БРОНХОСТОП® РОЗЧИН

Нажаль, термін дії препарата БРОНХОСТОП® РОЗЧИН (реєстраційне посвідчення UA/13470/01/01) вже закінчився. Інструкція застаріла.
Спробуйте новий пошук


Зображення завантаження мобільного додатку Ліки Контроль
Всі інструкції в кишені.
Завантажуйте Ліки Контроль
безкоштовно

Перегляньте наш каталог ліків, в якому 100% зареєстрованих лікарських засобів в Україні!

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

БРОНХОСТОП® РОЗЧИН

Склад лікарського засобу:

діючі речовини:

5 мл розчину містить рідкого екстракту трави тим’яну (Thymi herba extractum fluidum) (1:2-2,5) (екстрагент: розчин аміаку 10% (м/м): гліцерин 85% (м/м): етанол 90% (об./об.): вода у співвідношенні 1:20:70:109) ― 770 мг, рідкого екстракту кореня алтеї (Althaea radicis extractum fluidum) (1:20) (екстрагент: вода) ― 657 мг;

допоміжні речовини: сік малини, кислота аскорбінова, метилпарагідрооксибензоат (Е 218), пропілпарагідроксибензоат (Е 216), сахароза, вода очищена.

Лікарська форма Розчин оральний.

В’язка рідина від жовто-коричневого до червоно-коричневого кольору з характерним запахом (тим’яну); допустиме утворення пластівців, осаду та каламутності.

Назва і місцезнаходження виробника.

КвіздаФарма ГмбХ/ Kwizda Pharma GmbH,

Еффінгергассе 21, 1160 Відень, Австрія/ Effingergasse 21, 1160 Vienna, Austria.

Фармакотерапевтична група

Засоби, що застосовують при кашлі і застудних захворюваннях. Відхаркувальні засоби. Код АТС  R05C A10.

Вміст тим’яну забезпечує відхаркування слизу за рахунок секретолітичних, секретомоторних та бронхоспазмолітичних властивостей. Крім того, натуральна рослинна олія трави тим’яну, що також міститься в рідкому екстракті тим’яну, має антисептичні властивості.

Полісахариди коренів алтеї знімають подразнення слизових оболонок та знижують активність периферичних кашльових рецепторів.

Показання для застосування.

Захворювання дихальних шляхів, що супроводжуються кашлем з утрудненням відхаркування та подразненням у горлі, пов’язані з простудою.

Протипоказання.

Підвищена чутливість до компонентів препарату або інших рослин родини Губоцвітних (Lamiaceae), а також чутливі до селери та пилку берези (можлива перехресна реакція).

Застосування аскорбінової кислоти в дозах, що перевищують 1 г на добу, пацієнтам з гіпероксалурією.

Гемохроматоз, тромбоз, тромбофлебіт.

Особливі застереження.

Якщо під час лікування препаратом погіршується симптоматика та/або з’являються задишка, підвищення температури тіла, гнійне мокротиння, необхідно проконсультуватися з лікарем. Якщо протягом одного тижня симптоматика зберігається, необхідно проконсультуватися з лікарем.

Необхідна обережність при застосуванні препарату пацієнтам з печінковою недостатністю, епілепсією.

Препарат містить приблизно 285 мг етанолу на 5 мл, тому його не слід застосовувати особам з алкогольною залежністю.

Препарат містить 1,75 г сахарози на 5 мл. Пацієнтам з цукровим діабетом слід взяти це до уваги.

Слід приймати з обережністю пацієнтам з гіперкоагуляцією, сидеробластною анемією, серпоподібно-клітинною анемією, таласемією, поліцетимією, прогресивними злоякісними захворюваннями, нирковою недостатністю.

Не слід приймати препарат пацієнтам з рідкісними спадковими проблемами непереносимості фруктози, глюкозо-галактозною мальабсорбцією, сахарозо-ізомальтозною недостатністю.

Кислота аскорбінова у великих дозах (>400 мг/добу) викликає гемолітичну анемію у деяких людей з дефіцитом глюкози-6-фосфат дегідрогенази. Препарат містить консерванти метилпарагідрооксибензоат та пропілпарагідроксибензоат, які можуть викликати алергічні реакції.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Через відсутність достатніх даних не рекомендується застосовувати препарат у ці періоди.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Слід враховувати, що препарат містить етанол та може впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Діти.

Не застосовують дітям віком до 4 років.

Спосіб застосування та дози.

Для перорального застосування.

У разі необхідності можна застосовувати препарат, розвівши його водою або теплим чаєм.

Дорослим та дітям віком від 12 років призначають по 10 мл кожні 3 години до 6 разів на день; максимальна добова доза 60 мл.

Дітям віком від 4 до 12 років призначають по 5 мл кожні 3 години до 6 разів на день; максимальна добова доза 30 мл.

Препарат не рекомендується застосовувати більше 5 днів. Якщо симптоми захворювання не зникають, проконсультуйтеся з лікарем.

Передозування.

Про випадки передозування не повідомлялось.

Побічні ефекти.

Реакції гіперчутливості, включаючи анафілактичний шок та набряк Квінке.

При застосуванні препаратів, які містять тим’ян, можливі шлунково-кишкові розлади (включаючи нудоту, блювання, діарею).

Через вміст кислоти аскорбінової у пацієнтів можуть розвиватися шлунково-кишкові розлади (печія, нудота, блювання, спазми в животі), алергічні реакції (шкірні висипання, почервоніння шкіри), тромбоцитоз, гіперпротромбінемія, гіперглікемія, глюкозурія, діарея, часте сечовипускання (полакіурія), пошкодження гломерулярного апарату нирок, кристалурія, утворення уратних та/або оксалатних каменів у нирках і сечовивідних шляхах.

У разі появи будь-яких небажаних реакцій слід припинити лікування та звернутися до лікаря.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Дослідження не проводилися.

Через вміст кислоти аскорбінової препарат не рекомендується приймати одночасно з іншими лікарськими засобами, що містять кислоту аскорбінову.

Кислота аскорбінова підвищує концентрацію в крові пеніциліну та тетрацикліну, покращує всмоктування в кишечнику заліза та алюмінію, може призвести до підвищення рівня естрогену під час застосування пероральних контрацептивів і гормонозамісної терапії (ЗГТ), підвищує ризик розвитку кристалурії при лікуванні саліцилатами та короткої дії сульфонаміду. Повільна ренальна екскреція кислоти збільшує виведення лужних препаратів (в тому числі алкалоїдів).

Одночасне застосування антацидів і кислоти аскорбінової не рекомендується, особливо хворим з нирковою недостатністю.

Кислота аскорбінова як відновлювач може змінювати результати лабораторних аналізів (рівень глюкози в крові, білірубіну, печінкового трансаміназу і ЛДГ).

Термін придатності.3 роки.

Після першого відкриття зберігати 4 тижні.

Умови зберігання.

Зберігати при температурі не вище 25° C у недоступному для дітей та захищеному від світла місці. Після використання щільно закрити.

Упаковка.

Розчин по 150 мл у коричневому скляному флаконі, по 1 флакону у картонній коробці з поліпропіленовим мірним стаканчиком зі шкалою від 2,5 до 20 мл.

Категорія відпуску.

Без рецепта.