ДЕКАСАН®-ЦИТОКЛІН

Зображення завантаження мобільного додатку Ліки Контроль
Всі інструкції в кишені.
Завантажуйте Ліки Контроль
безкоштовно

Перегляньте наш каталог ліків, в якому 100% зареєстрованих лікарських засобів в Україні!

IНСТРУКЦIЯ

для медичного застосування лікарського засобу

ДЕКАСАН®-ЦИТОКЛІН

(DЕСАSАN- CYTOCLINTM)

Склад:

діюча речовина: декаметоксин;

1 мл розчину мiстить 0,2 мг декаметоксину;

допомiжнi речовини:натрiю хлорид, вода для ін’єкцій.

Лікарська форма Розчин.

Основні фізико-хімічні властивості: прозорий безбарвний розчин.

Фармакотерапевтична група

Антисептичнi та дезінфiкуючi засоби. Код АТС  D08А.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка

Декасан®-Цитоклін чинить антимiкробну, протигрибкову дію та концентрується на цитоплазматичнiй мембранi (ЦПМ) мiкробної клiтини i з'єднується з фосфатидними групами лiпiдiв мембрани, порушуючи проникнiсть ЦПМ мiкроорганiзмiв. Декаметоксин має виражений бактерицидний вплив на стафiлококи, стрептококи, дифтерiйну та синьогнiйну палички, капсульнi бактерiї та фунгiцидну дiю на дрiжджi, дрiжджоподiбнi гриби, збудники епiдермофiтiї, трихофiтiї, мiкроспорiї, еритразми, деякi види плiснявих грибiв (аспергiли, пенiцили), протистоцидну дiю на трихомонади, лямблiї, вiрусоцидну дiю на вiруси. Високоактивний вiдносно мiкроорганiзмiв, стiйких до антибіотикiв. Утворення стiйких до декаметоксину форм при тривалому застосуваннi вiдбувається повiльно i не перевищує ефективних концентрацiй препарату. Бактерiостатичнi (фунгiстатичнi) концентрацiї подiбнi до його бактерицидних (фунгiцидних), вiрусоцидних, протистоцидних концентрацiй. У процесi лiкування препаратом підвищується чутливість антибiотикорезистентних мiкроорганiзмiв до антибiотикiв.

Фармакокінетика

Препарат практично не всмоктується слизовими оболонками, неушкодженою шкiрою та рановою поверхнею.

Клінічні характеристики

Показання.

Лiкування гнiйничкових бактерiальних та грибкових захворювань шкiри, мiкробної екземи, гнiйно-запальних уражень м'яких  тканин (абсцеси, карбункули, флегмони, фурункули, гнійнi рани, панарицiї); стоматологiчні захворювання (стоматити, виразково-некротичний гiнгiвiт, дистрофiчно-запальна форма пародонтозу I-II ступеня у стадiї загострення).

Також показаний при абсцесi легенiв, бронхоектатичнiй хворобi, кiстознiй гiпоплазiї легенiв, ускладненiй нагноюванням, хронiчному бронхiтi у фазi загострення, хронiчному тонзилiтi, ангiнi, носiйствi стафiлококiв та дифтерiйних паличок, виразковому колiтi, парапроктитi.

У гiнекологiчнiй практицi – для лiкування кандидозу слизової оболонки пiхви, запальних захворювань генiталiй мiкробного походження, передпологової санацiї пологових шляхiв, лiкування пiсляпологового ендометриту.

Гнійно-запальні  захворювання черевної, плевральної порожнин.

Гiгiєнiчна дезiнфекцiя шкiри рук медперсоналу та гумових рукавичок пiд час обстеження хворих і виконання медичних манiпуляцiй та малих хiрургiчних втручань, передстерилiзацiйна дезiнфекцiя медичних iнструментiв та дiагностичного обладнання з металiв, гуми, полiмерних матерiалiв та скла.

Протипоказання.

Iндивiдуальна гіперчутливiсть до компонентiв препарату.

Взаємодiя з iншими лiкарськими засобами та інші види взаємодій.

Фармацевтична: декаметоксин є катiонною поверхнево-активною речовиною, тому вiн несумiсний з милом та iншими анiонними сполуками.

Фармакодинамічна: декаметоксин пiдвищує чутливість антибiотикорезистентних мiкроорганiзмiв до антибiотикiв.

Особливості застосування.

Декаметоксин у концентрацiї, що застосовується у препараті Декасан®-Цитоклін, не має токсичної дiї. Тривале застосування препарату Декасан®-Цитоклін не спричиняє будь-яких токсичних реакцiй. Пiдiгрiвання препарату до 38 °С перед застосуванням пiдвищує ефективнiсть дiї. При запальних явищах та при подразненнях шкіри препарат розводити дистильованою водою у співвідношенні 1:1 або 1:2.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Відсутні застереження щодо застосування у період вагітності або годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Відсутні застереження щодовпливу на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Спосiб застосування та дози.

