КОАКТ

Зображення завантаження мобільного додатку Ліки Контроль
Всі інструкції в кишені.
Завантажуйте Ліки Контроль
безкоштовно

Перегляньте наш каталог ліків, в якому 100% зареєстрованих лікарських засобів в Україні!

ІНСТРУКЦІЯ

IНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

КОАКТ

(Koact)

Склад:

діючі речовини: амоксицилін та клавуланова кислота;

1 таблетка, вкрита плівковою оболонкою, містить амоксициліну (еквівалентно амоксициліну тригідрату) 875 мг та клавуланової кислоти (еквівалентно клавуланату калію) 125 мг;

допоміжні речовини: натрію крохмальгліколят (тип А), целюлоза мікрокристалічна, кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат, Opadry white 06B58855(HIS): (гіпромелоза 5 cP, титану діоксид (Е 171), макрогол PEG 400, гіпромелоза 15 cP), спирт ізопропіловий, метиленхлорид, вода очищена.

Лікарська форма Таблетки, вкриті плівковою оболонкою.

Основні фізико-хімічні властивості:білі або майже білі капсуловидної форми таблетки, вкриті плівковою оболонкою, з маркуванням «A» з одного боку та лінією розлому між «6» і «5» з другого боку.

Фармакотерапевтична група

Антибактеріальні засоби для системного застосування. Комбінації пеніцилінів, у тому числі з інгібіторами бета-лактамаз. Амоксицилін та інгібітор ферменту. Код АТС  J01C R02.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка

Механізм дії

Амоксицилін - напівсинтетичний антибіотик пеніцилінового ряду (бета-лактамний антибіотик), що пригнічує один або більше ферментів (часто згадуються як пеніцилінзв’язувальні білки (ПЗБ) у процесі біосинтезу бактеріального пептидоглікану, який є важливим структурним компонентом бактеріальної стінки. Пригнічення синтезу пептидоглікану призводить до ослаблення клітинної стінки, що зазвичай супроводжується лізисом і загибеллю клітини.

Амоксицилін чутливий до бета-лактамаз, які продукуються резистентними бактеріями, та розпадається під їх впливом, тому спектр активності амоксициліну не включає мікроорганізми, що синтезують ці ферменти.

Клавуланова кислота має бета-лактамну структуру, подібну до пеніцилінів. Вона інактивує деякі бета-лактамазні ферменти, тим самим запобігаючи інактивації амоксициліну. Клавуланова кислота не проявляє клінічно значущого антибактеріального ефекту.

Взаємозв’язок фармакокінетика/фармакодинаміка

Час збереження концентрації препарату вище мінімальної інгібуючої концентрації (МІК) (Т>МІК) вважається основним фактором ефективності амоксициліну.

Механізм резистентності

Двома основними механізмами резистентності до амоксициліну/клавуланової кислоти є:

· інактивація вищезазначеними бактеріальними бета-лактамазами, які не піддаються пригніченню клавулановою кислотою, у тому числі класу В, С і D;

· модифікація ПЗБ, що зменшує афінність антибактеріального засобу до мішені.

Непроникність бактерій або механізми ефлюксної помпи можуть спричиняти резистентність бактерій або сприяти їй, зокрема, у грамнегативних бактерій.

Граничні значення

Граничні значення МІК для амоксициліну/клавуланової кислоти, встановлені Європейським комітетом з тестування протимікробної чутливості (EUCAST)

Мікроорганізм

Граничні значення чутливості (мкг/мл)

Чутливі

Помірно чутливі

Резистентні

Haemophilus influenzae

≤ 1

-

> 1

Moraxella catarrhalis

≤ 1

-

> 1

Staphylococcus aureus

≤ 2

-

> 2

Коагулазонегативні стафілококи

≤ 0,25

-

> 0,25

Enterococcus

≤ 4

8

> 8

Streptococcus A, B, C, G

≤ 0,25

-

> 0,25

Streptococcus pneumoniae

≤ 0,5

1-2

> 2

Enterobacteriaceae

-

-

> 8

Грамнегативні анаеробні бактерії

≤ 4

8

> 8

Грампозитивні анаеробні бактерії

≤ 4

8

> 8

Граничні значення, що не пов’язані з окремими видами

≤ 2

4-8

> 8

Поширеність резистентності може змінюватися географічно та з часом для окремих видів, тому бажано мати місцеві дані щодо чутливості, особливо при лікуванні тяжких інфекцій. У разі необхідності слід звернутися за консультацією до експерта, коли місцева поширеність резистентності знаходиться на такому рівні, що користь від застосування препарату, принаймні щодо деяких видів інфекцій, є сумнівною.

