РЕФАКТО АФ

Зображення завантаження мобільного додатку Ліки Контроль
Всі інструкції в кишені.
Завантажуйте Ліки Контроль
безкоштовно

Перегляньте наш каталог ліків, в якому 100% зареєстрованих лікарських засобів в Україні!

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

РеФакто АФ

( ReFacto ® AF )

Склад:

діюча речовина: фактор коагуляції кровіVIII рекомбінантний (мороктоког альфа);

1 флакон містить 250МО або 500 МО, або 1000 МО, або 2000 МО мороктокогу альфа;

допоміжні речовини:цукроза,кальцію хлориду дигідрат, L-гістидин, полісорбат 80, натрію хлорид.

Розчинник: натрію хлорид (9мг/мл), вода для ін’єкцій.

Лікарська форма

Ліофілізат для розчину для ін’єкцій.

Основні фізико-хімічні властивості:ліофілізат білого кольору, практично вільний від чітко видимих сторонніх часток, вологи та дефектів закупорки флакона;

розчинник: безбарвний прозорий розчин, практично вільний від видимих включень.

Фармакотерапевтична група

Антигеморагічні засоби. Фактор згортання кровіVIII. Код АТС  В02В D02.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка

РеФактоАФ містить рекомбінантний фактор згортання кровіVIII з видаленим В-доменом (мороктоког альфа). Активність препарату в міжнародних одиницях (МО) визначається за допомогою методу хромогенного аналізу згідно Європейської Фармакопеї. Специфічна активність РеФакто АФ становить 7,600-13,800 МО/мг білка.

Мороктоког альфа- це глікопротеїн з приблизною молекулярною масою 170000Да, що складається з 1438амінокислот, послідовність яких подібна до 90 + 80 кДа форми фактора VIII (тобто з видаленим В-доменом), а посттрансляційні модифікації подібні до тих, що наявні у молекулі, отриманій з плазми крові.

Мороктоког альфа виготовляють за допомогою технології рекомбінантної ДНК з використанням клітин яєчників китайських хом’яків. Процес виробництва РеФакто АФ був модифікований таким чином, що виключає можливість потрапляння екзогенного білка людського або тваринного походження під час культивування клітин, очищення або виробництва готового продукту; одночасно назву препарату було змінено з РеФакто на РеФакто АФ.

Функціональні характеристики РеФактоАФ подібні до характеристик ендогенного фактораVIII. Активність фактораVIII значно знижена у пацієнтів із гемофілієюА, тому їм необхідна замісна терапія.

При інфузії препарату пацієнтам із гемофілією, введений факторVIII зв’язується з фактором Віллебранда, що циркулює в крові.

Активований факторVIII діє як кофактор до активованого фактора ІХ, прискорюючи перетворення фактораХ на активований факторХ. Активований факторХ перетворює протромбін на тромбін. Потім тромбін перетворює фібриноген на фібрин і утворюється тромб. ГемофіліяА- це зчеплене зі статтю спадкове порушення згортання крові, обумовлене зниженим рівнем фактораVIII:С, яке призводить до профузних крововиливів у суглоби, м’язи або внутрішні органи. Крововиливи можуть виникати спонтанно або в результаті випадкових чи хірургічних травм. При застосуванні замісної терапії рівень фактораVIII в плазмі крові підвищується, що дає змогу тимчасово скоригувати недостатність цього фактора та зменшити схильність до кровотеч.

Індукція імунної толерантності.

Дані стосовно індукції імунної толерантностізбиралися серед пацієнтів із гемофілієюА, у яких утворилися інгібітори фактораVIII. У рамках базового клінічного дослідження РеФакто із залученням 25 пацієнтів, які раніше не отримували лікування, були зібрані дані щодо індукції імунної толерантності (див. розділ«Побічні реакції»). З 25 цих пацієнтів у 20 пацієнтів титр інгібіторів зменшився до рівня <0,6БО (одиниць Бетезда), з яких у 11 з 15 спочатку спостерігалися високі титри (≥5БО), а у 9 з 10 - низькі. Аналогічне зменшення титрів спостерігалося у 5 з 6пацієнтів, у яких були низькі титри інгібіторів, але вони не отримували лікування індукцією імунної толерантності. Спостереження віддалених наслідків не проводилися.

Фармакокінетика

Фармакокінетичні властивості РеФакто, визначені у перехресному дослідженні РеФакто та концентрату фактораVIII, отриманого з плазми крові, за участю 18пацієнтів, які раніше отримували лікування (попередньо ліковані пацієнти - ПЛП), зазначені в таблиці1. Дослідження кількісного вмісту проводили із застосуванням хромогенного субстрату (див. розділ Спосіб застосування та дози).

