СИМЕТИКОН

Зображення завантаження мобільного додатку Ліки Контроль
Всі інструкції в кишені.
Завантажуйте Ліки Контроль
безкоштовно

Перегляньте наш каталог ліків, в якому 100% зареєстрованих лікарських засобів в Україні!

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

СИМЕТИКОН

Склад:

діюча речовина:симетикон;

1 мл (27 крапель) препарату містить симетикону 40 мг;  

допоміжні речовини: натрію бензоат (Е 211), кислота бензойна (Е 210), сахарин натрію, поліетиленгліколю стеарат, гліцеролу моностеарат, ароматизатор «Банан», вода очищена.

Лікарська форма Краплі оральні.

Основні фізико-хімічні властивості:гомогенна, білого або майже білого кольору емульсія з фруктовим запахом. Допускається розшарування емульсії, що усувається при збовтуванні.

Фармакотерапевтична група

Засоби, що застосовуються у разі функціональних розладів з боку травного тракту. Силікони. Код АТС  А03A X13.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка

Симетикон – нетоксична поверхнево-активна речовина, отримана на основі кремнію, піногасник. Він усуває пухирці газу, що утворюються при метеоризмі, шляхом зміни їх  поверхневого натягу. Газ, що утворюється при цьому, абсорбується і/або видаляється природним шляхом.

Фармакокінетика

Симетикон діє виключно на поверхні пухирців газу і не всмоктується слизовою оболонкою травного тракту.

Клінічні характеристики

Показання.

— Симптоматичне лікування всіх типів надмірного утворення і накопичення газу у травному  тракті: аерофагія, метеоризм, у тому числі в післяопераційний період, при коліках у немовлят.

— Як допоміжний засіб для діагностичних досліджень черевної порожнини, таких як рентгенологічні дослідження, ультразвукова діагностика та гастрофіброскопія.

— Як піногасник при інтоксикаціях поверхнево-активними речовинами (пральними порошками або іншими мийними засобами).

Протипоказання.

Непрохідність кишечнику, обструктивні захворювання травного тракту. Гіперчутливість до компонентів препарату.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Інформація відсутня.

Особливості застосування.

Симетикон слід застосовувати з обережністю пацієнтам з обструктивними захворюваннями шлунково-кишкового тракту.

При повторній появі скарг або при триваліших скаргах з боку травного тракту слід звернутися до лікаря.

Симетикон, краплі оральні, не містять цукру, а мають у своєму складі штучні речовини, які надають краплям солодкуватого смаку, тому препарат можна призначати хворим на цукровий діабет.

Застосування у період вагітн ості або годування груддю.

Контрольовані дослідження з цього приводу не проводилися. Оскільки активний компонент не всмоктується слизовою оболонкою травного тракту, не слід очікувати будь-якої дії лікарського засобу на плід або накопичення препарату у молоці матері.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.Застережень немає.

Спосіб застосування та дози.

Симптоматичне лікування надмірного утворення і накопичення газу у травному тракті.

Для дорослих: по 25–50 крапель, можна застосовувати з невеликою кількістю рідини, після кожного прийому їжі та перед сном (3–5 раз на добу).

Для дітей 6–15 років: по 15–20 крапель, можна застосовувати з невеликою кількістю рідини, після кожного прийому їжі та перед сном (3–5 раз на добу).

Для новонароджених і дітей віком до 6 років: по 10–15 крапель 2–3 рази на добу під час або після їди.

Підготовка дорослих перед дослідженням шлунка і/або кишечнику.

По 50 крапель 3–4 рази на добу протягом 2 днів перед дослідженням, 50 крапель натще вранці у день дослідження та 50 крапель безпосередньо перед дослідженням.

Як антидот при отруєннях поверхнево-активними речовинами.

Дітям застосовують 65 крапель або 1/3 вмісту флакона (2,5–10 мл) залежно від тяжкості стану.

Дорослим застосовують від 1/3 до 2/3 вмісту флакона (10–20 мл).

Ретельно збовтайте вміст флакона перед застосуванням!

Діти.Препарат застосовують дітям від дня народження.

Передозування. Інформація відсутня.

Побічні реакції.

Оскільки симетикон у краплях не всмоктується у травному тракті і виводиться з організму у незміненому стані, небажані ефекти препарату малоймовірні.

У осіб з індивідуальною гіперчутливістю можливі алергічні реакції, шкірний висип, свербіж, гіперемія.

Термін придатності.2 роки від дати виробництва препарату в упаковці in bulk.

Умови зберігання.

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.

Термін придатності препарату після розкриття флакона 28 діб.

Зберігати  в недоступному для дітей місці.

Упаковка. По 30 мл у флаконі, закупореному пробкою-крапельницею та кришкою, у коробці.

Категорія відпуску.Без рецепта.

Виробник. Товариство з обмеженою відповідальністю «Фармацевтична фірма «Вертекс».

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності.

Україна, 61085, Харківська обл., місто Харків, вулиця Астрономічна, будинок 33, літ. «В-1».

Дата останнього перегляду.