Зазвичай чутливі мікроорганізми

Аеробні грампозитивні мікроорганізми:

Enterococcus faecalis, Gardnerella vaginalis, Staphylococcus aureus (чутливий до метициліну), коагулазонегативні стафілококи (чутливі до метициліну),Streptococcus agalactiae, Streptococcus pneumoniae, Streptococcus pyogenes та інші бета-гемолітичні стрептококи, групаStreptococcus viridans

Аеробні грамнегативні мікроорганізми:

Capnocytophaga spp., Eikenella corrodens, Haemophilus influenzae, Moraxella catarrhalis, Pasteurella multocida

Анаеробні мікроорганізми:

Bacteroides fragilis, Fusobacterium nucleatum, Prevotella spp.

Види, для яких набута резистентність може становити проблему

Аеробні грампозитивні мікроорганізми:

Enterococcus faecium.

Аеробні грамнегативні мікроорганізми:

Escherichia coli, Klebsiella oxytoca, Klebsiella pneumoniae, Proteus mirabilis, Proteus vulgaris

Природнорезистентні мікроорганізми

Аеробні грамнегативні мікроорганізми:

Acinetobacter sp., Citrobacter freundii, Enterobacter sp., Legionella pneumophila, Morganella morganii, Providencia spp., Pseudomonas sp., Serratia sp., Stenotrophomonas maltophilia

Інші мікроорганізми:

Chlamydophila pneumoniae, Chlamydophila psittaci, Coxiella burnetti, Mycoplasma pneumoniae

Фармакокінетика

Абсорбція.Амоксицилін та клавуланова кислота повністю дисоціюють у водному розчині при фізіологічних значеннях рН. Обидва компоненти швидко та добре абсорбуються при пероральному прийомі. Абсорбцію амоксициліну та клавуланової кислоти можна оптимізувати, якщо приймати препарат на початку прийому їжі. Після перорального прийому біодоступність амоксициліну та клавуланової кислоти сягає приблизно 70%. Плазмовий профіль обох компонентів подібний, а час досягнення максимальної плазмової концентрації (Tmax) для кожного препарату становить близько 1 години.

Концентрації амоксициліну та клавуланової кислоти, що досягаються при прийомі препарату Коакт, подібні до концентрацій, що досягаються при пероральному прийомі еквівалентних доз амоксициліну або клавуланової кислоти окремо.

Результати фармакокінетичних досліджень, в яких амоксицилін + клавуланова кислота (таблетки 875 мг/ 125 мг двічі на добу) призначали натще в групі здорових добровольців, наведено нижче.

Фармакокінетичні параметри (середні значення)

Препарат

Доза

(мг)

Cmax

(мкг/л)

Tmax

(години)

AUC

(мкг.год/мл)

Т 1/2

(години)

Амоксицилін

КОАКТ 875/125 мг

875

11,64 ± 2,78

1,50

(1,0-2,5)

53,52 ± 12,31

1,19 ± 0,21

Клавуланова кислота

КОАКТ 875/125 мг

125

2,18 ± 0,99

1,25

(1,0-2,0)

10,16 ± 3,04

0,96 ± 0,12

Розподіл. Близько 25% клавуланової кислоти та 18% амоксициліну від їх загальної концентрації у плазмі зв’язуються з білками. Видимий об’єм розподілу становить 0,3-0,4 л/кг для амоксициліну та близько 0,2 л/кг для клавуланової кислоти.

Амоксицилін, як і більшість пеніцилінів, може проникати у грудне молоко. У грудному молоці також можуть виявлятися слідові кількості клавуланової кислоти. Відомо, що амоксицилін та клавуланова кислота проникають через плацентарний бар’єр.