Таблиця 1

Оцінка фармакокінетичних параметрів РеФакто у ПЛП з гемофілієюА

Параметр

Середнє

СВ

Медіана

AUCt (MO·год/мл)

19,9

4,9

19,9

t ½ (год)

14,8

5,6

12,7

CL (мл/год·кг)

2,4

0,75

2,3

середній час утримання (год)

20,2

7,4

18,0

відновлення (МО/дл збільшення фактораVIII:C на МО/кг застосованого фактораVIII)

2,4

0,38

2,5

Скорочення: AUCt - площа під кривою «концентрація в плазмі - час» від нуля до останньої вимірюваної концентрації; t ½ - період напіввиведення; CL - кліренс; СВ — стандартне відхилення.

У дослідженні, в якому методом хромогенного аналізу порівнювалась активність РеФактоАФ, РеФакто та фактораVIII у плазмі крові пацієнтів, була встановлена біоеквівалентність РеФактоАФ до РеФакто. Співвідношення середніх геометричних значень фармакокінетичних параметрів, визначених методом найменших квадратів, РеФактоАФ до РеФакто становили 100,6%, 99,5% та 98,1% для відновлення, AUCt та AUC∞ (площа під кривою «концентрація в плазмі - час» від нуля до нескінченності) відповідно. Відповідні 90 % довірчі інтервали для співвідношення середніх геометричних значень фармакокінетичних параметрів РеФактоАФ до РеФакто були в межах вікна біоеквівалентності (від 80 до 125%), що свідчить про біоеквівалентність РеФактоАФ до РеФакто.

У перехресному фармакокінетичному дослідженні фармакокінетичні параметри РеФактоАФ визначали у 25пацієнтів (≥12років), які раніше отримували лікування, на початку дослідження та через шість місяців багаторазового застосування РеФактоАФ. Співвідношення середніх геометричних значень фармакокінетичних параметрів, визначених методом найменших квадратів, через 6місяців застосування в порівнянні з вихідними показниками становили 107%, 100% та 104% для відновлення, AUCt та AUC∞ відповідно. Відповідні 90 % довірчі інтервали для співвідношення фармакокінетичних параметрів через 6місяців дослідження в порівнянні з вихідними показниками були в межах вікна еквівалентності (від 80% до 125%). Це свідчить про відсутність залежних від часу змін у фармакокінетичних властивостях РеФакто АФ.

У тому ж самому дослідженні, в якому активність препарату РеФактоАФ, рекомбінантного фактораVIII з повною довжиною молекули (препарат порівняння) та активність фактораVIII визначали у зразках плазми пацієнтів (30пацієнтів, які раніше отримували лікування≥12 років) за допомогою одноетапного аналізу згортання крові РеФактоАФ продемонстрував фармакокінетичну біоеквівалентність до препарату порівняння при застосуванні стандартного підходу до встановлення біоеквівалентності.

У пацієнтів, які раніше не отримували лікування, фармакокінетичні параметри РеФакто оцінювали за допомогою методу хромогенного аналізу. У цих пацієнтів (n=59; медіана віку 10±8,3місяці) середнє відновлення на тижні «0»становило 1,5 ±0,6МО/дл на МО/кг (у межах 0,2-2,8МО/дл на МО/кг), що нижче за величини, отримані для пацієнтів, які раніше отримували лікування, на тижні «0»із середнім значенням відновлення 2,4±0,4МО/дл на МО/кг (у межах 1,1-3,8МО/дл на МО/кг). У пацієнтів, які раніше не отримували лікування, середнє відновлення було стабільним протягом 2-річного періоду (5візитів протягом зазначеного часу) та знаходилося в межах 1,5-1,8МО/дл на МО/кг. Дослідження за допомогою популяційної фармакокінетичної моделі, що включала дані 44пацієнтів, які раніше не отримували лікування, показало, що середній прогнозований період напіввиведення становить 8,0±2,2години.

Клінічні характеристики

П оказання.

Лікування та профілактика кровотеч у пацієнтів із гемофілієюА (вроджений дефіцит фактора згортання кровіVIII).

РеФактоАФ призначений для застосовування у дорослих та у дітей будь-якого віку, включаючи немовлят.

РеФактоАФ не містить фактор Віллебранда і тому не показаний для лікування хвороби Віллебранда.

Протипоказання.

Гіперчутливість до діючої речовини або до будь-якої з допоміжних речовин.

Відома алергічна реакція на білки хом’яка.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Про взаємодію рекомбінантного фактора коагуляції крові людиниVIII з іншими препаратами не повідомлялось.

Особливості застосування.

