ЛЕВОМІЦЕТИН

Зображення завантаження мобільного додатку Ліки Контроль
Всі інструкції в кишені.
Завантажуйте Ліки Контроль
безкоштовно

Перегляньте наш каталог ліків, в якому 100% зареєстрованих лікарських засобів в Україні!

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

ЛЕВОМІЦЕТИН

(LEVOMYCETIN)

Склад:

діюча речовина: 1 мл препарату містить 2,5 мг хлорамфеніколу;

допоміжні речовини: кислота борна, вода для ін'єкцій.

Лікарська формаКраплі очні 0,25 %.

Основні фізико-хімічні властивості: прозора безбарвна рідина.

Фармакотерапевтична група

Засоби, що застосовуються в офтальмології. Антибіотики. Хлорамфенікол. Код АТС  S01A A01.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка

Левоміцетин є антибіотиком широкого спектра дії: ефективний відносно багатьох грампозитивних та грамнегативних бактерій, рикетсій, спірохет, збудників трахоми, пситакозу, венеричної лімфогранульоми; діє на штами бактерій, стійких до пеніциліну, стрептоміцину, сульфаніламідів. Слабоактивний відносно кислотостійких бактерій, синьогнійної палички, простіших та клостридій. Стійкість мікроорганізмів до левоміцетину розвивається відносно повільно.

У звичайних дозах діє бактеріостатично. Механізм антимікробної дії левоміцетину пов'язаний із порушенням синтезу білків мікроорганізмів.

Фармакокінетика

Препарат добре проникає у тканини та рідини організму; терапевтичні концентрації левоміцетину при призначенні його місцево в очних краплях утворюються у склоподібному тілі, рогівці, райдужній оболонці, водянистій вологі ока; у кришталик препарат не проникає.

Клінічні характеристики

Показання.Кон'юнктивіти, кератити, блефарити, спричинені чутливими до препарату мікроорганізмами.

Протипоказання При індивідуальній підвищеній чутливості до будь-яких компонентів препарату. Захворювання шкіри (псоріаз, екзема, грибкові ураження).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій. Взаємодія при місцевому застосуванні очних крапель з іншими препаратами не встановлена. У разі супутнього застосування інших місцевих офтальмологічних препаратів дотримуватися інтервалу не менше 15 хвилин між їх застосуванням. Очні мазі слід застосовувати останніми.

Особливості застосуванняНе допускається безконтрольне призначення левоміцетину, особливо у педіатричній практиці.

Застосування у період вагітності або годування груддю. Препарат протипоказаний у період вагітності. На період лікування препаратом слід припинити годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.Протягом 1 години після застосування препарату (поки зір проясниться) слід утримуватися від керування автотранспортом або роботи з іншими механізмами.

Спосіб застосування та дозиЗакапувати у кон’юнктивальний мішок піпеткою по 1 краплі препарату 3 рази на добу в обидва ока. Курс лікування зазвичай становить 5-15 днів (залежить від характеру і вираженості захворювання, досягнутого терапевтичного ефекту).

Діти.Дітям віком до 4 тижнів призначати тільки за життєвими показаннями.

Передозування Збільшені дози левоміцетину можуть призвести до тимчасового зниження гостроти зору. При такому явищі слід промити очі проточною водою.

Побічні реакції.

З боку імунної системи, шкіри та підшкірної клітковини: алергічні реакції, включаючи висипання, ангіоневротичний набряк, кропив’янку, свербіж, гіперемію шкіри.

З боку нервової системи: можливий головний біль, запаморочення.

Порушення в місці введення: можливі місцеві реакції, включаючи набряк повік, свербіж, подразнення очей та сльозотечу.

Термін придатності.2 роки.

Після розкриття флакона - 15 діб.

Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання. Зберігати в оригінальній упаковці для захисту від дії світла при температурі не вище 25оС. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка. По 10 мл 0,25 % розчину у флаконах пластикових. По 1 флакону у картонній пачці.

Категорія відпуску За рецептом.

Виробник. ТОВ «ФЗ «Біофарма», Україна.

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності.

Україна, 09100, Київська обл., м. Біла Церква, вул. Київська, 37.