Біотрансформація. Амоксицилін частково виводиться із сечею у вигляді неактивної пеніцилової кислоти в кількості, еквівалентній 10-25% від початкової дози. Клавуланова кислота інтенсивно метаболізується в організмі людини та виділяється із сечею і фекаліями, а також у вигляді діоксиду вуглецю у складі повітря, що видихається.

Елімінація. Головним шляхом виведення амоксициліну є нирки, тоді як клавуланова кислота може виділятись як нирками, так і шляхом позаниркових механізмів.

У здорових осіб амоксицилін та клавуланова кислота мають середній період напіввиведення близько 1 години та середній загальний кліренс близько 25 л/год. Різноманітні дослідження показали, що виділення із сечею становить 50-85 % для амоксициліну та 27-60 % для клавуланової кислоти протягом 24-годинного періоду. У випадку клавуланової кислоти найбільша кількість речовини виводиться протягом перших 2 годин після застосування.

Супутнє призначення пробенециду затримує екскрецію амоксициліну, але не впливає на ниркову екскрецію клавуланової кислоти.

Стать. Після перорального призначення амоксициліну разом з клавулановою кислотою здоровим чоловікам та жінкам не було виявлено істотного впливу статі на фармакокінетику амоксициліну та клавуланової кислоти.

Вік. Період напіввиведення амоксициліну подібний для дітей віком від 3 місяців до 2 років, дітей старшого віку та дорослих. У пацієнтів літнього віку існує ризик зниження функції нирок, тому слід бути обережним, підбираючи дозу, окрім цього бажано контролювати функцію нирок.

Порушення функції нирок. Загальний сироватковий кліренс амоксициліну/клавуланової кислоти знижується пропорційно зниженню функції нирок. Зниження кліренсу препарату більш виражене для амоксициліну, ніж для клавуланової кислоти, тому що амоксицилін більшою мірою виводиться нирками. Тому дозування при порушенні функції нирок має бути таким, щоб попереджувати надмірну кумуляцію амоксициліну, зберігаючи належні рівні клавуланової кислоти.

Порушення функції печінки. Пацієнтам з печінковою недостатністю слід з обережністю призначати дози та регулярно контролювати функцію печінки.

Клінічні характеристики

Показання.

Лікування бактеріальних інфекцій у дорослих та дітей, спричинених чутливими до препарату Коакт мікроорганізмами, таких як:

· гострий бактеріальний синусит;

· гострий середній отит;

· загострення хронічного бронхіту;

· негоспітальна пневмонія;

· цистити;

· пієлонефрити;

· інфекції шкіри та м’яких тканин, у т.ч. целюліти, укуси тварин, тяжкі дентоальвеолярні абсцеси з поширеним целюлітом;

· інфекції кісток та суглобів, у т.ч. остеомієліти.

Препарат слід застосовувати згідно з офіційними рекомендаціями щодо належного застосування антибактеріальних засобів.

Протипоказання.Підвищена чутливість до компонентів препарату Коакт або до будь-якого препарату з групи пеніцилінів.

Наявність в анамнезі тяжких реакцій гіперчутливості (у т.ч. анафілактоїдних), пов’язаних із застосуванням інших бета-лактамних агентів (у т.ч. цефалоспоринів, карбапенемів або монобактамів).

Жовтяниця в анамнезі або порушення функції печінки внаслідок прийому амоксициліну та клавуланової кислоти в анамнезі.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Пероральні антикоагулянти. Пероральні антикоагулянти та пеніцилінові антибіотики широко застосовують у практиці без повідомлень про взаємодію. Однак у літературі описані випадки підвищення міжнародного нормалізованого відношення (INR) у пацієнтів, які отримували підтримувальну терапію аценокумаролом або варфарином та проходили лікування амоксициліном. Якщо необхідне сумісне застосування, слід ретельно контролювати протромбіновий час або міжнародне нормалізоване відношення при додатковому призначенні або відміні амоксициліну. Більше того, може бути необхідною корекція дози пероральних антикоагулянтів.

Метотрексат. Пеніциліни можуть знижувати виведення метотрексату, що призводить до потенційного підвищення токсичності.

Пробенецид. Супутнє призначення пробенециду не рекомендоване. Пробенецид знижує ниркову канальцеву секрецію амоксициліну. Супутнє застосування пробенециду може призводити до збільшення рівнів та подовження часу знаходження амоксициліну в крові, на відміну від клавуланової кислоти.