Гіперчутливість

РеФактоАФ може спричинити розвиток реакції гіперчутливості алергічного типу. Препарат містить незначні кількості білків хом’яка. Пацієнтам слід порадити, що при виникненні симптомів гіперчутливості необхідно негайно припинити застосування препарату та звернутися до лікаря. Пацієнтам необхідно повідомити про ранні ознаки розвитку реакцій гіперчутливості, включаючи кропив’янку, генералізовану кропив’янку, відчуття стиснення в грудній клітці, дихання зі свистом, артеріальну гіпотензію та анафілаксію.

У разі виникнення шоку слід здійснювати стандартне медичне лікування шокового стану.

Нейтралізуючі антитіла (інгібітори)

Вироблення нейтралізуючих антитіл (інгібіторів) фактораVIII є відомим ускладненням, що виникає при лікуванні осіб із гемофілієюА. Зазвичай це імуноглобуліниIgG, дія яких спрямована проти прокоагулянтної активності фактораVIII. Їх наявність у плазмі визначають методом Бетезда (модифікація Ніймегена) та виражають у БО/мл. Ризик утворення інгібіторів корелює з тривалістю застосування фактораVIII, причому він найвищий протягом перших 20днів застосування препарату. У рідкісних випадках інгібітори можуть вироблятися після перших 100днів лікування препаратом.

Випадки повторного утворення інгібіторів (низький титр) спостерігалися при переході з одного препарату рекомбінантного фактораVIII на інший у пацієнтів, які раніше отримували лікування препаратом протягом більше 100днів та у яких в анамнезі наявне утворення інгібіторів. У зв’язку з цим рекомендується здійснювати ретельний моніторинг усіх пацієнтів щодо вироблення інгібіторів після будь-якої зміни препарату.

Необхідно проводити ретельний моніторинг пацієнтів, які отримують лікування рекомбінантними факторами згортання кровіVIII, щодо утворення інгібіторів за допомогою належного клінічного спостереження та лабораторних аналізів. Якщо очікувані рівні активності фактораVIII у плазмі крові не досягаються або якщо кровотеча не зупиняється при застосуванні відповідної дози препарату, слід провести аналізи для визначення наявності інгібіторів фактораVIII. Для пацієнтів з високими титрами інгібіторів терапія факторомVIII може бути неефективною та слід розглянути можливість застосування інших препаратів. Лікування таких пацієнтів повинні проводити лікарі з досвідом лікування гемофілії та випадків вироблення інгібіторів фактораVIII.

Повідомлення про недостатню ефективність

У клінічних дослідженнях та під час постмаркетингового застосування РеФакто повідомлялося про випадки недостатньої ефективності препарату, переважно у пацієнтів, які застосовували препарат з метою профілактики. Відсутність ефективності описувалася як крововиливи в таргетні суглоби, крововиливи в нові суглоби або суб’єктивне відчуття пацієнтом початку нової кровотечі. При призначенні РеФактоАФ важливо індивідуально підбирати дозування та відстежувати рівень фактора в кожного пацієнта для забезпечення адекватної терапевтичної відповіді (див. розділ «Побічні реакції»).

Настійно рекомендується кожного разу при введенні пацієнту препарату РеФактоАФ записувати назву, що зазначена на картонній упаковці, та номер серії лікарського засобу для того, щоб зберегти інформацію про те, яку саме серію препарату було введено певному пацієнту. Пацієнти можуть прикріпити одну з відривних етикеток з флакона або попередньо наповненого шприца, щоб задокументувати номер серії у своєму щоденнику, або для повідомлення про будь-які побічні ефекти.

Серцево - судинні ускладнення

У пацієнтів з наявними факторами ризику розвитку серцево-судинних ускладнень замісне лікування фактором VIII може призвести до підвищення кардіоваскулярних ризиків.

Ускладнення, пов’язані з катетером

У разі необхідності використання пристрою для центрального венозного доступу слід розглянути ризик ускладнень, пов’язаних з його використанням, у тому числі з місцевими інфекціями, бактеріємією та тромбозом катетера (див. розділ«Побічні реакції»).

Вміст натрію

Після розчинення порошку 1флакон містить 1,23ммоль (або 29мг) натрію. Дану інформацію слід враховувати пацієнтам, які дотримуються дієти з обмеженням вживання натрію.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Дослідження впливу фактораVIII на репродуктивну функцію тварин не проводилися, тому дані щодо його впливу на фертильність відсутні. Оскільки гемофіліяА рідко виникає в жінок, досвід застосування фактораVIII в період вагітності та годування груддю відсутній. Тому факторVIII слід застосовувати в період вагітності та годування груддю лише за нагальної потреби.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

РеФакто АФ не впливає на здатність керувати транспортними засобами та працювати з іншими механізмами.

Спосіб застосування та дози

Лікування слід розпочинати під наглядом лікаря з досвідом лікування гемофіліїА.

