ІНГАЛІПТ-КМ

Зображення завантаження мобільного додатку Ліки Контроль
Всі інструкції в кишені.
Завантажуйте Ліки Контроль
безкоштовно

Перегляньте наш каталог ліків, в якому 100% зареєстрованих лікарських засобів в Україні!

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

ІНГАЛІПТ-км

Склад:

діючі речовини:30 мл спрею містять: стрептоциду розчинного 0,750 г, сульфатіазолу натрію гексагідрату 0, 750 г, тимолу 0,015 г, евкаліптової олії 0,015 г, м’яти перцевої олії 0,015 г;

допоміжні речовини: етанол (96 %), цукор, гліцерин, полісорбат 80, вода очищена.

Лікарська форма Спрей.

Основні фізико-хімічні властивості:прозора рідина від світло-жовтого до темно-жовтого кольору з характерним запахом тимолу та ментолу.

Фармакотерапевтична група

Засоби, що діють на респіраторну систему. Лікарські засоби, що застосовуються при захворюваннях горла. Антисептики. Код АТС  R02A А20.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка

Фармакологічні ефекти лікарського засобу зумовлені дією компонентів, що входять до його складу. Стрептоцид розчинний і сульфатіазол натрію чинять антимікробну дію щодо грампозитивних і грамнегативних бактерій, що спричиняють захворювання порожнини рота і глотки. Тимол має антисептичну, відхаркувальну і спазмолітичну дію. Олія евкаліптова має протизапальну та антисептичну активність. Олія м’яти перцевої при нанесенні на слизові оболонки чинить помірний місцевоанестезуючий ефект.

Комбінація вказаних компонентів лікарського засобу забезпечує комплексну патогенетичну терапію запальних захворювань слизової оболонки ротової порожнини і верхніх дихальних шляхів. Лікарський засіб чинить протизапальний, протимікробний і протигрибковий ефекти; активний відносно грампозитивних і грамнегативних бактерій, а також грибів родуCandida

Фармакокінетика

Дані не представлені.

Клінічні характеристики

Показання.

Місцеве лікування інфекційно-запальних захворювань ЛОР-органів і слизової оболонки порожнини рота (тонзиліт, фарингіт, ларингіт, афтозний і виразковий стоматит).

Протипоказання.

Підвищена чутливість до компонентів лікарського засобу, наявність в анамнезі тяжких токсико-алергічних реакцій на сульфаніламіди.

Особливі заходи безпеки

Перед застосуванням лікарського засобу, особливо при схильності до алергії, слід проконсультуватися з лікарем! Без консультації лікаря не застосовувати лікарський засіб понад встановлений термін!

Обов’язково повідомити лікаря про попередню реакцію на прийом лікарських засобів цієї групи.

Неприпустиме попадання лікарського засобу в очі.

Перед застосуванням лікарського засобу рекомендується прополоскати порожнину рота теплою кип’яченою водою. З уражених ділянок порожнини рота (виразки, ерозії) за допомогою стерильних тампонів видалити некротичний наліт. Після зрошування порожнини рота препаратом слід утримуватися від прийому їжі впродовж 15-30 хв.

При застосуванні лікарського засобу дітям слід враховувати, що одноразова доза лікарського засобу, яка розпилюється за одне натискування, містить від 0,006 мл до 0,008 мл етанолу (96 %), що становить на одноразовий прийом: для дітей віком 2-5 років (маса тіла 12-21 кг) від 0,0004 мл/кг до 0,0005 мл/кг, віком 6-12 років (маса тіла 21-38 кг) від 0,0002 мл/кг до 0,0003 мл/кг.

Лікарський засіб містить цукор, що слід враховувати хворим на цукровий діабет і пацієнтам з вродженою непереносимістю фруктози, порушенням всмоктування глюкози-галактози.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Якщо пацієнт приймає будь-які інші лікарські засоби, обов’язково слід проконсультуватися з лікарем щодо можливості застосування даного лікарського засобу!

Можливе послаблення протимікробної дії лікарського засобу при одночасному застосуванні з лікарськими засобами - похідними параамінобензойної кислоти (новокаїн, анестезин, дикаїн).

Особливості застосування.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Застосування лікарського засобу у період вагітності або годування груддю можливе під контролем лікаря, зваживши співвідношення користь/ризик, суворо дотримуючись режиму дозування лікарського засобу.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Лікарський засіб не впливає на здатність керувати транспортними засобами і механізмами, однак водіям автотранспорту слід враховувати можливе спотворення результатів дослідження на алкоголь.

Спосіб застосування та дози.

Застосовувати місцево для зрошення слизової оболонки ротової порожнини і носоглотки. Застосовувати для лікування дорослих та дітей віком від 3 років 3-4 рази на день.

Для лікування дітей застосовувати місцево для зрошення слизової оболонки ротової порожнини і носоглотки 1-2 рази на день (якщо немає особливих вказівок лікаря).

Тривалість застосування лікарського засобу залежить від перебігу захворювання і зазвичай становить 3-10 діб.

Частота і тривалість застосування встановлюються індивідуально лікарем і залежать від тяжкості захворювання!