Мікофенолату мофетил. У пацієнтів, які отримують мікофенолату мофетил, після початку застосування орального амоксициліну з клавулановою кислотою може зменшитися предозова концентрація активного метаболіту мікофенолової кислоти (МРА) приблизно на 50%. Зміна предозового рівня може не точно відповідати зміні загальної експозиції мікофенолової кислоти. Таким чином, зміна дози мікофенолату мофетилу зазвичай не є необхідною при відсутності клінічних ознак дисфункції транспланта. Проте слід проводити клінічний моніторинг під час та одразу ж після лікування у комбінації з антибіотиками.

Алопуринол.Одночасне застосування алопуринолу під час лікування амоксициліном може збільшити ймовірність алергічних шкірних реакцій.

Особливості застосування.

Перед початком лікування слід ретельно перевірити наявність в анамнезі реакцій підвищеної чутливості до пеніцилінів, цефалоспоринів або інших бета-лактамних препаратів.

Існують повідомлення про виникнення серйозних, а іноді й летальних реакцій підвищеної чутливості (анафілактоїдні реакції) у пацієнтів, які отримували терапію пеніцилінами. Виникнення цих реакцій найбільш імовірне у осіб з підвищеною чутливістю до пеніцилінів в анамнезі та у осіб з ознаками атопії. У разі виникнення алергічної реакції слід припинити терапію препаратом Коакт та призначити відповідне альтернативне лікування.

У разі, якщо доведено, що інфекція зумовлена мікроорганізмом(-ами), чутливим(и) до амоксициліну, необхідно розглянути можливість переходу з комбінації амоксицилін/клавуланова кислота на амоксицилін відповідно до офіційних рекомендацій.

Цей препарат не слід застосовувати у випадку високого ризику наявності патогенів зі зниженою чутливістю або резистентністю до бета-лактамних засобів, що не опосередковується бета-лактамазами, чутливими до пригнічення клавулановою кислотою. Цей препарат не слід застосовувати для лікування інфекцій, спричинених пеніцилін-резистентними штамамиS. pneumoniae

При призначенні високих доз препарату або у пацієнтів з порушенням функції нирок можуть виникати судоми.

Якщо є підозра на інфекційний мононуклеоз, слід уникати призначення препарату Коакт, оскільки у цьому випадку внаслідок застосування амоксициліну може виникати кіроподібне висипання.

Тривале застосування препарату може призводити до надлишкового росту нечутливої мікрофлори.

Виникнення на початку лікування генералізованої пустульозної еритеми з гарячкою може бути симптомом гострого генералізованого екзантематозного пустульозу. Така реакція потребує відміни препарату Коакт та є протипоказанням до будь-якого подальшого призначення амоксициліну.

Під час застосування майже всіх антибактеріальних засобів повідомлялося про виникнення антибіотик-асоційованого коліту, тяжкість якого може бути від легкого ступеня до такого, що загрожує життю. Тому важливо враховувати цей діагноз у пацієнтів з діареєю, що виникла під час або після лікування будь-яким антибіотиком. У випадку розвитку антибіотик-асоційованого коліту слід негайно відмінити препарат Коакт, звернутися до лікаря та розпочати відповідну терапію. У таких ситуаціях протипоказані засоби, що пригнічують перистальтику.

Препарат Коакт слід застосовувати з обережністю пацієнтам з ознаками порушення функції печінки.

Ускладнення з боку печінки переважно зустрічаються у осіб чоловічої статі та пацієнтів літнього віку і можуть бути пов’язані з тривалим лікуванням. Про подібні випадки у дітей повідомлялося дуже рідко. В усіх випадках симптоми та ознаки зазвичай виникають протягом або одразу після лікування, але інколи можуть не виявлятися декілька тижнів після відміни препарату, зазвичай вони оборотні. Ускладнення з боку печінки можуть бути тяжкими, і вкрай рідко - летальними. У таких випадках пацієнти майже завжди мають тяжкі супутні захворювання або одночасно приймають лікарські засоби з можливим впливом на печінку.