Контроль лікування.

Для визначення дози, необхідної протягом курсу лікування, та частоти повторних інфузій рекомендується проводити дослідження рівня фактораVIII. У різних пацієнтів відповідь на введення фактораVIII може варіювати, що проявляється у різних рівнях відновлення та різних періодах напіввиведення. Доза, розрахована за масою тіла пацієнта, може потребувати корегування в хворих з надмірною або недостатньою масою тіла. Зокрема, у випадку значних хірургічних втручань ретельний моніторинг замісної терапії за допомогою аналізу коагуляції (активності фактораVIII у плазмі) є обов’язковим.

Для моніторингу рівня активності фактораVIII у пацієнтів під час лікування препаратом РеФактоАФ рекомендується застосовувати метод хромогенного аналізу.У випадках, коли для визначення активності фактора VIII у зразках крові пацієнтів використовують in vitro активований частковий тромбопластиновий час (АЧТЧ), розрахований за допомогою одноетапного аналізу коагуляційної активності, на результати активності фактора VIII можуть впливати як типи реагентів, так і стандарті зразки, які застосовувались при кількісному визначенні. Також можуть бути суттєві відмінності між результатами кількісного визначення, отриманими з використанням хромогенного методу аналізу та визначенням АЧТЧ шляхом одноетапного аналізу коагуляційної активності. Звичайно результати, отримані методом одноетапного аналізу коагуляційної активності, на 20-50% нижчі за результати кількісного визначення, виконаного із застосуванням хромогенного методу аналізу. Для корекції цієї розбіжності можна застосовувати лабораторний стандарт РеФактоАФ (див. розділ «Фармакокінетика»). Передусім це важливо, коли використовують інші лабораторії та/або реагенти.

Дозування.

Дозування та тривалість замісної терапії залежать від ступеня недостатності фактораVIII, локалізації та тяжкості кровотечі, а також від клінічного стану пацієнта. Дози, що застосовуються, необхідно коригувати відповідно до клінічної відповіді пацієнта. За наявності інгібіторів може бути потрібне застосування більш високих доз препарату або призначення відповідного специфічного лікування.

Кількість одиниць фактораVIII, що застосовують, зазначають у МО, пов’язаних з діючим стандартом ВООЗ для препаратів, які містять факторVIII. Активність фактораVIII у плазмі крові зазначається у відсотках (відносно до нормальної людської плазми) або у міжнародних одиницях (відносно міжнародного стандарту для фактораVIII у плазмі). 1МО активності фактораVIII еквівалентна кількості фактораVIII в 1мл нормальної людської плазми.

Активність іншого препарату мороктокогу альфа (Ксинта), зареєстрованого поза межами України, визначається за допомогою виробничого стандарту активності, який було відкалібровано відповідно міжнародного стандарту ВООЗ з використанням одноетапного аналізу коагуляційної активності. Через відмінності між методами, які використовуються для визначення активності препаратів Ксинта і РеФактоАФ, 1МО препарату Ксинта (калібрований за допомогою одноетапного аналізу) приблизно еквівалентна 1,38МО препарату РеФактоАФ (каліброваного за допомогою хромогенного аналізу). Якщо пацієнту, який зазвичай отримує лікування препаратом Ксинта, призначають РеФактоАФ, лікар може розглянути можливість коригування дози в залежності від показників відновлення рівня фактораVIII.

Пацієнтам із гемофілієюА слід порекомендувати мати при собі достатню кількість препарату фактораVIII відповідно до діючої схеми лікування на випадок, якщо лікування буде потрібним під час подорожі. Слід порадити пацієнтам консультуватися із лікарем напередодні подорожі.

Лікування за необхідності.

Розрахунок необхідної дози фактора VIII базується на емпіричних даних про те, що 1МО фактораVIII на 1кг маси тіла збільшує активність фактораVIII у плазмі крові на 2МО/дл. Необхідна доза розраховується за формулою:

необхідна кількість одиниць(МО)=

маса тіла (кг)×бажане збільшення кількості фактораVIII(% або МО/дл)×0,5(МО/кг на МО/дл),

де 0,5МО/кг на МО/дл є зворотною величиною відновлення, яке зазвичай спостерігається після інфузії фактораVIII.

Дозу призначеного препарату та частоту застосування завжди слід визначати у кожному випадку окремо, з огляду на клінічну ефективність препарату.

У разі виникнення геморагічних явищ, активність фактораVIII у плазмі крові не повинна падати нижче рівнів (у % або у МО/дл), зазначених у таблиці2. Цю таблицю можна використовувати як настанову щодо дозування фактораVIII при кровотечах та хірургічному втручанні.