При гнiйних та грибкових ураженнях шкiри, гнійних ранах розчин використовувати у виглядi промивань, примочок.

Для лiкування проктиту i виразкового колiту теплий розчин вводити у виглядi клiзм по 50-100 мл 2 рази на добу до повного зникнення ознак гострого запалення. Норицi при хронiчному парапроктитi промивати розчином Декасан®-Цитоклін щодня протягом         3-4 дiб. Для промивання сечового мiхура у дорослих розчин декаметоксину застосовувати пiсля попереднього розведення 1:7 очищеною водою у дозi 500-600 мл (на курс лiкування 7-20 промивань).

Ураження слизової оболонки порожнини рота лiкувати шляхом аплiкацiї по 25-50 мл протягом 10-15 хвилин або полоскання (100-150 мл). Дистрофiчно-запальну форму пародонтозу I-II ступеня у стадiї загострення лiкувати шляхом iригацiї теплим розчином патологiчних карманiв ясен (50-70 мл) або аплiкацiй на ясна до затухання запальних явищ. Хворим з кандидозним ураженням слизової оболонки рота, виразково-некротичним гiнгiвiтом призначати полоскання порожнини рота (100-150 мл) 4 рази на добу протягом 5-10 днiв.

Лiкування кандидозу мигдаликiв, хронiчного тонзилiту проводити промиванням лакун пiднебiнних мигдаликiв (50-75 мл на промивання).

Санацiю носiїв стафiлококу, дифтерiйної палички проводити шляхом полоскання розчином зiва, промивання лакун, зрошування носоглотки, мигдаликiв. Лакуни промивають 3-5 разiв через день.

При абсцесi легенiв, бронхоектатичнiй хворобi, кiстознiй гіпоплазiї легень, ускладнених нагноюванням, хронiчному бронхiтi у фазi загострення Декасан®-Цитоклін вводити ендобронхiально:

– через мiкротрахеостому – по 25-50 мл 1-2 рази на добу; через трансназальний катетер – по 5-10 мл 1 раз на добу;

– методом ультразвукових iнгаляцiй – по 5-10 мл 1-2 рази на добу;

– за допомогою лаважу трахеобронхiального дерева – в об'ємi 100 мл.

При лікуванні гнійно-запальних захворювань черевної, плевральної порожнин уражену ділянку заповнювати до країв розчином Декасан®-Цитоклін з експозицією не менше        10 хвилин. При необхідності, в тому числі при ушиванні «наглухо» (без дренажу), проводити багаторазове заповнення операційної порожнини з подальшим видаленням розчину до чистих промивних вод. Проточно-промивальне дренування порожнини виконувати за допомогою дренажів або пункційним методом.

Тривалiсть лiкування – 2-4 тижнi.

Для лiкування мiкробних та грибкових трихомонадних уражень слизової оболонки пiхви Декасан®-Цитоклін використовувати у виглядi спринцювань (50-100 мл пiдiгрiтого до   38 °С препарату 3 рази на добу). У такий же спосiб проводити передпологову санацiю пологових шляхiв одноразово. Лiкування пiсляпологового ендометриту здiйснювати шляхом промивання теплим препаратом порожнини матки (150-200 мл) 2 рази на добу.

Знезаражування шкiри рук та гумових рукавичок проводити шляхом нанесення 5-10 мл препарату на попередньо вимиту поверхню, рiвномiрного його розподiлу по всiй поверхнi, що пiдлягає дезінфекцiї, протягом 5 хвилин.


Очищенi медичнi iнструменти, загубники, трубки i обладнання дезінфiкувати шляхом занурення у розчин на 30 хвилин.

Діти. Досвід застосування дітям відсутній.

Передозування.

У зв'язку з вiдсутнiстю всмоктування передозування не спостерiгається.

Побiчні реакції.

У поодиноких випадках можлива підвищена iндивiдуальна чутливість. У таких осiб можлива поява висипу на шкiрi, печіння, сухості, свербежу пiсля застосування препарату та інших місцевих алергічних реакцій, при ендобронхiальному введеннi – вiдчуття жару за грудниною, що минає через 20-30 хвилин пiсля закiнчення процедури.

Термiн придатності. 3 роки.

Умови зберiгання.Зберігати у недоступному для дiтей і захищеному вiд свiтла мiсцi при температурі не вище 25 °С. Не заморожувати.

Упаковка. По 1000 мл у контейнерах полімерних.

Категорія відпуску. Без рецепта.

Виробник. ТОВ «Юрія-Фарм».

Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності.

Україна,03680, м. Київ, вул. М. Амосова, 10, Тел./факс: 275-01-08; 275-92-42.