При тривалій терапії препаратом бажано періодично перевіряти функції органів і систем, включаючи ниркову, печінкову та гемопоетичну функції.

Подовження протромбінового часу дуже рідко реєструвалося у пацієнтів, які отримували комбінацію амоксициліну з клавулановою кислотою. При одночасному призначенні антикоагулянтів слід проводити відповідний моніторинг. Для підтримки необхідного рівня антикоагуляції може бути потрібною корекція дози пероральних антикоагулянтів.

У пацієнтів з порушенням функції нирок дозу слід скоригувати відповідно до ступеня порушення.

У пацієнтів зі зниженим діурезом у рідкісних випадках може спостерігатися кристалурія, переважно при парентеральному застосуванні. При призначенні високих доз амоксициліну бажано підтримувати відповідний баланс споживання та виділення рідини для зменшення ризику розвитку кристалурії під впливом амоксициліну. У пацієнтів з катетеризованим сечовим міхуром слід регулярно перевіряти прохідність катетера.

Визначення глюкози в сечі під час лікування амоксициліном слід проводити глюкозооксидазним ферментним методом, тому що використання неферментних методів може призвести до хибнопозитивних результатів.

Наявність клавуланової кислоти в препараті Коакт може спричинити неспецифічне зв’язування IgG та альбуміну з мембранами еритроцитів, що дає хибнопозитивний результат реакції Кумбса.

Повідомлялося про позитивні результати при застосуванні реагентів Bio-Rad Laboratories Platelia Aspergillus в реакції імуноферментного аналізу у пацієнтів, які отримували комбінацію амоксициліну та клавуланової кислоти, хоча після того інфікованість Aspergillus не визначалась. Для тесту ІФА Bio-Rad Laboratories Platelia Aspergillus відмічені перехресні реакції з неаспергільозними полісахаридами та поліфуранозами. Тому позитивний результат тесту у пацієнтів, які отримували Коакт, слід інтерпретувати з обережністю та підтверджувати іншими методами діагностики.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Вагітність.Обмежена кількість даних щодо призначення амоксициліну/клавуланової кислоти під час вагітності не демонструє підвищення ризику вроджених вад розвитку. Дослідження жінок з передчасним розривом плодних оболонок виявили, що призначення амоксициліну/клавуланової кислоти може асоціюватися з підвищеним ризиком розвитку некротизуючого ентероколіту у новонароджених. Слід уникати застосування препарату під час вагітності, окрім випадків, коли користь від його застосування переважає потенційний ризик.

Період годування груддю.Обидва компоненти препарату Коакт проникають у грудне молоко (немає інформації стосовно впливу клавуланової кислоти на дітей, яких годують груддю). Відповідно, у дітей, яких годують груддю, можлива поява діареї та грибкової інфекції слизових оболонок, тому годування груддю слід припинити.

Препарат Коакт у період годування груддю можна застосовувати лише тоді, коли, на думку лікаря, користь від застосування буде переважати ризик.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Дослідження впливу препарату на здатність керувати транспортними засобами або працювати з іншими механізмами не проводили. Проте можуть виникати побічні реакції (наприклад алергічні реакції, запаморочення, судоми), що можуть впливати на здатність керувати транспортними засобами або працювати з іншими механізмами.

Спосіб застосування та дози.

Дози зазначені далі для препарату Коакт, окрім випадків, коли вони вказані окремо для кожної діючої речовини.

При виборі дози препарату Коакт для лікування певної інфекції слід враховувати:

- підозрювані патогени та їх імовірну чутливість до антибактеріальних засобів;

- тяжкість захворювання та локалізацію інфекції;

- вік, масу тіла і функцію нирок пацієнта, як наведено нижче.

У разі необхідності слід розглянути застосування інших форм випуску препарату Коакт (наприклад таких, що забезпечать вищі дози амоксициліну та/або інше співвідношення амоксициліну та клавуланової кислоти).

Для дорослих та дітей з масою тіла ≥ 40 кг зазначений склад препарату Коакт забезпечує добову дозу 1750 мг амоксициліну/250 мг клавуланової кислоти при застосуванні двічі на добу та 2625 мг амоксициліну/375 мг клавуланової кислоти при застосуванні препарату три рази на добу у рекомендованих нижче дозах.