Таблиця2

Тяжкість кровотечі/

Тип хірургічного втручання

Необхідний рівень фактораVIII (% від нормального або МО/дл плазми)

Частота введення (години)/ Тривалість терапії (дні)

Кровотеча

Початкові ознаки гемартрозу, крововиливів у м’язи або кровотечі в ротовій порожнині

20-40

Введення повторювати кожні 12-24години щонайменше протягом 1дня до припинення кровотечі, про що свідчить відсутність болю або наявність загоювання

Гемартрози та м’язові кровотечі середнього ступеня тяжкості або гематоми

30-60

Введення повторювати кожні 12-24години протягом 3-4днів або довше до зникнення болю та відновлення рухливості кінцівок

Кровотечі, що загрожують життю

60-100

Введення повторювати кожні 8-24години до зникнення загрози життю

Хірургічні втручання

Незначні хірургічні втручання, включаючи видалення зуба

30-60

Введення повторювати кожні 24години, щонайменше протягом 1дня, до загоювання

Значні хірургічні втручання

80-100 (до та після хірургічного втручання)

Введення повторювати кожні 8-24години до адекватного загоювання рани, потім продовжувати терапію протягом щонайменше 7днів для підтримання активності фактораVIII на рівні 30-60% (МО/дл)

Профілактика

Для довготривалої профілактики кровотеч пацієнтам із тяжкою гемофілієюА звичайно застосовують 20-40МО фактораVIII на кг маси тіла кожні 2-3дні. У деяких випадках, особливо в пацієнтів молодого віку, може виникнути потреба в збільшенні дози або частоти введення препарату.

Діти

При лікуванні препаратом РеФактоАФ дітей молодшого віку (віком до 6років) може виникнути необхідність у застосуванні більш високих доз порівняно з тими, що застосовуються дорослим пацієнтам і дітям старшого віку. В дослідженні з використанням фармакокінетичного аналізу за участю дітей віком до 6років було виявлено, що в цієї категорії пацієнтів період напіввиведення та відновлення менший в порівнянні з показниками, що характерні для дітей старшого віку та дорослих (див. розділ «Фармакокінетика»). Під час клінічних досліджень застосування препарату РеФакто з метою профілактики, діти віком до 6 років отримували у середньому дозу 50МО/кг, при цьому протягом року спостерігалося в середньому 6,1епізоду геморагічних явищ. Діти старшого віку та дорослі отримували препарат у середньому дозуванні 27МО/кг та мали в середньому 10епізодів геморагічних явищ протягом року. В умовах клінічного дослідження середня доза РеФакто на одну інфузію при епізодах геморагічних явищ у дітей віком до 6років була вищою за середню дозу, що застосовувалася дітям старшого віку та дорослим (51,3МО/кг та 29,3МО/кг відповідно).

Пацієнти літнього віку

Пацієнти віком 65 років і старше не залучались у клінічні дослідження. Загалом, дозу для літніх пацієнтів слід підбирати індивідуально.

Пацієнти з нирковою або печінковою недостатністю

Під час клінічних досліджень не вивчали коригування дози для пацієнтів з нирковою або печінковою недостатністю.

Спосіб застосування.

Внутрішньовенне застосування.

РеФактоАФ вводять шляхом внутрішньовенної інфузії протягом декількох хвилин після розчинення у відповідному розчиннику. Швидкість введення визначається ступенем комфорту пацієнта. Особам, які вводять препарат, але не є медичними працівниками, рекомендується пройти відповідне навчання.

Ліофілізований порошок розчиняють у відповідному розчиннику (розчин натрію хлориду 0,9%), що додається у попередньо наповненому шприці, використовуючи стерильний адаптер. Після додавання розчинника флакон слід обережно повертати до повного розчинення порошку.

Більш детальна інформація щодо приготування та застосування розчину наведена нижче.

Препарат РеФактоАФ після розчинення містить полісорбат80, який має здатність прискорювати екстракцію ди-(2-етилгексил)фталату з полівінілхлориду (ПВХ). Дану особливість необхідно враховувати при приготуванні та застосуванні препарату, включаючи час зберігання у ПВХ-контейнері після приготування розчину. Важливо точно дотримуватися рекомендацій, наданих у розділі«Умови зберігання».

Після розчинення отриманий розчин набирають назад у шприц. Розчин повинен бути прозорим або злегка опалесцентним та безбарвним. Розчин слід викинути, якщо спостерігаються включення чужорідних часточок або зміна кольору.

Невикористані залишки препарату або матеріали, що використовувалися для розчинення та введення препарату, мають бути утилізовані згідно з місцевими вимогами.

Приготування розчину:

1. Доведіть температуру ліофілізату та розчинника у попередньо наповненому шприці до кімнатної температури.

2. Зніміть пластикову flip-top кришку з флакона РеФакто АФ, щоб відкрити центральну частину гумової пробки.

