероградну амнезію, особливо в перші години після прийому. Ризик підвищується зі збільшенням дози, однак може бути знижений завдяки тривалому і безперервному сну (7-8 годин).

З боку нервової системи:запаморочення, головний біль, сонливість. У рідкісних випадках можливі церебральні судоми.

З боку органів зору:розлад акомодації, підвищення внутрішньоочного тиску.

З боку органів слуху і вушного лабіринту:шум у вухах.

З боку серцево-судинної системи:тахікардія, порушення серцевого ритму, гіпотензія, гіпертензія і декомпенсована серцева недостатність. У деяких випадках спостерігалися зміни ЕКГ.

З боку дихальних шляхів, органів грудної клітки та середостіння:згущення секрету, бронхообструкція і бронхоспазм можуть призвести до порушення функції легенів.

З боку шлунково-кишкового тракту:можуть проявитися вегетативні побічні ефекти: сухість у роті, запор, нудота, блювання, діарея, втрата або підвищення апетиту, епігастральні болі; в дуже рідкісних випадках - небезпечна для життя паралітична кишкова непрохідність.

З боку печінки і жовчного міхура:є повідомлення про порушення функції печінки (холестатичної жовтяниці) на тлі антигістамінної терапії.

З боку шкіри та підшкірної клітковини:є дані про алергічні шкірні реакції, фотосенсибілізацію і порушення терморегуляції в період лікування антигістамінними препаратами.

З боку скелетної мускулатури і сполучної тканини:м'язова слабкість.

З боку нирок та сечовивідних шляхів:порушення сечовипускання.

Загальні розлади:відчуття закладеності носа, втома, слабкість.

Розвиток звикання:тривалий прийом седативних і (або) снодійних засобів може призвести до втрати ефективності - толерантності.

Примітка:ретельний індивідуальний підбір дозування дає змогу скоротити частоту і вираженість побічних реакцій. Імовірність виникнення побічних реакцій у літніх пацієнтів вища. У цієї групи пацієнтів також підвищений ризик втрати свідомості (непритомності).

Термін придатності

5 років.

Термін придатності після першого відкриття флакона - 6 місяців.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °C.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 20 мл або 50 мл у флаконі-крапельниці; по 1 флакону-крапельниці в картонній коробці.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Виробник

Кревель Мойзельбах ГмбХ/Krewel Meuselbach GmbH.

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності

Кревельштрассе 2, 53783 Айторф, Німеччина/Krewelstrasse 2, 53783 Eitorf, Germany.