Для дітей з масою тіла < 40кг зазначений склад препарату Коакт забезпечує максимальну добову дозу 1000-2800 мг амоксициліну/143-400 мг клавуланової кислоти при застосуванні згідно рекомендацій нижче.

Якщо для лікування потрібно призначати більші добові дози амоксициліну, слід застосовувати інший склад препарату Коакт, щоб уникнути призначення зайвих високих доз клавуланової кислоти.

Тривалість лікування визначає лікар за клінічною відповіддю пацієнта на лікування. Деякі інфекції (наприклад остеомієліт) потребують тривалішого лікування. Не слід продовжувати лікування більше 14 діб без оцінки стану пацієнта.

Дорослі та діти ≥ 40 кг

Рекомендовані дози:

- стандартна доза: (для всіх показань) 1 таблетка 875/125 мг 2 рази на добу;

- більш висока доза (зокрема при таких інфекціях, як отит середнього вуха, синусит, інфекції нижніх дихальних шляхів та інфекції сечовивідних шляхів): 1 таблетка 875/125 мг 3 рази на добу.

Діти з масою тіла від 25 кг до 40 кг

Рекомендовані дози:

- доза від 25 мг/3,6 мг/кг/добу до 45 мг/6,4 мг/кг/добу, розділена на 2 прийоми;

- можна розглянути застосування дози до 70 мг/10 мг/кг/добу, розділеної на 2 прийоми, при деяких інфекціях (таких як отит середнього вуха, синусит та інфекції нижніх відділів дихальних шляхів). Дітям з масою тіла від 25 кг до 40 кг у разі неможливості застосування відповідного дозування, необхіднозастосовувати Коакт у вигляді порошку для оральної суспензії.

Оскільки таблетки не ділять з метою зменшення дозування, дітям з масою тіла менше 25 кг не слід застосовувати препарат Коакт у таблетках.

У таблиці нижче наведені дози (мг/кг маси тіла), які отримують діти з масою тіла від 25 кг до 40 кг при застосуванні 1 таблетки 875 мг/125 мг.

Маса тіла (кг)

40

35

30

25

Рекомендована разова доза [мг/кг маси тіла] (див. вище)

Амоксицилін [мг/кг маси тіла] на разову дозу (1 таблетка, вкрита плівковою оболонкою)

21,9

5,0

29,2

35,0

12,5-22,5

(до 35)

Клавуланова кислота [мг/кг маси тіла] на разову дозу (1 таблетка, вкрита плівковою оболонкою)

3,1

3,6

4,2

5,0

1,8-3,2

(до 5)

Дітям з масою тіла менше 25 кг краще застосовувати препарат Коакт у вигляді порошку для оральної суспензії.

Дані клінічних досліджень застосування дітям віком до 2 років лікарських форм препарату Коакт зі співвідношенням 7:1 у дозах, що перевищують 45 мг/6,4 мг/кг маси тіла на добу, відсутні.

Дані клінічних досліджень застосування лікарських форм препарату Коакт зі співвідношенням 7:1 пацієнтам віком до 2 місяців відсутні. У зв’язку з цим рекомендації щодо дозування у цій групі пацієнтів не можуть бути надані.

Спосіб застосування

Препарат Коакт призначений для перорального застосування.

Для оптимальної абсорбції амоксициліну/клавуланової кислоти та зменшення можливих побічних ефектів з боку шлунково-кишкового тракту препарат слід застосовувати на початку прийому їжі. Для полегшення проковтування таблетку можна розділити навпіл. У будь-якому випадку таблетки слід ковтати, не розжовуючи.

Лікування можна почати з парентерального введення амоксициліну/клавуланової кислоти, а потім продовжити пероральне застосування.

Особи літнього віку.

Не потрібна корекція дози.

Порушення функції нирок

Пацієнтам із кліренсом креатиніну вище 30 мл/хв корекція дози не потрібна. Пацієнтам із кліренсом креатиніну менше 30 мл/хв застосування препарату Коакт зі співвідношенням амоксициліну і клавуланової кислоти 7:1 не рекомендується, оскільки рекомендації щодо корекції дози відсутні.

Порушення функції печінки.

Препарат слід дозувати з обережністю і постійно контролювати функцію печінки.