3. Протріть верхню частину флакона тампоном зі спиртом, що додається до упаковки, або використайте інший антисептичний розчин та дайте висохнути. Після очищення не торкайтеся руками гумової пробки та не допускайте, щоб вона торкалася будь-яких поверхонь.

4. Відігніть захисне покриття прозорої пластикової упаковки адаптера до флакона. Не виймайте адаптер з упаковки.

5. Поставте флакон на рівну поверхню. Тримаючи упаковку з адаптером, насадіть адаптер на флакон. Сильно натисніть так, щоб адаптер з клацанням зайняв своє місце на верхній частині флакона, а вістря адаптера пройшло крізь пробку флакона.

6. Зніміть упаковку з адаптера та утилізуйте її.

7. Приєднайте шток поршня до шприца з розчинником: вставте шток в отвір у стопері шприца, сильно натискайте та прокручуйте шток, поки він не ввійде надійно у стопер.

8. Відламайте пластиковий ковпачок-насадку з індикатором першого відкриття зі шприца з розчинником, порушивши цілісність перфорації на ковпачку. Це роблять, розхитуючи ковпачок доти, доки перфорація не буде зламана. Не торкайтеся внутрішньої поверхні ковпачка або кінчика шприца. Може виникнути необхідність вдягнути ковпачок назад (якщо приготований РеФакто АФ не буде використаний негайно), тому відкладіть його, поставивши отвором догори.

9. Поставте флакон на рівну поверхню. Приєднайте шприц з розчинником до адаптера флакона, вставляючи наконечник шприца у отвір адаптера, сильно натискаючи та прокручуючи шприц за ходом годинника до отримання надійного з’єднання.

10. Повільно натисніть на шток поршня, щоб ввести весь розчинник у флакон РеФакто АФ.

11. Залишаючи шприц приєднаним до адаптера,обережно обертайте флакон до повного розчинення порошку.

12. Перед застосуванням приготований розчин слід візуально перевірити щодо наявності сторонніх часток. Отриманий розчин повинен бути прозорим або злегка опалесцентним та безбарвним.

Якщо використовується більше одного флакона препарату РеФакто АФ на інфузію, кожний флакон слід готувати згідно з попередніми інструкціями. Далі шприц для розчинника слід видалити, залишаючи адаптер до флакона на місці, а для відбору розчину з кожного флакона, можна використовувати один великий шприц з замком Люера.

13. Впевнившись, що поршень залишається повністю введеним в циліндр шприца, переверніть флакон. Повільно витягніть увесь розчин через адаптер флакона у шприц.

14. Від’єднайте шприц від адаптера флакона, обережно відтягуючи та прокручуючи шприц проти ходу годинника. Викиньте флакон з приєднаним адаптером.

Якщо розчин не буде використано негайно, ковпачок шприцу слід обережно повернути на місце. Не слід торкатися кінчика шприца або внутрішньої поверхні ковпачка.

Приготований розчин слід використати негайно або протягом 3годин після приготування. До застосування приготований розчин можна зберігати при температурі не вище 25°С.

Застосування (внутрішньовенна ін’єкція):

РеФакто АФ слід вводити, використовуючи інфузійний набір, що додається, та попередньо наповнений розчинником шприц, що додається, або один стерильний одноразовий пластиковий шприц з замком Люера.

1. Приєднайте шприц до кріплення Люера катетера інфузійного набору.

2. Накладіть джгут та підготуйте ділянку ін’єкції, добре протерши шкіру тампоном зі спиртом, що надається з комплектом.

3. Введіть голку катетера інфузійного набору у вену та зніміть джгут. Видаліть повітря з катетера інфузійного набору, відтягуючи шприц. Приготований препарат слід вводити внутрішньовенно протягом кількох хвилин. Лікар може змінювати рекомендовану швидкість інфузії, щоб процедура інфузії була більш комфортною для Вас.

Слід утилізувати невикористаний розчин, порожній флакон(и) та використані голки та шприци у відповідному контейнері для утилізації медичних відходів, оскільки ці матеріали можуть зашкодити іншим, якщо не будуть утилізовані належним чином.

Діти.

РеФактоАФ можна застосовувати дітям будь-якого віку, включаючи немовлят, як зазначено в розділі «Спосіб застосування та дози».

Передозування.

Не повідомлялось про будь-які симптоми передозування при застосуванні препаратів рекомбінантного фактораVIII.