ИНСТРУКЦИЯ

по медицинскому применению лекарственного средства

ЛЕВОМИЦЕТИН

(LEVOMYCETIN)

Состав:

действующее вещество: 1 мл препарата содержит 2,5 мг хлорамфеникола;

вспомогательные вещества: кислота борная, вода для инъекций.

Лекарственная форма.Капли глазные 0,25 %.

Основные физико-химические свойства: прозрачная бесцветная жидкость.

Фармакотерапевтическая группа. Средства, применяемые в офтальмологии. Антибиотики. Хлорамфеникол. Код АТС  S01A A01.

Фармакологические свойства.

Фармакодинамика.

Левомицетин является антибиотиком широкого спектра действия: эффективен в отношении многих грамположительных и грамотрицательных бактерий, риккетсий, спирохет, возбудителей трахомы, пситтакоза, венерической лимфогранулемы; действует на штаммы бактерий, устойчивых к пенициллину, стрептомицину, сульфаниламидам. Слабоактивен в отношении кислотоустойчивых бактерий, синегнойной палочки, простейших и клостридий. Устойчивость микроорганизмов к левомицетину развивается относительно медленно.
В обычных дозах действует бактериостатически. Механизм антимикробного действия левомицетина связан с нарушением синтеза белков микроорганизмов.

Фармакокинетика.

Препарат хорошо проникает в ткани и жидкости организма; терапевтические концентрации левомицетина при назначении его местно в глазных каплях образуются в стекловидном теле, роговице, радужной оболочке, водянистой влаге глаза; в хрусталик препарат не проникает.

Клинические характеристики.

Показания. Конъюнктивиты, кератиты, блефариты, вызванные чувствительными к препарату микроорганизмами.

Противопоказания. Повышенная индивидуальная чувствительность к каким-либо компонентам препарата. Заболевания кожи (псориаз, экзема, грибковые поражения).

Взаимодействие с другими лекарственными средствами и другие виды взаимодействий. Взаимодействие при местном применении глазных капель с другими препаратами не установлено. В случае сопутствующего применения других местных офтальмологических препаратов придерживаться интервала не менее 15 минут между их применением. Глазные мази следует применять последними.

Особенности применения. Не допускается бесконтрольное назначение левомицетина, особенно в педиатрической практике.

Применение в период беременности или кормления грудью. Препарат противопоказан в период беременности. На период лечения препаратом следует прекратить кормление грудью.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом или другими механизмами.В течение 1 часа после приема препарата (пока зрение прояснится) следует воздержаться от управления автотранспортом или работы с другими механизмами.

Способ применения и дозы. Закапывать в конъюнктивальный мешок пипеткой по 1 капле препарата 3 раза в сутки в оба глаза. Курс лечения обычно составляет 5-15 дней (зависит от характера и выраженности заболевания, достигнутого терапевтического эффекта).

Дети. Детям до 4 недель назначать только по жизненным показаниям.

Передозировка. Увеличенные дозы левомицетина могут привести к временному снижению остроты зрения. При таком явлении следует промыть глаза проточной водой.

Побочные реакции.

Со стороны иммунной системы, кожи и подкожной клетчатки: аллергические реакции, включая сыпь, ангионевротический отек, крапивницу, зуд, гиперемию кожи.

Со стороны нервной системы: возможна головная боль, головокружение..

Нарушения в месте введения: возможны местные реакции, включая отек век, зуд, раздражение глаз и слезотечение.

Срок годности.2 года.

После раскрытия флакона - 15 суток.

Не применять после истечения срока годности, указанного на упаковке.

Условия хранения. Хранить в оригинальной упаковке для защиты от воздействия света при температуре не выше 25оС. Хранить в недоступном для детей месте.

Упаковка. По 10 мл 0,25 % раствора во флаконах пластиковых. По 1 флакону в картонной пачке.

Категория отпуска По рецепту.

Производитель. ООО «ФЗ «БИОФАРМА», Украина.

Местонахождение производителя и его адрес места осуществления деятельности.

Украина, 09100, Киевская область, г. Белая Церковь, ул. Киевская, 37.