Діти.

Препарат у цьому дозуванні та лікарській формі не рекомендується для лікування дітей з масою тіла менше 25 кг.

Передозування

Симптоми.Можуть виникати побічні реакції з боку травного тракту та порушення водно-електролітного балансу. Була відмічена кристалурія, спричинена амоксициліном, що в деяких випадках призводила до ниркової недостатності.

У пацієнтів з порушенням функції нирок або у тих, які отримують високі дози, можуть виникати судоми.

Лікування. Симптоматична терапія, корекція водно-електролітного балансу. Коакт можна видалити з кровообігу шляхом гемодіалізу.

Побічні реакції.

Найбільш частими побічними реакціями є діарея, нудота та блювання.

Частоту побічних реакцій визначають за допомогою такої умовної шкали: дуже часто (≥1/10); часто (≥ 1/100 та < 1/10); нечасто (≥ 1/1000 та < 1/100); рідко (≥ 1/10000 та <1/1000); дуже рідко (< 1/10000); невідомо (частоту не можна оцінити на основі наявних даних).

Інфекції та інвазії

Часто

кандидоз слизових оболонок та шкіри

Невідомо

надлишковий ріст нечутливої мікрофлори

З боку крові та лімфатичної системи

Рідко

оборотна лейкопенія (включаючи нейтропенію), тромбоцитопенія

Невідомо

оборотний агранулоцитоз, гемолітична анемія, подовження часу кровотечі та протромбінового часу

З боку імунної системи

Невідомо

ангіоневротичний набряк, анафілаксія, сироватковоподібний синдром, алергічний васкуліт

З боку нервової системи

Нечасто

запаморочення, головний біль

Невідомо

оборотна гіперактивність, судоми, асептичний менінгіт

З боку травної системи

Дуже часто

діарея

Часто

нудота1, блювання

Нечасто

розлади травлення

Невідомо

антибіотикоасоційований коліт2, «чорний волосатий» язик

Розлади гепатобіліарної системи

Нечасто

підвищення АСТ та/або АЛТ3

Невідомо

гепатит4, холестатична жовтяниця4

З боку шкіри і підшкірної клітковини5

Нечасто

висипання, свербіж, кропив’янка

Рідко

поліморфна еритема

Невідомо

синдром Стівенса-Джонсона, токсичний епідермальний некроліз, бульозний ексфоліативний дерматит, гострий генералізований екзантематозний пустульоз

З боку нирок та сечовидільної системи

Невідомо

інтерстиціальний нефрит, кристалурія

1Нудота найчастіше спостерігається при застосуванні високих доз препарату перорально. Шлунково-кишкові розлади можна зменшити, приймаючи Коакт на початку прийому їжі.

2 Включаючи псевдомембранозний та геморагічний коліт.

3 Помірне підвищення АСТ та/або АЛТ було відмічено у хворих, які приймали антибіотики класу бета-лактамів, проте значущість цієї реакції невідома.

4 Зазначені реакції були відмічені під час застосування інших пеніцилінів та цефалоспоринів.

5 Якщо виникає будь-яка шкірна реакція підвищеної чутливості, слід припинити лікування.

Повідомлення про підозрювані побічні реакції

Повідомлення про підозрювані побічні реакції у період після реєстрації препарату є важливим заходом. Вони дозволяють продовжувати моніторинг за співвідношенням «користь/ризик» при застосуванні даного лікарського засобу.

Медичним працівникам необхідно повідомляти про випадки будь-яких побічних реакцій за допомогою системи фармаконагляду України.

Термін придатності.2 роки.

Умови зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, сухому місці при температурі не вище 25 оС.

Упаковка. По 5 таблеток у блістері, по 3 блістери у картонній коробці.

Категорія відпуску.За рецептом.

Виробник.Ауробіндо Фарма Лімітед, Юніт-ХІІ/Aurobindo Pharma Limited, Unit XII.

Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності.

Сарвей №314, селище Бачупаллі, Кутубуллапур Мандал, округ Ранга Редді, Штат Теленгана, 500090, Індія/Survey Number 314, Bachubally (Village), Quthbullapur (Mandal), R.R. District, Hyderabad, Telangana State, 500 090, India.