Побічні реакції

Резюме профілю безпеки

Гіперчутливість та алергічні реакції (які можуть включати ангіоневротичний набряк, печіння та поколювання в місці інфузії, озноб, припливи, генералізовану кропив’янку, головний біль, кропив’янку, артеріальну гіпотензію, летаргію, нудоту, збудженість, тахікардію, стиснення в грудях, шум у вухах, блювання, дихання зі свистом) при застосуванні РеФакто АФ виникають рідко та в деяких випадках прогресують до тяжкої форми анафілаксії, включаючи шок (див. розділ«Особливості застосування»)

РеФактоАФ може містити слідові кількості білка хом’яка. Дуже рідко спостерігалося утворення антитіл до білка хом’яка, але клінічні ускладнення були відсутні. В дослідженні РеФакто у 20 з 113 (18%) пацієнтів, які раніше отримували лікування, спостерігалося підвищення титру антитіл до білка яєчників китайського хом’яка без видимого клінічного ефекту.

Відомо, що при лікуванні пацієнтів із гемофілієюА утворюються нейтралізуючі антитіла (інгібітори) до фактораVIII. При застосуванні будь-яких препаратів фактора згортання кровіVIII необхідно проводити контроль утворення інгібіторів методом Бетезда (модифікація Ніймегена), зазначаючи їх кількість у БО. Утворення інгібіторів може проявлятися у вигляді недостатньої клінічної відповіді. В таких випадках рекомендується звернутися до спеціалізованого центру з лікування гемофілії.

Перелік побічних реакцій

Інформація, що наведена нижче, відповідає системно-органній класифікації згідно з медичним словником для регуляторної діяльності (MedDRA). Побічні реакції класифіковано відповідно до частоти їх виникнення: дуже часто (≥1/10); часто (від ≥1/100 до <1/10) та нечасто (від ≥1/1000 до <1/100). Нижче представлені побічні реакції, що спостерігалися в клінічних дослідженнях РеФакто або РеФактоАФ. Частота зазначена з урахуванням всіх випадкових побічних реакцій, що виникли під час застосування препарату у ході всіх клінічних досліджень із залученням 655 пацієнтів (554 пацієнти, які раніше отримували лікування, та 101 пацієнт, які раніше не отримували лікування).

У кожній групі побічні ефекти зазначені в порядку зменшення їх серйозності.

З боку кровотворної та лімфатичної систем:

дуже часто: інгібування фактораVIII (у пацієнтів, які раніше не отримували лікування);

часто: інгібування фактораVIII (у пацієнтів, які раніше отримували лікування).

З боку імунної системи:

нечасто: анафілактичні реакції.

Метаболічні порушення та розлади харчування:

часто: зниження апетиту.

З боку нервової системи:

дуже часто: головний біль;

часто: запаморочення;

нечасто: периферійна нейропатія, сонливість, дисгевзія.

З боку серця:

нечасто: стенокардія, тахікардія, відчуття серцебиття.

З боку судин:

часто: кровотеча/гематома;

нечасто: гіпотензія, тромбофлебіт, гіперемія обличчя.

З боку дихальної системи , органів грудно ї клітки та середостіння:

дуже часто: кашель;

нечасто: задишка.

З боку травної системи:

часто: діарея, нудота, біль у животі, блювання.

З боку шкіри та підшкірної тканини:

часто: кропив’янка, свербіж, висипання;

нечасто: гіпергідроз.

З боку скелетно-м’язової системи та сполучної тканини:

дуже часто: артралгія;

часто: міалгія.

Загальні розлади та реакції у місці введення:

дуже часто: підвищення температури тіла;

часто: озноб, ускладнення з боку постійного венозного катетера;

нечасто: астенія, біль, запалення та інші реакції у місці введення.

Лабораторні аналізи:

часто: позитивний тест на антитіла; позитивний тест на антитіла до фактораVIII;

нечасто: підвищення рівня аспартатамінотрасферази, аланінамінотрансферази, білірубіну крові, креатинінфосфокінази крові.

Опис окремих побічних реакцій

Пригнічення фактораVIII.

У клінічному дослідженні застосування РеФактоАФ частота утворення інгібіторів фактора VIII була первинною кінцевою точкою оцінки безпеки у пацієнтів, які раніше отримували лікування.

У ході дослідження за участю 94пацієнтів повідомлялося про виникнення 2клінічно безсимптомних випадків тимчасового утворення інгібіторів із низьким титром при медіані експозиції 76днів (в межах 1-92днів), що відповідає 2,2% з 89пацієнтів при щонайменше 50днях експозиції. У додатковому дослідженні РеФактоАФ, в якому брали участь 110пацієнтів, спостерігався 1de novo випадок та 2випадки повторного утворення інгібіторів (у всіх випадках із низьким титром, за результатами центральної лабораторії); медіана експозиції становила 58днів (у межах 5-140днів) та для 98пацієнтів експозиція РеФактоАФ становила щонайменше 50днів. 98пацієнтів зі 110продовжили лікування у другому додатковому дослідженні та мали подовжену експозицію РеФактоАФ, медіана якої становила 169додаткових днів експозиції (у межах 9-425днів). При цьому спостерігався 1додатковийdenovo випадок утворення інгібіторів із низьким титром. Частота утворення інгібіторів, яка спостерігалася в цих дослідженнях, знаходиться в очікуваних межах.