Правила користування балоном

1. Зняти захисний ковпачок з балона і, переконавшись у чистоті розпилювача, надіти його на балон.

2. Перед першим застосуванням, тримаючи балон вертикально, натиснути декілька разів на розпилювач до появи перших крапель рідини.

3. Попередньо прополоскати ротову порожнину кип’яченою водою.

4. Направити розпилювач у ротову порожнину на уражену поверхню, зробити 5-6 натискань на головку розпилювача та рівномірно оросити препаратом порожнину рота.

5. Розпилений лікарський засіб утримувати у порожнині рота 5-7 хв, не вживаючи воду та їжу.

6. Закінчивши зрошення, завжди необхідно закривати балон захисним ковпачком, щоб запобігти його забрудненню.

Курс лікування - від 3 днів до 10 днів.

Догляд за розпилювачем

Розпилювач слід зберігати в чистоті, промиваючи його водою, бажано кожен день, але не менше двох разів на тиждень, таким чином:

1. Старанно промити розпилювач під струменем теплої води.

2. Струснути залишки води і просушити в теплому місці, не піддаючи дії високої температури.

Діти.

Лікарський засіб не застосовувати дітям віком до 3 років.

З обережністю застосовувати дітям віком від 3 років у зв’язку з можливістю розвитку рефлекторного бронхоспазму, зумовленого вмістом евкаліптової і м’яти перцевої ефірних олій. Лікування дітей слід проводити під наглядом лікаря.

Передозування.

Випадки передозування не описані. Можливе посилення побічних ефектів лікарського засобу.

Лікування: відміна лікарського засобу, промивання порожнини рота теплою кип’яченою водою. Симптоматична терапія.

Побічні реакції.

З боку шлунково-кишкового тракту: нудота, блювання, місцеві ефекти (відчуття печіння у роті або першіння, гіперемія слизової зіву).

З боку імунної системи: алергічні реакції, включаючи бронхоспазм, ангіоневротичний набряк.

З боку шкіри і підшкірної клітковини: висипи, включаючи папульозні висипи, свербіж, кропив’янка, набряк у місці контакту.

Інші: загальна слабкість, утруднення дихання, клубок у горлі.

Термін придатності.1,5 року.

Умови зберігання .Зберігати у недоступному для дітей місці. Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.

Упаковка.По 30 мл лікарського засобу у балонах з клапанами насосного типу, розпилювачами для горла і захисними ковпачками. Кожен балон вміщений у пачку.

Категорія відпуску.Без рецепта.

Виробник.АТ «СТОМА», Україна.

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності.

61105, Україна, м. Харків, вул. Ньютона, 3.

И НСТРУКЦ И Я

по меди цинскому применению лекарственного средства

И НГАЛ И ПТ-км

Сотав :

действующие вещества: 30 мл спрея содержат: стрептоцида растворимого 0,750 г, сульфатиазола натрия гексагидрата 0,750 г, тимола 0,015 г, эвкалиптового масла 0,015 г, мяты перечной масла 0,015 г;

вспомогательные вещества: этанол (96 %), сахар, глицерин, полисорбат 80, вода очищенная.

Лекарственная форма. Спрей.

Основные физико-химические свойства: прозрачная жидкость от светло-желтого до темно-желтого цвета с характерным запахом тимола и ментола.

Фармакотерапевтическая группа. Средства, действующие на респираторную систему. Лекарственные средства, применяемые при заболеваниях горла. Антисептики.

Код АТС  R02A А20.

Фармакологические свойства.

Фармакодинамика.

Фармакологические эффекты лекарственного средства обусловлены действием компонентов, входящих в его состав. Стрептоцид растворимый и сульфатиазол натрия оказывают антимикробное действие в отношении грамположительных и грамотрицательных бактерий, вызывающих заболевания полости рта и глотки. Тимол обладает антисептическим, отхаркивающим и спазмолитическим действием. Масло эвкалиптовое обладает противовоспалительной и антисептической активностью. Масло мяты перечной при нанесении на слизистые оболочки оказывает умеренный местноанестезирующий эффект.

Комбинация указанных компонентов лекарственного средства обеспечивает комплексную патогенетическую терапию воспалительных заболеваний слизистой оболочки полости рта и верхних дыхательных путей. Лекарственное средство оказывает противовоспалительный, противомикробный и противогрибковый эффекты; активен в отношении грамположительных и грамотрицательных бактерий, а также грибов родаCandida

Фармако кинетика.

Данные не представлены.

Клинические характеристики.

Показания.

Местное лечение инфекционно-воспалительных заболеваний ЛОР-органов и слизистой оболочки полости рта (тонзиллит, фарингит, ларингит, афтозный и язвенный стоматит).

Противопоказания.

Повышенная чувствительность к компонентам лекарственного средства, наличие в анамнезе тяжелых токсико-аллергических реакций на сульфаниламиды.

Особые меры безопасности.

Перед применением лекарственного средства, особенно при склонности к аллергии, следует проконсультироваться с врачом! Без консультации врача не применять лекарственное средство сверх установленного срока!