В клінічному дослідженні із залученням пацієнтів з гемофілієюA, які раніше отримували лікування (факторVIII:C≤ 2%), та яким була виконана серйозна хірургічна операція, був зареєстрований 1випадок вироблення інгібіторів серед 30пацієнтів, які отримували лікування РефактоАФ.

У клінічному дослідженні застосування РеФакто із залученням 113пацієнтів, які раніше отримували лікування, був відмічений 1випадок утворення інгібіторів. Також були зареєстровані спонтанні постреєстраційні повідомлення про вироблення інгібіторів у високих титрах, у т.ч.у пацієнтів, які раніше отримували лікування.

Клінічні дослідження РеФактоАФ за участю пацієнтів, які раніше не отримували лікування все ще тривають. У клінічному дослідженні РеФакто у 32 з 101 (32%) пацієнтів, які раніше не отримували лікування (фактор VIII:C<2%) спостерігалося утворення інгібіторів. Із 62пацієнтів із фактором VIII:С<1% у 19пацієнтів спостерігалося утворення інгібіторів (31%). Із 32випадків вироблення інгібіторів (у групі з 101пацієнта) 16пацієнтів (16%) було класифіковано як пацієнти з високими титрами (≥5БО) і 16 (16%) - з низькими титрами (<5БО). Медіана кількості днів експозиції до розвитку інгібіторів у цих 32пацієнтів становила 12 (діапазон3-49). Із 16пацієнтів із високими титрами у 15 були проведені заходи з індукції імунної толерантності. Із 16пацієнтів із низькими титрами заходи з індукції імунної толерантності розпочалася у 10пацієнтів.

Діти

Повідомлялося про один випадок розвитку кісти в 11-річного пацієнта та один випадок затьмарення свідомості в 13-річного пацієнта; розвиток цих станів може бути пов’язаний із лікуванням препаратом РеФактоАФ.

Безпеку застосування РеФактоАФ оцінювали у дітей та підлітків, які раніше отримували лікування (n=18, віком 12-16років у дослідженні та n=49, віком 7-16років у додатковому дослідженні). Незважаючи на те, що дослідження проводили із залученням обмеженої кількості дітей, було встановлено тенденцію до збільшення частоти небажаних явищ у дітей віком 7-16років порівняно з дорослими.

Дослідження застосування РефактоАФ дітям віком до 6років тривають.

Звітування про підозрювані побічні реакції.

Важливо надавати інформацію про підозрювані побічні реакції після реєстрації лікарського засобу. Це дає змогу і далі контролювати співвідношення «користь/ризик» для лікарського засобу. Медичні працівники повинні повідомляти про всі підозрювані побічні реакції згідно з місцевими вимогами.

Термін придатності .

Термін придатності ліофілізату 3роки.

Термін придатності розчинника 5років.

Умови зберігання.

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі від 2 до 8°С. Не заморожувати, щоб уникнути пошкодження попередньо наповненого шприца.

Препарат у межах терміну придатності можна зберігати при температурі не вище 25°С протягом 3місяців. Препарат не можна повертати до холодильника, якщо його зберігали при кімнатній температурі.

Приготований розчин слід використати одразу або протягом 3годин після приготування розчину за умови зберігання при температурі не вище 25°С.

Зберігати в недоступному для дітей місці.

Несумісність.

Оскільки дослідження сумісності цього препарату не проводилися, препарат не можна змішувати з іншими лікарськими засобами, включаючи інші інфузійні розчини.

Для введення розчину необхідно використовувати набір для інфузій, що входить у комплект, оскільки фактор згортання кровіVIII може адсорбуватися на внутрішніх поверхнях іншого інфузійного обладнання.

Упаковка.

1 флакон з ліофілізатом, 1 попередньо наповнений шприц з розчинником, 1 адаптер для флакону, 1 систему для інфузії, 2 тампони зі спиртом, 1 пластир, 1 марлеву подушечку вкладають в картонну коробку.

Категорія відпуску.За рецептом.

Виробник

Ваєт Фарма С. А. / Wyeth Farma S.A.

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності

Аутовіа дель Норте А1, Км 23, десвіо Алгете, Км. 1, Сан Себастіан де лос Реєс, 28700 Мадрид, Іспанія / Autovia del Norte A1, Km 23, desvio Algete, Km. 1, San Sebastian de los Reyes, 28700 Madrid, Spain.