Обязательно сообщить врачу о предыдущей реакции на прием лекарственных средств этой группы.

Недопустимо попадание лекарственного средства в глаза.

Перед применением лекарственного средства рекомендуется прополоскать полость рта теплой кипяченой водой. Из пораженных участков полости рта (язвы, эрозии) с помощью стерильных тампонов удалить некротический налет. После орошения полости рта препаратом следует воздерживаться от приема пищи в течение 15-30 минут.

При применении лекарственного средства детям следует учитывать, что однократная доза лекарственного средства, распыляемая одним нажатием, содержит от 0,006 мл до 0,008 мл этанола (96 %), что составляет на одноразовый прием: для детей 2-5 лет (масса тела 12-21 кг) от 0,0004 мл/кг до 0,0005 мл/кг, в возрасте 6-12 лет (масса тела 21-38 кг) от 0,0002 мл/кг до 0,0003 мл/кг.

Лекарственное средство содержит сахар, что следует учитывать больным сахарным диабетом и пациентам с врожденной непереносимостью фруктозы, нарушением всасывания глюкозы-галактозы.

Взаимодействие с другими лекарственными средствами и другие виды взаимодействий.

Если пациент принимает любые другие лекарственные средства, обязательно следует проконсультироваться с врачом относительно возможности применения данного лекарственного средства!

Возможно ослабление противомикробного действия лекарственного средства при одновременном применении с лекарственными средствами — производными парааминобензойной кислоты (новокаин, анестезин, дикаин).

Особенности применения.

Применение в период беременности или кормления грудью.

Применение лекарственного средства в период беременности или кормления грудью возможно под контролем врача, учитывая соотношение польза/риск, строго соблюдая режим дозирования лекарственного средства.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом или другими механизмами.

Лекарственное средство не влияет на способность управлять транспортными средствами и механизмами, однако водителям автотранспорта следует учитывать возможное искажение результатов исследования на алкоголь.

Способ применения и дозы.

Применять местно для орошения слизистой оболочки ротовой полости и носоглотки. Применять для лечения взрослых и детей с 3 лет 3-4 раза в день.

Для лечения детей применять местно для орошения слизистой оболочки ротовой полости и носоглотки 1-2 раза в день (если нет особых указаний врача).

Длительность применения лекарственного средства зависит от течения заболевания и обычно составляет 3-10 суток.

Частота и длительность применения устанавливаются индивидуально врачом и зависят от тяжести заболевания!

Правила пользования баллоном.

1. Снять защитный колпачок с баллона и, убедившись в чистоте распылителя, надеть его на баллон.

2. Перед первым применением, держа баллон вертикально, нажать несколько раз на распылитель до появления первых капель жидкости.

3. Предварительно прополоскать ротовую полость кипяченой водой.

4. Направить распылитель в ротовую полость на пораженную поверхность, сделать 5-6 нажатий на головку распылителя и равномерно оросить препаратом полость рта.

5. Распыленное лекарственное средство удерживать в полости рта 5-7 минут, не употребляя воду и пищу.

6. Закончив орошение, всегда необходимо закрывать баллон защитным колпачком, чтобы предотвратить его загрязнение.

Курс лечения - от 3 дней до 10 дней.

Уход за распылителем.

Распылитель следует хранить в чистоте, промывая его водой, желательно каждый день, но не менее двух раз в неделю таким образом:

1. Тщательно промыть распылитель под струей теплой воды.

2. Стряхнуть остатки воды и просушить в теплом месте, не подвергая воздействию высокой температуры.

Дети.

Лекарственное средство не применять детям до 3 лет.

С острожностью применять детям от 3 лет в связи с возможностью развития рефлекторного бронхоспазма, обусловленного содержанием эвкалиптового и мяты перечной эфирных масел. Лечение детей следует проводить под наблюдением врача.

Передозировка.

Случаи передозировки не описаны. Возможно усиление побочных эффектов лекарственного средства.

Лечение:отмена лекарственного средства, промывание полости рта теплой кипяченой водой. Симптоматическая терапия.

Побочные реакции.

Со стороны желудочно-кишечного тракта:тошнота, рвота, местные эффекты (жжение во рту или першение, гиперемия слизистой зева).

Со стороны иммунной системы: аллергические реакции, включая бронхоспазм, ангионевротический отек.

Со стороны кожи и подкожной клетчатки: сыпь, включая папулезные высыпания, зуд, крапивница, отек в месте контакта.

Другие:общая слабость, затруднение дыхания, ком в горле.

Срок годности. 1,5 года.

Условия хранения. Хранить в недоступном для детей месте. Хранить в оригинальной упаковке при температуре не выше 25 °С.

Упаковка.По 30 мл лекарственного средства в баллонах с клапанами насосного типа, распылителями для горла и защитными колпачками. Каждый баллон помещен в пачку.

Категория отпуска. Без рецепта.

Производитель. АО «СТОМА», Украина.

М естоположение производителя и его адрес места осуществления деятельности.

61105, Украина, г. Харьков, ул. Ньютона, 3.